ELÉG A KUTYÁK LEVADÁSZÁSÁBÓL !


Vendég

/ #50 Re:

2014-01-10 11:55

#44: Ábel -

Ábel,

Naaa... nyugiiii.. ne betegezz mert még azt hihetik, hogy a butaságot dühvel próbálod leplezni...

Képzeld... a kutya tulajdonosa felelős (anyagilag és büntetőjogilag is) a kutyája által okozott kárért. Van is erre köthető felelősségbiztosítás. Amellett, hogy a jog hibásan nem tesz különbséget vágóállat és házikedvenc (én inkább családtagnak nevezném) között, legalább magántulajdonként kezeli. Tehát ha esetleg az emberalkotta szabályok és törvények csalhatatlanságában hívő vagy akkor is meg kell, hogy értsd: vadász nem lőheti ki azt ami a tied. Ez így normális nem? Ahogy elvileg én sem vehetem el azt ami a tied büntetlenül...ugye? Ismétlem ha kárt okoz a kutya akkor fizessen a gazdi... ha kárt okoz a vadász akkor fizessen (minimum) Bár mivel a kutyám családtag, és a rengeteg ráfordított pénz idő és energia mellett a társam is, sima pénz nem igazán kárpótol... Hogy értsd... ha anyukádat egy részeg halálra gázolná, te sem elégednél meg avval, hogy "itt egy millió öcsi" aztán menjél szépen csendben haza...Ugye?

Emellett tudod te, hogy valójában hány vadállat pusztul el kutyatámadás következtében? Hány pusztul el orrvadászok miatt? Nem elég gondolni valamit kellenek tények is néha... lehet, hogy meg fogsz lepődni a tényeken...

 

Egyébként te haragszol a kutyákra? Vagy csak úgy haragszol? Komolyan érdekel!