Aláírás a kormány támogatására és újabb külön adók bevezetésére

Váci

/ #221 Re: Esztike és társai!

2015-01-07 11:00

#220: volt iwiwes - Esztike és társai! 

 Nekem a hugom járt a váci Péleuszba angolra! A szóbelivel nem volt gond- csont nélkül meg lett, de az írásbelire négyszer is elment, de valamiért néhány ponttal mindig lemaradt. Aztán az egyik tanár felkínálta azt a bizonyos lehetőséget. Mivel nagyon kellett a diploma egy külföldi munka miatt ezért a család úgy döntött, hogy ezt meglépjük. 200 ezer volt-én vittem el a pénzt. Innen ismerős a csaj és a srác neve. Nem tiszta, de az nem életszerű, hogy valaki négyszer egymás után néhány ponttal, de bukja a nyelvvizsgát- főleg úgy, hogy ide haza előtte évekig egy olyan cégnél dolgozott ahol az angol tudás szóban és írásban is elvárás volt. (ha ezt nem lépjük meg a hugom bukta volna a külföldi állást és akkor most itthon áshatna árkot) Meglett az írásbeli és a diploma is. Aztán két éve borult a bili, de a nyelviskola azóta is működik csak az ELTE-ITK színeiben a több mint ezer vádlottból csak negyven balek került a bíróság elé. 
Szomorú, de így működnek itthon a dolgok. Nyilván messzire elér a nyelvük, hogy ezt megúszták, sőt még pénzt is kaphatnak ezért, ha erre van idejük és energiájuk.