Ne szívd a vagyonőr vérét! Menj el dolgozni!

Anonymus

/ #829 Olvassd végig, gondolkozz el

2013-12-11 01:47

Őrök:3 fehér + 2 barna.

Az apám által kerültem a céghez ide, a vagyonőri iskola után szerettem volna jönni dolgozni, ám nem vettek fel.
Aztán megüresedett egy hely és újból elmentem erre a címre, ahol beszéltem a leendő főnökömmel akit főnöknek hívtak,magáról a tevékenységről és annak a hollétéről.
Egy elkészített kérdőívet kitöltöttem és jelentkeztem a meghatározott tevékenységre.

Munkabeosztásom 24/24,24/48, de volt hogy 48-ban is dolgoztam.
Volt hogy vad idegen helyre is beraktak 1szer,2szer.

Itt 1 évben 1-2x voltam hétvégére,12 órában este 6 órától-reggel 6 óráig helyettesíteni.
Feladatom járőrözés meghatározott időközönként csekkolóval, kamerás rendszer folyamatos figyelemmel kísérése volt
Ill az ott dolgozók kiléptetése, kapuzárása-nyitása.

1 hónapban 12 napom volt általában.
Amikor elment a kollégám szabadságra...akkor 14-15 nap is előfordult.
Órabérem 380-ft volt a kollégámhoz képest 20-ft al kevesebb, ami éves szinten kb.:69.000-ft-al volt kevesebb.
A munkát azért vállaltam el, mert mást nem találtam. Illetve nem vettek fel. Vagy nem volt szakmai tapasztalatom,
vagy a kinézetem volt a baj, testmagasságom, súly.stb...

Reggel 6 órakor volt a kapunyitás és a váltás.
2 porta volt,1-es kapu porta ill.2-es kapu porta szolgálat.
Napközben a teendők a be és kilépők figyelése, rendszám írása, udvarias helybeigazítása, kapuzárás este 6 órakor a 2-es portánál, az elsőnél 8 órakor, kb óránkénti terület ellenőrzése, járőrözés.

Az őrök ellenőrzéséért felelős személyzet is volt.(járőr)
(Mindenkiről tudok valamit.)

Kezdeti nehézségek az ottan tartózkodó biztonsági őrök közötti fezültség.
1-es és 2-es porta közti vita, ki hol legyen. Ahogy a főnököm mondaná "mert ott biztosan kényelmesebb"

Mindkét porta igénytelen, szar, mocskos nem embernek való.

Fehér bőrű kollégámat megfenyegették: barna bőrű kolléga, elmegy az APEH-hoz és elmeséli, hogy ő nyugdíjas és itt dolgozik.
Kizsarolta magának a 2-es porta helyiséget, ahol 6 órakor kell kaput zárni.
Természetesen mindenki mindent tagad, hogy itt ilyesmiről lenne szó.
Az első porta az amit este 8 óra után, de ide még hozhatnak be járműveket lerakni vizsgára, szerelőhöz, akár éjfélkor is 24-órán keresztül.
ill a bérlők bármikor be ill ki mászkálhattak, itt jár a Hév, a sok autó, hangzavar, nincsen az a környezet amit én normálisnak neveznék. Nem tudsz nyugodtan enni, sem szarni sem mert egyből arra következtetnek, hogy rosszul végzed a munkádat.
Amúgy a csengőt feltalálták.

A fehér kolléga ugyanezt a tevékenységet folytatta mint bármelyikünk, csak kevesebb órabérért, mert ő nyugdíjas volt.
Viszont egy olyan ember volt akivel lehetett beszélgetni bármiről.Inteligencia,ameddig ki nem rakták.

