Származás nélküli lovakkal is lehessen lovagoltatni

ninom

/ #145

2013-11-25 20:06

Nos emberek, nekem ITT szakadt el az a bizonyos cérna!!!!! ITT mondom mostár én is azt, hogy B+MEG!!!
Amikor kihirdették, hogy jön a Kincsem program akkor sokan közülünk örültek, hogy végre, végre talán valami változás is jöhet, nem csak a szarban csúszkálás...
1. :Az első ( tényleg első ? ) proléma a kötelezőnek kikiáltott iskolai lovagoltatás volt. ( Ami persze "ingyenes" lett volna... De kérdem én, hogy hogy gondolták a "kedves, megfontolt" állam bácsik, hogy 20-25 gyereket 45-90 perc alatt kivisznek a lovardákba ( amik többniyre a város SZÉLÉN vannak... ), ott minden gyerek tud LOVAGOLNI ( itt nem 5-10 percekre gondolok, hanem legalább min 30-45 percre ( ennyi idő alatt legalább van is vmi haszna... ) ), közben megoldani, hogy az épp nem lovagoló gyerekek ne csináljanak semmi butaságot, ne zavarják a többi lovast, és utána visszavinni öket az iskolába... Na azt megnézném, hogy ezt melyik "képviselő" ( ha lehet őket egyáltalán még így nevezn, mivel jobbára csak a saját érdeküket képviselik... ) csinálná ezt meg...
2.: Kitalálták, hogy minden iskolalónak vizsgáznia kelljen ( oké, ez mondjuk tényleg jó ötlet ), DE azt már nem gondolták végig, hogy ez mekkora többlet költséget fog jelenteni a lovardáknak ( 5-10-15 lovat levizsgáztatni gondolom nem lesz olcsó mulatság... ), hogy melyik fogja ezt elöbbre helyezni, mint hogy biztosan legyen elegendő takarmánya télire ( főleg a borsós takarmány árak mellett... ). Hogy ezzel egy családi/kis lovardát akár teljesen tönkre is tehetnek... Hogy ezek hogy fogják tudni kifizetni ennek a díjját???
3.: Kiadták azt a rendeletet, hogy minden lovat, szamarat, öszvért bekell jelenteni... Ez tudjátok miért lesz jó? Mert ha már az állam szószerint azt is tudja, hogy kinél hány trágya kupac van, akkor miért hagyná ki ezt a "nagyszerű, könnyű " pénzbeszedési formát? Ennek csak az lesz a vége, hogy majd jön a lóadó... ÉS ezzel mégjobban ellehetlenítve a lovardák ( főleg a kis lovardák ) helyzetét... Mivel a tulaj nem fogja tudni fizetni --- ergo vágóba kerül egy csomó, pótolhatatlan, 100%-ig megbízható, kiválló OKTATÓ ló, s a megmaradtakra megyre több ember fog menni, vagy egyáltalán nem fognak menni, mivel az edzéseek díjját is emelni kell, hogy egyáltalán valahogy sikerüljön talpon maradnia a lovardának... Ergo ez megint nem fog minőségi javulást hozni azon kívül, hogy minden izonnyal nem csak lovak, hanem EMBEREK IS ELFOGJÁK VESZÍTENI az állasukat ( mivel kevesebb ló--- kevesebb lovász, oktató kell )!!!
4.: És mindennek a megkoronázásaként kitalálják, hogy a 0-ás sütésű, vagy sütéssel nem rendelkező, de amúgy 100%-IG MEGBÍZHATÓ, TAPASZTALT, NYUGODT, ( és szerintem felbecsülhetetlen értéket képviselő ) oktató lovakat egész egyszerüen vágóba küldenék, CSAK azért, mivel nem ismer a származásuk!
Kérdem én, hogy egy túltenyésztett, szervezetét nézve sokkal igényesebb, fajtiszta, papiros ló miért, MIÉRT lenne alkalmasabb oktatásra, mint a már több éve ismert 0-ás ló??? Lehet, hogy nem lehet belölük akkora pénzeket szerezni amikor eladják, viszont egy oktató lónak NEM az ára a valódi értéke, sem a fajtája, sem az, hogy milyen papírja van, hanem hogy milyen nyugodt, megbízható, toleráns, jótermészetű, stb!!! Kérdem én, hogy ott fent valaki volt-e már kis lovardában? Belegondoltak-e már abba, hogy egy kis lovarda hogy fogja kifizetni 5 új, papíros lónak a költségét???
5.: Nem tudom, hogy ez jelenleg kinek az érdeke, de per pill nagyon kezd hasonlítani a mostani helyzet a rendszerváltáshoz! Csak azzal a külömbséggel, hogy itt "szépen be van csomagolva" a program...
6.: Örülök annak, hogy végre felújítják a Szlvásváradni Állami ménes épületeit, örülök, hogy a Tatit is felújítják, örülök, hogy egyáltalán megfordult odafent valakinek a fejében, hogy javítani kéne a lovas ágazaton, viszont ha csak így tudják csinálni, hogy teljességgel szembe köpik a SAJÁT programjukat, akkor azt kívánom, hogy inkább hadják az egészet a fenébe...
7.: Értem én, hogy most megint divatját éli a lovaglás, de könyörgöm, nem ez az állam legnagyobb problémája!!! Elöször a tényleg égető problémákkal kéne foglalkozni, utána a többi kisebbel! Mert értem én, hogy a kormány mindenből pénzt akar, de akkor legalább ne úgy tegye, hogy egy úttal mindent tönnkre is tesz!!!

Bocsi, ha kicsit hosszúra sikeredett, de most tényleg nagyon kiakadtam és ennek muszály volt kijönnie...