Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

/ #1349

2013-11-02 09:26

2 gyermeket nevelek egyedül. Asztmásak inhalátorunk meg jó meg jó drága rctodelt kúpunk van otthonunkban,hogy a kórházi ápolást elkerüljük,ugyanis a gyermek ott is azt kap.Amennyiben a támogatás megszűnik minden alkalommal kórhába kerülünk mert finanszírozni senki nem tudja majd én sem . Akkor pedig ennyi gyerekosztály kevés lesz hazánkban.Allergiásak is nagyon. Ráadásul időváltozáskor már két nappal előtte berekednek inhalálni kell, befulladnak pipa, kúp, inhalálás ,ezáltal hiányzás ,anyuka meg nem tud dolgozni. Szeretném ,ha a Parlamentben dolgozók kerülnének a mi helyzetünkbe .Amennyiben az én havi jövedelmem annyi lenne ,mint az övéké és saját házban laknék nem albérletben a 2 beteg gyerekemmel ,én se szorulnék rá ,de a jelenlegi helyzetemben nélkülözhetetlen az az összeg havonta. Fennáll annak a veszélye következő hónaptól,hogy vagy a csekkeket nem fizetem ,vagy a bérleti díjat akkor melyik parlamenti dolgozóhoz mehetek lakni a 2 beteg gyerekkel?gondolkodni kéne mielőtt felelőtlen döntést hoznak vegye attól anyagilag biztonságban van ,ha nem kapja ezt a pénzt,meg aki dohányzik, iszik a beteg gyerek mellett ,de tőlünk akik a rájuk fordítjuk. Kérdezem ,hogy egy egyedülálló anyuka két gyerekkel ,akik mellett nem tud sokat dolgozni ,hogyan éljen meg abból az összegből? Nem éhezik ,fázik,él rendes ruha nélkül elég gyerek az országban ,úgy látszik a Parlamentieknek ennyi rossz sorsú gyermek kevés még többet akarnak. Iskola előtt filléreket kell kuporgatni ,hogy elindítsuk őket szeptemberbe a suliba mert már az is megszűnt,hogy dupla csp.iskola-,óvodakezdésre.Karácsony előtt a boltokat kerüli sok család ,mert nem tud a fa alá ,már ha fa van ajándékot rakni.Már értem ,hogy 10 ismerősöm közül miért megy ki átlagosan nyolc külföldre ,dolgozni és élni azzal a kijelentéssel ,hogy ide aztán vissza nem jövök . A döntést hozóknak nagyon arra kéne gondolni ,hogy ezzel az országunk teljesen tönkreteszi a családokat, elüldözi a lakosságot.Nem éretm ,ha nekik szükséges a magas fizetés és el is költik meg nyaralni járnak nem nélkülöznek akkor ,miért nem számolnak ,hogy havi szinten pl .:min.35000egy bérleti díj /lakás+ a rezsi + iskolába a fizetni való és még se ruha se étel akkor mennyi a minimum egy családnak havonta a szükséges összeg . de számoljon úgy mindenki ,hogy 70% egyedülálló anya a gyermekeivel mert apuka sajnos mellőzi a családot.Kiss Péterné