A barna bőrű kolléga elejétől nem volt szimpatikus személyiség, lehet a hovatartozása miatt, de nem hanem személyisége miatt.
Elkezdett kérdezősködni: Hol lakom, mekkora házban élek, mire költöm a pénzemet, mennyi pénzem van,karácsonyra mennyi értékben veszek ajándékot, mit,mennyi ez, mennyi az, igyekeztem mindig valami ökörséget mondani és lekoptatni,miért van rajtam sapka?Tavasszal amikor egy nap hideg volt, rövid hajam volt és biciklivel jártam be dolgozni ő meg autóval,így ő nem is érthette minek a sapka.

Egyébként az apám adott neki pár évvel ezelőtt egy bmx-et,
ami nem kellett nekünk és akkor eljött érte akkor láthatta hol lakunk
ezért nem is értettem a bugyuta kérdéseit.

Én úgy voltam ezzel a munkával bármilyen esemény történt azt közölni a megfelelő személyekkel telepvezető, főnök,
illetékesekkel, hatósággal, a váltó biztonságiőrrel és a 24 óra után hazamenni fürdeni és aludni...
A főnök csodálkozott rajta, ha nem voltam elérhető mindenféle szarkavaráskor, keresett is,
vagy ha máshova szeretett volna dolgozni küldeni, amit sohasem vállaltam el csak a másik helyet fentebb írtam róla.
Aludtam, a munkahelyi gondokkal nem vagyok hajlandó a szabadidőmben foglalkozni, pláne akkor amikor alszok.

Egyszer hülyének nevezett a kollégáim előtt mert egy beosztást amit állítólag ő állított össze, e havi beosztás,kihoztak és én elvittem, mondtam a többieknek nem én vittem el.

Másnap a másik kollégám visszahozta, ekkor közölték vele hogy engemet meg lehülyézett a főnök,
hogy lehet ekkora hülye valaki, hogy elvigye a beosztást.
Ez nekem már egy nem tetsző dolog volt a céggel kapcsolatban.

Olyan buták voltak a kollégák hogy 24/24-24-48-at nem tudták követni.Ami persze ugyanaz volt mindgig.1-2 porta közti különbségek.
Valamint olyan esetek is előfordultak kollégáim mondták vissza,valakit a helyemre szeretnének betenni hogyan végzem a munkámat, tudom e csinálni?
Cirka másfél ill két év után ilyet kérdezni,mondani?

3 hónap próbaidő,legyen az is bejelentve és kifizetve, mert manapság ha elmész dolgozni valahova akkor azt nem biztos hogy kifizetik.Senki sem ingyen él még aki hülye az sem.

Volt olyan dolga barna bőrű kollégának egyik nap este nyitva maradt a műhelyajtó, ami a területéhez tartozik 2-es portához.
Ezt nem vette észre,dehogy a fizetést kihozták azt egyből tudta.
Majd egy Jelenség megkezdődött nála:

Felemelt hanggal a következőket mondta nekem:

Most mondjad!
Mi volt akkor!
Ki hívta föl a főnököt mondott neki....ezt, azt a járőr előtt(ő hozta a fizetésünket általában) előadta a tudását.

Mondom neki:Nem tudom miről beszélsz?

Ekkor kezdte el mondani a telepvezetőről, hogy én azt mondtam neki....

Ebben a pillanatban közbevágtam:Na itt akkor álljunk meg, én nem is beszéltem a telepvezetővel semmit.Hívjuk fel kérdezzük meg mit mondtam neki.

Ekkor elmosolyodott és észrevette magát és ezt a kijelentést tette: ez hazugság, ez nem is igaz.
Ez a kijelentés, hogy hazugság számomra azt jelenti, hogy hazug vagyok, más ember előtt hazugnak nevezni valakit ok nélkül.
Van rá emberi jogszabály:
2:45. § [A becsülethez és jó hírnévhez való jog]

Kérdezte tőlem, ha a helyében lennék mit mondtam volna a főnöknek, vállamat húzva nem válaszoltam rá neki,mivel nem tudtam miről van szó.

