Mondj nemet a Klubrádió megszüntetésére


Vendég

/ #1674

2011-06-13 08:17

Nem tartanám politikailag sem szerencsésnek, ha minden véleményt, ami nem egyezik a mindenkori kormányokéval, kitiltanánk a közéletből. Emlékszem, a rendszerváltáskor mennyit hallottunk a "pluralizmusról", ami ugye a különböző nézetek, vélemények sokszínűségének fontosságát jelentette. Nekem, mint a Fideszre szavazó embernek, az a véleményem, hogy mindenféle nézetnek hangot kell adni, aztán ki-ki döntse el maga, hogy egyetért az adott nézettel vagy nem ért egyet. Ha nincs meg ez a sokszínűség, akkor minek alapján döntsem el, hogy nekem melyik nézet a szimpatikus, kinek az álláspontja, elképzelése az, amelyikkel azonosulni tudok? Tehát szerintem feltétlenül szükség van a Klub Rádióra ugyanúgy, mint a Lánchíd Rádióra vagy bármely olyan adóra, amelyben politikai, gazdasági stb. riportokat, információkat kaphatunk az országunkban zajló eseményekről. Zenei adó rengeteg van, arra szerintem már nincs szükség. Nem vagyok rendszeres hallgatója a Klub Rádiónak, leginkább az Info Rádiót hallgatom, de olykor hallgatom a Lánchíd Rádiót ugyanúgy, mint a Klub Rádiót. Azt hiszem, ha nem így tennék, akkor a nagyon egyoldalú tájékoztatás alapján nem alakulhatna ki a saját véleményem. Éppen ezért fontosnak tartom, hogy maradjon a Klub Rádió, mert még ha nem is szeretem a rádió összes műsorvezetőjét - miért is kellene? -, akkor is el kell ismerni, hogy nagyon színvonalas adóról van szó olyan kulturális mellékletekkel és információkkal, amik nagyon is hiányoznának, ha a Klub Rádió megszűnne. De túl ezen, biztos vagyok abban is, hogy a kormány véleményével ellentétes nézeteket valló emberek nem fognak rászokni a Lánchíd Rádió hallgatására, újra politikai viharokat kavar, és mindenkinek joga van olyan rádióhoz, ahol az ő álláspontját, véleményét leginkább tükröző műsorokat hallgathat. Ez a demokrácia alapja!!