Mentsük meg a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumot!

Pákolicz

/ #46 Pákolicz Katalin

2011-05-11 13:48

Évekkel ezelőtt én is itt laktam,bár akkor nem igazán lelkesedtem tőle,de az iskola választásom miatt nem volt más lehetőségem. Az biztos,hogy a lehetőség a nyugodt tanulásra már akkor is meg volt,a szüleinknek sem kellett értünk aggódniuk,hiszen fegyelmezett,odafigyelő,gondos pedagógusokra bíztak bennünket.Néhány évvel ezelőtt nagylányom választott fehérvári iskolát,és örömmel láttam,tapasztaltam,hogy nem kell aggódnom a gyerekemért.Nagyon jó lenne ha ezt a később továbbtanulni vágyók szülei is elmondhatnák. Hiszen a tizenéveseket így is rengeteg kísértés veszi körül,hát még egy koedukált koleszban.Legkisebb lányom most felvételizett,szóba jött a Teleki,de nem akart kolis lenni.Most örülök neki,mert ha nem tudjuk a döntést megakadályozni
most írathatnám át a felvételi sorrendjét.Ugyanis nem engedném vegyes koleszba,pedíg nem rossz gyerek. Nem értem azt sem, hogy az alapitványisok mért nem kapnak helyet,nekik is szükségük van a pedagógus felügyeletére is.Lehet,azt gondolják aki alapítványi iskolába járatja a gyerekét az mind milliomos és vigye albérletbe? Mégha így lenne is de nem így van ezeknek a gyerekeknek is felügyeletre van szüksége. Önök mit tennének az utolsó évet kezdő alapítványi iskolába járó gyerekükkel? Nyugodt szívvel engedné albérletbe, meleg étel felügyelet nélkül vagy érettségi előtt átíratná másik iskolába ? És kifizeti az albérletet ? Kollégiumi elhelyezéssel vállaltuk az iskolát.