Amúgy azt mondtam volna neki főnök úr van e rá bizonyíték, hogy hanyag a munkám, vagy bizonyítsa be az állítását.
Innentől én úgy gondolom csöndbe maradt volna a főnök.

Másnap bejött a váltás kérdeztem tőlük mit mondtak erről az emberről, többiek azt mondták ők nem tudnak semmiről.
Ettől a naptól kezdve elhatároztam magamat hogy a köszönést sem érdemli meg,
nem a hovatartozása miatt hanem a személyisége miatt.

Már több esetben előfordult, hogy az első porta melletti iroda ajtaját tárva-nyitva hagyták
és ő nem vette észre. Porta mellett 2 méterre.

Amiről természetesen a telepvezető mindig is tudott, de mégsem tett semmit ez ügyben.
Más embert pedig elzavartak mert hanyag.

Előfordult olyan eset is hogy egy leégett személygépjárművet behoztak letették a telep udvarára.
Holott közölték velünk a Kft.-től, semmit nem vehetünk át ameddig téli szünetük tart, sem vihetnek el.

Egyik nap téli időszak korán sötétedett,amikor kevesen voltak bent elhatároztam bezárom a kaput(20:00 előtt egy 10 perccel)
és körbemegyek, ekkor vettem észre az egyik -kft-vel szembeni területen 10-15 méterre egy csővezetéket takaró
fémlemezeket ellopták, melynek súlya kb 16-20KG.
Maguk után keréknyomot hagyván a fűben ami a 2-es portához vezetett.
ez az egyetlen bizonyíték, hogy nem az én hanyagságom miatt történt a lopás, hanem akivel be lettem osztva,aki a barna bőrű kollégám volt.

Kft melletti üres részhez kb:.3X betörtek, bementek, ebben a helyiségben nem volt semmi sem tárolva.
Ekkor elhatároztam gondoltam saját pénzből veszek riasztókat,
vettem is 250-ft-osat a nyílászárókhoz, kb:.10 Db-ot amelyeket gondosan összekötöttem damillal
amit ha kinyitnak a damil feszülés következtében bekapcsol az összes,
ugyanis a bekapcsológombjukat kötöttem össze és láthatatlan egyben.

Második eset amikor fémlemezeket ellopták:
Ezt a lopást véletlenül észleltem, a székben ülve (retkes portásüvegen keresztül amit régi szúnyogháló borított ami tiszta dzsuva)
figyelve a környezetet egy mozgó karra lettem figyelmes a bokor előtt, jó 50 méterre láttam meg.

Ekkor ugrott be hogy a csövesek akiket a telepvezető úr engedett be,
nem -e azok, így a telefonommal a zsebembe, odafutottam a telepvezetőhöz közöltem vele lopják a fémet.

Én csövesekre gyanakodtam mint mondtam és egy kart láttam, Illetve felőlem senki sem ment más oda.
Azért szóltam neki hogy legyen segítségemre mint szem és fültanú,
hiszen semmilyen biztonsági eszközökkel nem voltunk felszerelkezve,
semmi kamera, még lámpából is 1 db van a 2 területre, amit a rendőrség szerint legalább 4 embernek kéne őriznie.

Nehogy leszúrjanak vagy le lőjenek csak úgy a semmire, a semmiért,
a telepvezető utasított intézkedjek, ekkor megindultam a helyszín felé
minden gondolkodás nélkül ugyanis a rádiómat(téglafonomat) nem vittem magammal,
gondoltam minek, ha csövesek azok csak elküldöm onnét őket,
és még mobilon tudom is értesíteni kollégámat.

Meglepődésemre nem a csövesek voltak ott, hanem egy autó, aki a figyelmetlen fehér bőrű kollégám
felől a 2-es kaputól jött be, aminek a rendszámát le is olvastam sikeresen, ám mielőtt odaérkeztem volna,
berakták az utolsó fémlapot a kocsiba ami befért és elindultak kifelé. kb:.5-6 db fémlapot.
Az autó rendszámát sikeresen leolvastam:
EXZ053 bordó opel vectra régi típusú.

