A romániai kézműves vásárok minőségenek megőrzéséér/fenntartásáér

attesz, ekc

/ #10 Attesz

2014-02-01 09:44

Kedves József. Én nem valamikor leszek büszke rá, hanem már most az vagyok, hiszen a fórumon, ha jól emlékszem éppen én hozakodtam elő - igaz nem petíció formájában - a minőség növelésének szükségességével - ami egyben a résztvevők létszámának a szükségszerű csökkentésével jár eleinte, éppen azért, mert az utóbbi években nagyon elszaporodott a mindenféleség. A nevesített, nyilvános aláírást azért javasoltam, mert arról volt szó, hogy ez a lista valahol nyilvános, elérhető lesz, éppen a felelősségre vonhatóság miatt. Sőt, az aláírók listáját mi magunk is közölni fogjuk az oldalunkon és aki nálunk jelentkezik vásárba, annak a jelentkezési űrlapon kívűl ezt is alá kell írnia.
Ugyanakkor azért tartom fontosnak, hogy csak a nevüket és mesterségüket nyilvánosan vállalók irhasannak alá, mert legalább annyira fontos ez a mestereknek, mint a szervezőknek. Ők azok, akik közvetlen anyagi előnyhöz jutnak a méltatlan versenytársak kizárásával, így joggal várom el mint szervező - ha már lemondok a plusz bevételről, amiből viszont kézműveseknek biztosítunk díjakat, szolgáltatásokat,  hogy a nem ilyen vásárokba való termékeket, embereket ők jelezzék és segítsenek a kizárásukban. Ezt viszont nem lehet a helyszínen egyszerű hazaküldéssel megvalósítani. Ide folyamatos tájékoztatás kell, hogy aki nem odavaló, tudja, hogy inkább el se jöjjön. Ezért tartom fontosnak a nyilvános elérhetőséget, és értelmetlennek vagy akár károsnak a névtelen aláírásokat.