Az akác legyen hungarikum!

Magas vérnyomás

/ #177 Észrevétel

2014-02-02 15:40

Tisztelt Mérnök Úr!
Én nem tudom,hogy jól emlékszem-e,de az 1700-as évek második felében hozták az Alföldünkre az akácot,mert a mocsaras,homokos talajon ez a faj jól érezte magát.Talán Tessedik Sámuelnek is van köze hozzá?Ezt szintén nem tudom,de az a bizonyosságom,hogy mocsári,trópusi faj,mert azért a vizet nagyon szereti,és nagyon későn virágzik,amikor már egész magas a napi átlag hőmérséklet.Minden esetre,nagyon jól akklimatizálódott,és jellemző fájává vált Hazánknak és Alföldünknek.Azt én is megerősítem,hogy a román erdészeti törvények tiltják az akác irtását.
A faj,tudatos gazdálkodással semmilyen veszélyt nem jelenthet az őshonos fajokra.Ez véleményem szerint csak a Unió újabb támadása.Azt javaslom a brüsszeli idiótáknak,hogy jöjjenek el hozzám és próbálják meg kivágni a 15akácfánkat.Hadd ne folytassam ezt a gondolat menetet....Ami fontos,képzeljük már el a májust akác illat és méh zsongás nélkül!Nem vagyok méhész,azt tudom,hogy a hárs méz is nagyon nagy érték,de mindenkitől azt hallom,hogy az akác a legjobb.Ezt meghagyom annak aki jobban ért hozzá.Viszont az akác esetleges kiirtása,vagy ezzel kapcsolatos diktátum,nem más mint az ország belügyeibe való nyílt és durva beavatkozás.Hát ennyi,köszönöm,hogy megoszthattam.