Majd a telefonomon gyorshívó gomb fehér bőrű kolléga, felvette a telefont egyből mondtam neki az infót mit kell figyelni,
rendszám, autó színe, erre ő: mi van? micsoda? milyen autó?
Mintha egy ufóval lettem volna beosztva, aki nem tudja mi a dolga.
Személyzet kinézete távolról láttam: dagadt barnabőrű és nője. Nem a hovatartozása miatt hanem a személyisége miatt.

Kérdezte a telepvezető rádiót miért nem volt nálam?
amit kb:.több problémás eset leforgása után kiküldtek nekünk, mert ugye az is luxusnak számít ottan.
GOD-674 Fémtolvaj barnabőrűek.
Nem mondtam neki semmit ami sértő lenne.

Amikor odakerültem dolgozni ekkor szóltam neki.
Kedves telepvezető: Ha én azt mondom neked szedd össze,
a kft előtti területhez tartozó fémlapokat, ugyanis többször betörtek mindig elmondtam
de sosem vett komolyan, majd az esetet követően hol volt a rádió, miért nem volt nálam?
Őrülnék e neki ha ki kéne a fémlapokat fizetnem?

1.Szóltam előre ami mozdítható azt elviszik a barna bőrűek, nem a hovatartozásuk miatt,
hanem a személyiségük miatt. Azt is ami nem mozdítható.
2.Nem kell odaengedni a csöveseket, akiket mi kirakosgatunk. Azt a feladatot kaptam tőle,
ha jönnek a csövik tőlem kérjenek engedélyt.
Kedves telepvezető akinek nincsen keresnivalója az sehova, mit képzel magáról.
3.Normális figyelmes biztonsági őrt aki hasonlóan figyelmes és cselekvő-kész, szeret csapatban dolgozni.Nem küzd személyiségi problémákkal,mentálisan ott legyen.
4.Közöltem a telepvezetővel tegyen feljelentést arról amit láttunk:
Erre ő hogy: én nem is láttam semmit, mert poros volt a rendszámtábla.
5.Nem én miattam vitték el.

Persze természetesen én lettem lebaszva milyen figyelmetlen vagyok, meg mit szólnék ha ki kéne fizetnem.

Mentek a szarkavarások jobbról, bal -ról.

Kft-nél járőröztem korán reggel 3 órakor, megnéztem ajtókat, ablakokat, zárakat, lakatokat, a feladatomat végeztem, majd
visszafordulván az épület felől az ablaktól egy jó 3-4 méterre bekapcsolt a riasztó,
Faterral voltam beosztva, aki kint volt ez időben és hallotta szintén a riasztót, a következőt mondta:
Na ha ez a kft. riasztója, akkor be fog jönni, ha bejön kísérjem oda mert tudom milyen beszari.
Bejött nyitom a kaput, mondtam neki semmi baj, nem történt csak a riasztó szólalt meg.
Nem félreállt, hanem egyenesen behajtott, gyorsan bezártam a kaput és odafutottam hozzá, nehogy az legyen nem kísértem oda.
Az esetet dokumentáltam a naplóba.

Reggel a váltókollégám érkezett be:

Barna bőrű aki elolvasta a naplót és felhívta a főnökömet és azt mondta neki megszólalt a riasztó a kft.-nél és nem kísértem oda a hölgyet az irodájához.

A főnököm felhívta a telepvezetőt mi történt, ugyanis engem nem tudott elérni.
Fent leírtam miért nem tud elérni, ja és mondott olyat is nem tudja a számomat 1-2 napló elejébe beírtam én azt,

Majd kérdezi másnap fatertól a telepvezető:- miért nem kísérte oda a fia a hölgyet?
Fater azt mondta odakísérte.

