Legyen választható a jelenleg még kötelező védőoltás

Hálaed..

/ #100 Későn találtam rá...

2013-11-08 16:39

Tisztelt "Kollega"! Pár nappal ezelőtt indítottam én is egy petíciót az oltások ajánlottá tétele érdekében, de az enyém kissé lágyabb hangnemű :-) Kár, hogy nem előbb találtam erre a petícióra, nem írtam volna másikat! Bár én először nem arról szeretném meggyőzni az embereket, hogy ne adassák be az oltásokat, mert az túl sok! Nagyon nagy változás lenne ez, a legtöbb magyarországi ember sajnos nem tud mit kezdeni ezzel, tulajdonképpen képtelen feldolgozni! Én annyit kértem, hogy annak érdekében támogassák az ajánlottá tételt, hogy legalább azok a gyermekek ne kapják meg, akik veszélyeztetettebbek a nagy átlagnál. Mert egészségügyi dolgozóként, és anyaként is folyamatosan azzal szembesülök, hogy nem szelektálnak, válogatás-, legtöbb esetben gondolkodás nélkül automatikusan oltanak mindenkit. Hiába van a jogszabályban, hogy egyedi esetekben el kell tekinteni a kötelező oltás beadásától. És akkor még nem is beszéltünk azokról a gyermekekről, akiknél semmi nem jelezte az előre, hogy sajnos akár bele is halhatnak, vagy épp haltak! :-(