Tégy a szexista reklámok ellen

The Justice

/ #128

2014-04-15 13:25

Most látom, egy röpke félmondatban szántál időt arra, hogy megjegyezd: elítélendőnek tartod a reklámot, csak aztán kezdtél mocskolódni a petícióval. E fölött elsiklottam, az én hibám. De még időben észrevettem, így ugyanis a soraid között ellentmondás feszül. Ha te elítéled a reklámot, és örvendesz a győzelemnek, mert erkölcsileg egyetértesz az itt megfogalmazott elvekkel, akkor inkább fel kellene háborodnod rajta, hogy ilyen kevesen álltak az igazság mellé. Vagy az igazság számodra szubjektív, az erkölcs személyfüggő? Ha nő, vagy feminista akarja érvényesíteni, annak örülsz, ha nem, vagy minél nehezebben sikerül neki? Fontosabb számodra, hogy kevesen álltak az igazság mellé- melyet első mondatodban magad is elfogadtál- mint maga az igazság? Szereted torzítani az igazságot, ha ezzel árthatsz más, általad nem kedvelt embereknek (feministáknak? nőknek...?)

Egyre rosszabb, inkább nem olvasom el harmadjára is. Ilyen véleményt felnőtt, kiforrott értékrenddel bíró ember nem fogalmaz meg. Valamit vagy helyeslek és mellé állok, és akkor nem vágyom szubjektív okokból a bukására, vagy elítélem, de akkor meg nem értek vele egyet.