Másnap fatert váltottam ő ezt elmondta nekem,a hölgy állítólag megkereste a főnököt és elmondta, hogy nem kísértem oda.
Ebből az egészből arra következtettem, hogy a hölgy kft.-vezetőjének nem tetszett az
hogy 3 órakor be kell jönnie(kinek tetszene?)
és bosszúból felhívta a főnökömet és hazudott neki.

Megyek oda a fehér kollégámhoz este 6óra után rádiót cserélni.
Kérdem tőle mit tud az esetről:

Mondom neki: te ez a nő nem normális, ha ő ilyet mondott.(nem véletlen a feltételes mód)
Azt mondta a főnökömnek nem kísértem oda, amikor bejött és szólt a riasztó.

Nem tudom mit képzel magáról egész nap le se szarja a munkáját, mos, főz,
takarít amikor jön hozzá ügyfél én szólok neki telefonon.

Nem értem miért hazudott a főnöknek, becsületsértésért föl is lehetne jelenteni.
Hiszen ha ez a munkám elvesztésével jár,
azért mert megharagudott a szar riasztója megszólalt és 3 órakor be kellett jönnie
ez miatt hazudott és kirúgnak fel is jelenteném.

A fehérbőrű kollégám akinek úgy mondtam

Mint segítő kollégának a dolgot,

Akinek titoktartási kötelezettsége van szerződés szerint!

Aki már egyből idekerülésével egy időben fel akarta jelenteni a főnököt!

mert hogy nem tetszik neki nem kapja meg időben a fizetését, ő megy feljelenteni.

Aki a telepvezetőről olyat mondott fontoskodó senkiházi román gecci.

Aki a munkahelyét leszarta és másik munkával foglalkozott elhagyta szolgálati helyét.

Aki a feleségével azért van együtt,mert balesete volt szegénynek és memóriabajos lett és nagy pénzben reménykedik,álmodozik a 10 milliókról.

Aki visszaélt a bizalmammal és visszaélt szavaimmal,valamint szerződést szegett felhívta a kft.-vezetőjét a hölgyet,majd közölte vele én fel akarom őt jelenteni, meg-hogy nem csinál egész nap semmit mos, főz, takarít nincsen bent a helyén sorolta amiket mondtam neki.

Rá egy napra jöttem ismét dolgozni és a telepvezető jött oda hozzám kérdezte tőlem mit ártott a hölgy nekem hogy én ezt tettem?
Kérdeztem mit?
Elmondott mindent amit a fehér kollégának mondtam.

(LE IS TAGADHATTAM VOLNA, DE NEM VOLT MÁR ÍGY KEDVEM ITT DOLGOZNI KÁR VOLT A 2 ÉVÉRT.)

Mire én csak a fehér kollégának mondtam nem a hölgynek.

Telepvezető: pont neki nem kellett volna:

Ezt nem mondtam neki, de engemet nagyon zavart.
(Kedves telepvezető: Én ezzel az emberrel vagyok beosztva 24ÓRÁBAN mint kolléga, már majdnem fél éve, nem veszi észre?)

A hölgytől bocsánatot kértem és elmondtam neki, hogy a barna bőrűt szeretném feljelenteni.
(gondolom ő visszaüzent a barna bőrűnek)
A büntetőjogban, illetve a szabálysértési jogban a becsületsértés
egy szabadság és emberi méltóság elleni bűncselekmény, illetőleg szabálysértés.
A becsületsértés vétségét követi el, aki a rágalmazás esetén kívül mással szemben a sértett munkakörének ellátásával,
közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,
illetve nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ,
vagy egyéb ilyen cselekményt követ el.

A főnök aki előtt rossz színben akartak beállítani,a hölgy aki szem és fültanú
aki igazolni tudja azt hogy odakísértem.Fater a másik.

A hölgy kérdezte tőlem mit szeretnék mondtam neki azt mondtam ha bocsánatot kérne a barnabőrű és el van felejtve.

