Az akác legyen hungarikum!


Vendég

/ #31

2014-01-30 00:45

Néhány évvel ezelőtt olvastam egy AUSZTRÁL folyóíratban, hogy a VILÁG LEGJOBB MÉZE A MAGYAR AKÁCMÉZ. Mindig tudtam, hogy nagyon egészséges, de ennek a cikknek itt a világ másik végén igen megörültem. Lehetett is egy időben kapni eredeti kiszerelésben, majd kezdték betiltani arra való hivatkozással, hogy ha valaki kidob egy üresnek vélt üveget, attól a helyi méhek - ha rászállnak - esetleg megfertőződnek. (Micsoda logika!!!) Ezek után úgy manipulálták a mézünket, hogy felhevítették 70 C°-ra, amivel a legtöbb gyógyító hatását megsemmisítették, majd újra üvegekbe töltötték. Már az íze sem ugyanaz, illata pedig nincs.
Az EU degenerált elképzelését, ami az akiácfák kiírtásán, és ezzel egyidejűleg a világhírű mézünk megsemmisítésén fáradozik, egész egyszerűen nem értem, sőt inkább felháborítónak tartom. Az EU-hoz való csatlakozás - a hozzám eljutott hírek szerint - már eddig is igen komoly károkat okozott, de hogy ilyen jellegű aljasságokra is képesek lennének, az már bűncselekmény. Figyelemmel kísérem a rendszerváltás okozta hanyatlásokat (már ami eljut hozzám), és minden esetben csak sírni tudnék azon, hogy ismét olyan emberek döntenek kis hazánk sorsáról, akiknek halvány fogalmuk sincs a mi értékeinkről, szokásainkról, nemzeti kincseinkről. Legszívesebben ezerszer is aláírnám a peticiót, de sajnos csak egyszer leszek képes rá, ugyanakkor továbbítom mindenkinek és megkérem őket, hogy írják alá ahányan csak tudják és utána ők is továbbítsák.
Üdvözlettel: Darley Mária (Perth, Ny-Ausztrália)