Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#176

2014-02-02 14:54

Örömmel olvastam a szakmai ismertetést, ez nekem magánemberként és biológia tanárként is adott újat és friss információt.
Ezt valóban érdemes tudatosítani az emberekben.
Nekem - mint a Szentendrei-szigeten lakónak- azért is különleges gondolat, mert mi itt a természetes gyepek védelmében és a valamikori tölgyállomány rekonstrukciója miatt nagyon szorgalmazzuk az akác irtását.
Jól tesszük?Ez is kéne,meg az is kéne,az említett ősi állapot részleges megújítása is fontos a sziget egyes területein.
Nagyon szeretjük a telkünk egy szem akácfáját, ahová minden évben megérkezik odújába a búbos banka párunk már közel húsz esztendeje.
üdv. Bécsy Lászlóné
Magas vérnyomás

#177 Észrevétel

2014-02-02 15:40

Tisztelt Mérnök Úr!
Én nem tudom,hogy jól emlékszem-e,de az 1700-as évek második felében hozták az Alföldünkre az akácot,mert a mocsaras,homokos talajon ez a faj jól érezte magát.Talán Tessedik Sámuelnek is van köze hozzá?Ezt szintén nem tudom,de az a bizonyosságom,hogy mocsári,trópusi faj,mert azért a vizet nagyon szereti,és nagyon későn virágzik,amikor már egész magas a napi átlag hőmérséklet.Minden esetre,nagyon jól akklimatizálódott,és jellemző fájává vált Hazánknak és Alföldünknek.Azt én is megerősítem,hogy a román erdészeti törvények tiltják az akác irtását.
A faj,tudatos gazdálkodással semmilyen veszélyt nem jelenthet az őshonos fajokra.Ez véleményem szerint csak a Unió újabb támadása.Azt javaslom a brüsszeli idiótáknak,hogy jöjjenek el hozzám és próbálják meg kivágni a 15akácfánkat.Hadd ne folytassam ezt a gondolat menetet....Ami fontos,képzeljük már el a májust akác illat és méh zsongás nélkül!Nem vagyok méhész,azt tudom,hogy a hárs méz is nagyon nagy érték,de mindenkitől azt hallom,hogy az akác a legjobb.Ezt meghagyom annak aki jobban ért hozzá.Viszont az akác esetleges kiirtása,vagy ezzel kapcsolatos diktátum,nem más mint az ország belügyeibe való nyílt és durva beavatkozás.Hát ennyi,köszönöm,hogy megoszthattam.
Magas vérnyomás

#178 Kiegészítés

2014-02-02 16:01

5éve építettünk egy kis családi házat,egy szántó bal sarkára.A portánkon azon a nyáron kinőtt egy magonc,akác.Ez ma már egy kb.5méters,10cm átmérőjű sudár fácska.A múlt nyáron építettünk egy kis mellék épületet.Amikor kiderült,hogy ki kell vágni a fát,egyszerűen neki álltunk és átterveztük,mert a legelső fánkat csak akkor hagyjuk kivágni,ha meghal,vagy meghalunk...

Vendég

#179

2014-02-02 16:16

Ismerem az akácfát, nekünk is volt akertben gyerekkoromban. Édespám meg méhészkedett, sokat mentünk a méhekkel akácerdőkbe.

Vendég

#180

2014-02-02 16:41

Csak gratulálhatok a kezdeményezőknek. Remélem, lesz foganatja a petíciónak. Alig várom, hogy virágozzék házunk mellett az erdő, és halljam a méhek zsongását. Lőrik József

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-02 16:52


Szili

#182

2014-02-02 17:14

Nem tetszik au Uniónak, hogy van még egy termék amit magunk előállítunk mindenkinél jobb minőségben és a méz tekintetében nem tudják ránk nyomni a külföldi mocskot és szemetet extra haszonnal, mint a többi élelmiszer tekintetében..Csupán erről van szó. Csak néhány példa: az állatállományt és gazdálkodást ellehetetlenítették a tejelő állatokkal együtt, tejüzemek tönrementek, így jön a lengyel és ki tudja honnan származó gyenge minőségű hús, a vegyszerekkel érlelt ehetetlen sajtoknak nem nevezhető szemét, zsírtalan tejek és még sorolhatnám a szlovén és osztrák cukrot stb. ...pedig volt ennem az országnak 7-8 cukorgyára is. Stb-stb.

Vendég

#183

2014-02-02 17:25

Nem nagyon értem, hogy miért kell ilyen nyilvánvaló dolgot kérni az állam jelenlegi uraitól...nekik nincs elég magukhoz való eszük, hogy az akácot a hungaricum-ok közé sorolják? Vagy épp az a baj, hogy CSAK magukhoz való eszük van, de már a hungaricum-okhoz és egyéb közérdekü dolgokhoz nincs? Akkor miért ök vannak hatalmon?

Nem kell a parlagfü, nem kell az akác, nem kell ami magyar s aki magyar...ébredjünk már fel végre, és vegyük észre, hogy mi folyik ebben az országban !

hegyeva

#184

2014-02-02 17:35

Támogatom!

Vendég

#185

2014-02-02 17:36

Európában nem őshonos a dohány, a paprika, a burgonya, a kukorica, ......stb.
Érdekes, hogy amióta nincs Magyarországon számottevő tejtermelés, marha tenyésztés, azóta nem téma a kerge marha kór, nagyon visszaesett a baromfi tenyésztésünk, azóta nem téma a madár influenza.
Pedig minden állatbetegség Angliából, Franciaországból, Belgiumból indult ( az idióta állati fehérjével való takarmányozás ).
Jó lenne megvédeni a még meglévő értékeinket és az elsorvasztottakat újra éleszteni!