Hölgy: nem fog rávágta
Én erre: miért nem?
Hölgy: mert nem olyan.

Ennek az eredménye az lett kirúgtak.

Aki leszarta a munkáját, zsarolta a másikat, hazudott az meg vígan dolgozik ott.
Mindenki boldog.

Kedves kolléga:nekünk hitelünk van a bank fele és nem azért vettük fel mert nagyobb házat szerettünk volna...hanem az örökséget lerendezni....amit nem mi örököltünk, ha érted.

Másik barna kollégám:
Onnan nem volt szimpatikus személyiség nem a hovatartozása miatt, hanem a személyisége miatt.
Egyik nap reggel azt mondta nekem, nem kell vizet adni a kutyának,
csak este mert már adott neki most reggel, elmentem hát megnézni, hogy meggyőződjek róla,
száraz fazék falevéllel szembesültem.
A kutyát általában konyháról kapott moslékkal etettük, volt hogy hoztunk neki konzervet.
Rövid időn belül elpusztult a nyakamra rohadt 12 doboz konzerv.
Rip my bro:
http://kepfeltoltes.hu/131130/201110211528_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Másik nem tetsző dolog az az volt,amikor is nekem 25-e körül hozták meg a fizetést később mint faternak,a barna bőrű a következő kijelentést tette egy családba elég egy fizetés.

Már mind a kettőnket kirúgtak örülhetsz :)
dolgozhatsz helyettünk 200-órában.

Következő nem tetsző dolog az volt  egyik nap délután 6 után mentem a porta felé és be volt zárkózva, papucsban és rövidnadrágban
jött ki, azért mert beriasztottam az ajtót.......
Ugyanis már korán le is feküdt aludni,aznapi fáradalmait kipihenje,hogy holnap mehessen máshová.

Amikor meg tudtam kirúgtak aznap visszamentem a holmijaimért el akartam hozni egy fehér fotelt.
Fotel honnan létéről azért nem tudott, mert nem ment körbe egyszer sem, telepvezetőtől
el lett kérve, mivel ki is volt dobva és én is takarítottam meg.

A barna bőrű nagy intelligenciájával közölte azt nem vihetem el, mert az telep
tulajdona, az ide tartozik,én onnan tudtam a fotel hollétéről tulajdonosáról,
(Mert 24 órában biza jártam a területen mindenfele,megláttam szóltam a másik kollégának.Kérjük el a telepvezetőtől legyen a miénk.Ki van dobva,megbeszélte a telepvezetővel,miénk is lett mindenkié.)
mondtam neki te csak a főnök seggnyalója(ezt gondolatban magamban:csicskája) vagy azért vagy még itten mert 72 órákat dolgoztatnak és bárhova küldenek te oda mész.

A főnök elérhetetlenné vált.
1 hónap szabadság után tudtunk vele beszélni, a kilépő papírokról,
az még + 2 hét volt, de apámnak mondta máshova be tudna rakni papírírószer boltba,mondtam faternek, ha kirúgtak mert rosszul végeztem a munkámat miért akarnak munkát adni nekem?

Fel sem hívtak,senki sem szólt fater hívott ő mondta hogy ez volt az utolsó napom.
Amikor bementünk aláírni a kilépő papírokat másik főnök,ő is egy vezető, fogadott minket.
intéző lehetett: nem tudja miért rúgtak ki minket, kérdezte tőlünk apám azt mondta összeférhetetlenség a másik főnök úr tudja.
Azt sem tudta, hogy mennyi napon belül kötelesek kiadni a papírjainkat törvény szerint.

