Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

mamus

/ #1327

2013-10-17 15:11

Az unokánkat 2 éves korától mi nagyszülők neveljük igy a gyámjai is vagyunk egyben. Sajnos Ő is asztmás,és allergiás. Évekig nem kaptunk támogatást és bizony nagyon nehezen tudtam megvenni a gyógyszereit. Az allergiája miatt nem ehet-ihat akármit, nem moshatok - öblithetek 2-300.-Ft-os szerekkel, még a sampon összetételére is ügyelnem kell. 4 éve új orvosunk van aki bizony azt mondta, hogy már régóta kellett volna kapnom emelt összegű családi pótlékot és gyógyszertámogatást. Nagyon jól jött a segitség, mivel a férjem is és én is rokkant nyugdijasok vagyunk, a tetejére a férjem daganatos beteg. Hát ez sem kis kiadást jelent. Nekem a rokkantsági ellátásom tavaly rehabilitációs ellátásra változtatták, mivel még a korhatár alatt vagyok, igy a nyugdijas bérlet helyett vehetek teljes árút,és bizony úgy spóroltam, hogy amikor a kislányt kisértem iskolába vagy orvoshoz akkor az Ő igazolványával mentem, igy nem vettem meg a bérletemet. Most Neki is meg kell vennem a bérletét, nekem is, a családi pótlék a fele lesz, gyógyszerek árairól nem is beszélve. Ez bizony havi szinten a családunknak több tiz-ezer plusz kiadást jelent. Valószinű majd a férjem gyógyszereit nem tudom kiváltani vagy a számlákat nem fizetem, vagy nem eszünk. Az unokám 13 éves, most van a fejlődő korban neki bizony enni kell, gyógyszer kell stb. (Kitünő tanuló, de most megjutalmazni sem fogom tudni, mert már kis apróságra sem fog telleni.) Amiért a leginkább fel vagyok háborodva: A TV-ben az egyik miniszter, vagy politikus már nem is tudom kicsoda, azt mondta, hogy "azért kell megszüntetni a támogatást mert kb. 60 000 beteg NEM váltotta ki a gyógyszerét" Hát kérem akkor vegyék el azoktól!!!! Bennünket lehet ellenőrizni, minden hónapban kiváltom,és be is szedi!!!! rendszeres orvosi vizsgálatokra járunk.