Hajrá magyar akác is!!!

Vendég

#186

2014-02-02 17:55

Kíváncsian Várom az eredményt. Remélem sikerrel járunk.

Vendég

#187

2014-02-02 18:01

Hogy lehet egy ilyen nagy és igaz ügyben eurót gyűjteni?!!!

Vendég

#188

2014-02-02 18:22

Már olyan régen élvezzük az értékeit ennek a fának. Nem szabad veszni hagyni.

Vendég

#189

2014-02-02 18:36

Egyetértek a petícióval. Néhány éve az Unió minket még tkp határ menti erdősávnak szánt. Most már Robin Hood-nak tekint, aki felől/alól ki akarja irtani az erdőt, hogy megsemmisítse nemzetünket a szabadságra éhes népünket? Előbb még csak csirkefarmjainkat, cukorgyárainkat vették célba, most erdőink következnek, és azután talán már a népünk? Akácerdőink lakossági energiaforrások is egyben, kandallóink tüzelőanyagát részben ez biztosítja, vadállományunk életterét stb. Ragaszkodjunk megmaradásukhoz, sőt növelésükhöz. Kalász
Makk Marci

#190 Ültess fát!

2014-02-02 20:23

Védjük meg az akácot! Ültess: Akácfát, Hársfát, Vadgesztenyét, Szelídgesztenyét, Platánfát,régi magyar gyümölcsfa fajtákat,
http://barnaesfiai.hu/gyumolcsfak/
http://www.kincseslada.hu/gaia/content.php?article.23
Makk Marci

#191 Jelenleg az USÁ-ban hol és milyen akácfák élnek?

2014-02-02 20:42


Vendég

#192

2014-02-02 20:45

Hány felesleges petíciót kell még benyújtanunk? Az EU-ban tökfejek ülnek? Nincs mit kitalálniuk? Vagy ténylegesen tudják, mit tesznek. No, de, akkor? Mi a cél? Valóban tönkre akarnak minket tenni? De, miért? Végül is, a válasz érdekel, de sejtés van.

Vendég

#193

2014-02-02 20:48

Felháborító az EU egyoldalú, az érdekelt tagállamok megkérdezése nélküli döntéshozatala. Magyarország számára az akác, bátran kimondhatjuk létfontosságú. Három évszázados múltjával már akár őshonos fajnak is nevezhetjük. Semmilyen környezetkárosító hatását nem ismerjük, agresszív terjedése megállítható. Nem engedhetjük meg hogy, ezt a döntést az EU ránk kényszerítse!
szi

#194

2014-02-02 21:16

ez hihetetlen
Györgyi

#195 Re:

2014-02-02 22:07

#14: -

Gyönyörű bútor, valamint parketta készül belőle.

A homokos talajt megköti.

Kítűnő növénye a szántóföldet védő erdősávnak - amit sok helyen kivágtak - a szelet megfogja, nem tart nagy árnyékot a szántóföldi kultúráknak.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-03 05:11



Vendég

#197

2014-02-03 05:19

Sajnos a politikusok szakmai tanácsot nem kérve az itthoni értékeket nem becsülik eléggé, nem állnak mellettük. Mennyi munkahely lehetne a mezőgazdaságban! Is. Persze nem pár-ezer forintra értékelve az emberek munkáját. Ki álljon ki a hazánk érdekéért, ha nem a mi hazaszerető politikusaink, szakembereink? Az akácfa fa-értéke és a belőle nyert méz sincs eléggé értékelve, reklámozva. Úgy adjuk külföldre sok esetben, hogy a kinti sokkal rosszabbat finomítját, javítják fel vele, az helyett, hogy szépen csomagolva hazánk jó hírét javítaná az eredeti akácméz jó áron. A külkereskedőknek is nagy ebben a felelőssége.

Vendég

#198

2014-02-03 05:49

Ha az Eu meg akar szüntetni mindent ami nem őshonos, akkor sok dologgal leszünk szegényebbek.
Ilyet csak azok képesek kitalálni, akik elhitték, hogy az uborka megrendszabályozható és előírható a görbülete. Egyébként pedig véleményem szerint ez is belügy, amibe ne szóljanak bele. Amint egyetlen élő akác átlépi Magyarország határait, akkor "kivégezhetik".

Vendég

#199

2014-02-03 05:52

Sürgősen lépni kell!

Vendég

#200 Re:

2014-02-03 06:07

#198: -

Már megint vkik átpolitizálták a petíciót! Nem az EU akarja megszüntetni, hanem nevesíthető emberek, akik az EU mögé bújva fejtik ki tevékenységüket. Tavaly jó példa volt erre a bizonyos permetszerek betiltásának kérdése, melyek valószínüsíthetően károsítják a méheket is. A tagállamok nagy nehezen -3 év próbaidőre- betiltották eme vegyszerek használatát. Magyarország nem szavazta meg, mi simán továbbhasználtuk volna. Illetékesek azzal indokolták, hogy a mezőgazdaságot nagy kár (bevételcsökkenés) érheti. Nesze nektek méhészek. Ez az akác meg a méhek védelme? Pedig ezekben a kérdésekben szoros összefüggés van (amúgy biztos vagyok benne, hogy sok földművelő már bespájzolt ezen hatékony vegyszerből, hogy a köv. 3 évben sem legyen semmi gondja a felhasználás tekintetében).