Kodály országában elvárjuk a szabad tankönyvválasztás jogát!


Vendég

/ #5

2014-04-26 09:31

Kedves Király Katalin!
Köszönettel tartozom az elvégzett munkádért. Tankönyveidet évek óta használom, s nagy segítséget adtál ahhoz, hogy munkámat lelkiismeretesen végezhessem. Harminc éve tanítok felsőben ének-zenét. Használtam már Apáczais könyvet, majd az újítás lehetőségeit kihasználva áttértem a Pécsi Géza tankönyvcsaládjára. Mindegyikből igyekeztem kiaknázni a pozitívumokat. Amikor megjelentek a Te általad szerkesztett tankönyvek, úgy éreztem haza értem. Azon a szinten, melyen zenei műveltséget egy általános iskolai gyermeknek heti egy órában átadhatok, évfolyamonként egy-egy kis könyvecskében megtaláltam. Köszönöm azt a fejlesztő munkát is, mellyel az elektronikus tananyagot kidolgoztátok. Olyan világban élünk, ahol világi értelemben elbukhat a jó, de munkámban megerősít, hogy lesz végelszámolás, s könyvvel, vagy könyv nélkül már csak ennek a mértéknek akarok megfelelni. Nem vagyok a klasszikus értelemben harcos alkat, ezért ne haragudj rám. Könyveid nélkül szeptembertől újabb teher nehezedik majd rám, de optimistán bízok az értelemben.
Szeretettel és tisztelettel: Petrovitsné Balla Magdolna (Gyula)