Kis info hogy ne legyél hülye:

Egy középkorú hölgy több mint három hónapig dolgozott menedzserasszisztensként az egyik cégnél, amikor lejárt a próbaideje és meghosszabbították a szerződését. Rá egy hétre „holnap már be se jöjjön” felszólítással, szóban – jogellenesen – felmondtak neki. A hivatalos papírokat – munkáltatói igazolás, működési bizonyítvány, adólap, tb-kártya, álláskeresési támogatás igényléséhez szükséges adatlap – nem kapta meg. Pedig rendes felmondás esetén (amilyennek ez is számítana) a munkáltató köteles a munkaviszony megszűnésekor, vagyis az utolsó munkanapon kiadni ezeket az iratokat – szögezi le Viszló László, történetünk szereplőjének ügyvédje, a hvg.hu munkajogi szakértője.
További nehézséget okozott, hogy a hölgy papírjait akkor sem akarták kiadni, amikor egy szállítmányozási cégnél ajánlottak neki munkát. Így elesett egy jobban jövedelmező állástól, ráadásul ki se fizették neki a felmondási időre járó fizetését, összesen 40 ezer forintot. Két hónappal később – bírósági felszólításra – megérkezett ugyan az elmaradt bére, ám a szükséges papírokat csak a felmondást követő negyedik hónapban kapta meg. Kevesebb fizetésért ugyan, de azóta elhelyezkedett, és kártérítést követel volt munkáltatójától azokért a hónapokért, amíg papírok híján nem alkalmazta senki.

Ügyvédje szerint jó esélye van arra, hogy a bíróság megállapítsa a felmondás jogellenességét, mivel elbocsátása szóban, vagyis mindenféle írásos megállapodás nélkül történt. Ezek után – Viszló várakozásai szerint - megítélik a jogerős ítélet megszületéséig járó fizetését, amiből levonják az azóta megtérült havi penzumot. Várhatóan nem hagyják figyelmen kívül azt sem, hogy jelenlegi munkahelyén 25 ezer forinttal kevesebbet keres, mint a korábbin.

A törvény szerint a munkaadó az utolsó munkában töltött napon köteles kiadni a munkavállaló papírjait – a jogszabály erre vonatkozó része nem változott idén sem. A törvény ugyanakkor 2008-tól azt is előírja, hogy rendkívüli felmondás, próbaidő utáni munkaviszony azonnali megszűnésekor a foglalkoztató legfeljebb három napon belül teljesítse kötelezettségét, vagyis adja ki az iratokat. 2007-ben még a rendkívüli felmondásnál és próbaidőnél is az utolsó munkanapon kellett elszámolni. Ez a változás elsősorban a foglalkoztatónak kedvez, aki ezáltal nyer néhány napot.

Nemcsak a munkaviszonyt igazoló papírok kiadásával kapcsolatban vannak változások. 2008-tól nemcsak a munkáltatónak, de a munkavállalónak is kedvez a törvény: amennyiben a munkavállaló az igazolást tb-jogviszonya bizonyításához kéri, munkáltatója köteles azt három munkanapon belül kiadni. Az igazolás kiadásának elmulasztásáért a foglalkoztatót százezer forintig terjedő mulasztási bírsággal sújthatják.

A törvénymódosítás várhatóan visszatartja a foglalkoztatókat attól, hogy ne jelentsék be azonnal alkalmazottaikat. Mostantól ugyanis nemcsak az ellenőrzéstől kell tartaniuk, hanem attól is, hogy a munkavállaló eljárást kezdeményez az adóhivatalnál. Igaz, ez utóbbira kevés az esély, mivel a gyakorlatban a munkavállalók kiszolgáltatottságuk miatt jobban félnek munkahelyük elvesztésétől, mintsem hogy "feljelentsék" a foglalkoztatójukat.

Tavaly a foglalkoztató a bejelentést követően hivatalból kiadott igazolást nem volt köteles a biztosított kérésére újra kiadni. Most ez a papír segíthet abban, hogy a munkavállaló bizonyítsa – az OEP adatbázisában meglévő hibák ellenére –, jogosult egészségügyi ellátásra, az egészségpénztár nyilvántartásában pedig átmeneti jogosultként szerepel majd. Az igazolásnak tartalmaznia kell a bejelentésben közölt adatokat és a bejelentés időpontját. Ilyenkor továbbítani kell az adóazonosító jelet és a taj-számot is.

