Petíció Eger Megyei Jogú Város Önkormányzatához

Nagy Tibor Balázs
A petíció szerzője

/ #46 Re: Dobó tér

2014-03-04 14:39

#44: Cséfy - Dobó tér

Tisztelt Cséfalvay Gyula!

Igaz, hogy jómagam az ELTE BTK magyar nyelv és irodalom szakán végeztem, ezért építészeti kérdésekben nem igazán vagyok kompetens. Ám valamennyi esztétikai érzékkel - és művészettörténeti ismerettel - azért talán rendelkezem, s bár szakmailag kellően alátámasztott és megalapozott választ nem adhatok önnek - ezt esetleg megteszi egy hozzáértő kollégája -, a hozzászólása utolsó, szinte már-már a személyeskedés határát súroló részére szeretnék reagálni.

Nem értem, hogy arról, akinek valamilyen markáns ellenvéleménye akad pl. jelen esetben egy tér átalakítása kapcsán, miért feltételezhető, hogy a tömegdemokrácia áldozata, akit az orránál fogva vezetnek a döntéshozók, s evidensen a kereskedelmi média fogyasztója, aki csupán színvonaltalan valóságshow-k nézője, buta celebek rajongója. Ezt kikérem magamnak. Az alapvetően konzervatív - nemzeti szabadelvű - világnézetemmel, felfogásommal nehezen férne össze az éppen aktuális VV XY-ra való szavazás. Ellenben aki azt megteszi, nem magától értetődő, hogy egy megtévesztett, orránál fogva vezetett áldozat. Igaza van: mindenhez nem lehet érteni, de önnek sem szakterülete pl. a médiaszociológia.

Tisztelettel:

Nagy Tibor Balázs