A törvény már 2007 januárjától hatályos, ám az OEP moratóriuma miatt csak 2008 januárjától lépett érvénybe. Arra ugyanakkor még néhány hetet várni kell, hogy a végrehajtást szabályozó kormányrendelet is elkészüljön.

Amikor OEP-es igazolásért mentem,mert azt sem kaptunk, akkor megy egy hölggyel beszéltem meg hogy ott hagyom a könyvet pecsétért.
Tudniillik afőnök megígérte, ha beviszem egyből ad rá pecsétet, nem is volt ott.
Bevittem nem volt ott a pecsét, telefonáltam van e pecsét, akkor már egy másik ember vitte el,
Mondom magamba nekem mi közöm van hozzá, add ide a könyvemet.

A hölggyel megbeszéltem ahová küldtek 1x2x dolgozni oda küldjék átvenném ott a járőrtől, felhívott valakit megkérdezte és azt mondta megoldható.

Visszatérve a járőrre majd elviszi oda és ott átvehetem.

Hívom a járőrt kérdezem tőle ma hozza a kis-könyvet?
Nem tud róla semmit, rá pár napra személyesen bementem,4db saját pénzből fizetett vonaljeggyel.
összesen a hercehurca 12 db vonaljegybe került, amit természetesen senki sem fizet ki.

Ezt az egészet név nélkül írom,azért hogy aki ezzel a tevékenységgel foglalkozik
a jövőben kb mire számíthat,gondolkozzon el rajta erőteljesen, ha úgy gondolja akkor csinálja tovább senkit nem akarok lebeszélni róla.



2 év kár volt +előzőleg a többi hely vagy tapasztalat a sok okos emberrel:
Ő tanoda kft...

A buszra fel, majd át a másik buszra, azzal a végállomásra,ott fel a villamosra, onnan át a trolibuszra és begyalogolni....majd ekkor közlitek velem szabad napot kapok..

Hol ott megkérdeztem, hogy be telefonálok és megmondjátok mi van.
Érted kedves okostojás feleslegesen a Q-a anyátok menjen be,te
kis kopasz ne akard megtanítani velem, hogyan kell kezet fogni, mert rátérdelek a fejedre úgy hogy szájbaszarod magadat.Dolgozzál!!!Ne játszál itten fejvadászos hülyefgyereket.10.000-ért.

Ezt az egészet név nélkül írom,azért hogy aki ezzel a tevékenységgel foglalkozik
a jövőben kb mire számíthat,gondolkozzon el rajta erőteljesen, ha úgy gondolja akkor csinálja tovább senkit nem akarok lebeszélni róla.

Én annyival vagyok jobb a többitől:
Kutya gondozását figyelmesen végeztem.
Lépcsőt visszaraktam ami le volt törve,mert aki már 5-6 éve dolgozik ott,annak eszébe sem jutna.
Mindig igyekeztem tisztelettudó lenni és segítőkész az emberekkel.
A kerítést építettem vissza,rossz trepni-t raktam oda és homokdombbal elszigeteltem a területet.
Riasztókat helyeztem el.
Saját kamera figyelő rendszert szereztem be.
Észrevettem a nem felőlem érkező tolvajokat.
A bérlőket saját telefonomon felhívtam saját pénzen,ha nyitva maradt valami,vagy villany feledésbe merült.Vagy ha nem volt bent akkor.Én ástam el a kutyát.

Nem írom ide hogyan dolgoztam végig ezt az időt milyen állapotban,mert hidd el kedves főnök vannak olyan emberek, akik JÓK és többre is képesek.



by:Anonymus.