Mentsük meg a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumot!


Vendég

#26

2011-05-09 17:53

Szegényebb lenne a város nélküle
Marcsi

#27 Re:

2011-05-09 17:54

#26: -  

 


Vendég

#28

2011-05-09 19:37

Nyugodt és biztonságos helyen fekszik a kollégium és az ott tanuló ismerőseimet, barátaimat biztonságban éreztem, valamint az iskolák is közel vannak.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-09 22:26


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-09 22:26


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-09 22:27



Vendég

#32

2011-05-09 23:08

Nem értem, hogy miért kívánják bezárni a kollégiumot, amikor nyilvánvaló, hogy mennyi diáknak nyújt szálláslehetőséget. Nem csak középiskolásokra kell gondolni, hanem a főiskolai/egyetemi hallgatókra is..Valljuk be, ez elég nagy létszám. Hová mehetnének, ha bezárna? Hiba lenne egy ilyen jó közösséget lerombolni. Hajrá, hajrá, írjátok alá!

Vendég

#33

2011-05-10 06:57

Becsapva érzem magam. Amikor a lányom eldöntötte, hogy Székesfehérváron szeretne továbbtanulni, elmentünk megnézni a kollégiumot.Kedvesen fogadtak, szimpatikus volt minden. Láttuk, hogy jó helye lesz. Nem egyszerű egy 14 éve lányt elengedni otthonról a mai világban.
A fiam a JAK-ba jár-láttuk a különbséget.A lánykoliban odafigyelnek a gyerekekre, biztonságban vannak. A portás bácsi még az apukát se engedte fel a szobába fúrni, hiszen ezért van a karbantartó.A nevelők tudni akarják hol vannak a lányok, a szülőtől is várják a visszajelzéseket hiányzás esetén.
A jó dolgok ellenére nehezen ment a beilleszkedés.Tudjuk ez személyfüggő is. Egy évig én itthon, a lányom a koliban sírt.Ma már jól érzi magát. A koliba is hazamegy. Mi lesz most? Kezdődik minden elölről? Szétszedik a kis közösségeket? Azt se tudjuk kit hova raknak? Eddig 5 percre volt gyalog az iskola-ez is szempont volt a döntésnél.Ezek az érvek a döntéshozókat nem érdeklik, mint ahogyan más sem. "Csak" nekünk fontosak: gyerekeknek, nevelőknek, szülőknek.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-10 10:24



Vendég

#35

2011-05-10 13:13

Kívánom hogy sikerüljön a sok aláírás és ne keljen bezárni az Iskolát.

Vendég

#36

2011-05-10 13:21

Tisztelt petícióban résztvevők!

2011. április 25-én, Schmidt Pál, köztársasági elnök által aláírt Alaptörvény (hstályba lépés: 2012. január 1.)preambuluma a következő kijelentéseket vállalja:
"Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság .
Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki .
Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet ,
összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.
Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, a z
emberi szellem teljesítménye.
Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét .
Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, a z
igazság, a szabadság kiteljesítése .
Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeike t
méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi ." - ennyi a szöveg részlet.

A kollégiumot bezáró döntés, minden egyes felsorolt ponttal szembe megy. Az ígéret, hogy egy iskola,oktatási intézmény sem kerül bezárásra, most megdőlni látszik.
A döntéshozókat nem érdekli az érintettek megalapozott véleménye. A döntéssel egyéni érdekekkel írják felül a közérdeket. Legyen ebből elég.
A petícióban leírtakkal egyetértve kijelenthető, hogy az eljárás során, majd a döntés meghozatalával politikusaink alkotmányos jogainkat is sértik.
Hivatkozzunk erre is mikor véleményünknek adunk hangot.

Üdvözlettel:

Éger Szilárd


Vendég

#37

2011-05-10 16:18

Életem meghatározó épülete volt a kolesz! Én J.A.K-os voltam, és a Bugátba jártam, és mindig ott lógtunk a lánykolesz előtt... Remélem megmenekül!

Vendég

#38

2011-05-10 21:00

Sajnálnám -így ismeretlenül is - a kollégium lakóit, dolgozóit.

Vendég

#39

2011-05-10 21:01

Az én lányom is ott lakik, Telekis, szeretnénk, ha megmaradna a kollégium...

Vendég

#40

2011-05-10 21:15

Hat évig voltam koleszos,remélem sikerül megmenteni...sok sikert!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-10 21:33



Vendég

#42

2011-05-10 23:30

Mentsük meg a Kollégiumot, és hagyjuk meg a munkahelyeket!

Vendég

#43

2011-05-10 23:35

A munkahelyeknek meg kell maradniuk, hiszen elég munkanélküli van így is!

Vendég

#44 Re:

2011-05-11 00:59

#43: -  

 No és hány tanuló van, akinek valamelyik szülője esetleg mindkettő munkanélküli.......Legalább annyira fontos kell legyen ez is a döntéshozók érvrendszerében.


Vendég

#45

2011-05-11 10:36

Sok sikert a "Nemes" -ügyben! Remélem , kivánom , hogy sikerül az akció :)
Pákolicz

#46 Pákolicz Katalin

2011-05-11 13:48

Évekkel ezelőtt én is itt laktam,bár akkor nem igazán lelkesedtem tőle,de az iskola választásom miatt nem volt más lehetőségem. Az biztos,hogy a lehetőség a nyugodt tanulásra már akkor is meg volt,a szüleinknek sem kellett értünk aggódniuk,hiszen fegyelmezett,odafigyelő,gondos pedagógusokra bíztak bennünket.Néhány évvel ezelőtt nagylányom választott fehérvári iskolát,és örömmel láttam,tapasztaltam,hogy nem kell aggódnom a gyerekemért.Nagyon jó lenne ha ezt a később továbbtanulni vágyók szülei is elmondhatnák. Hiszen a tizenéveseket így is rengeteg kísértés veszi körül,hát még egy koedukált koleszban.Legkisebb lányom most felvételizett,szóba jött a Teleki,de nem akart kolis lenni.Most örülök neki,mert ha nem tudjuk a döntést megakadályozni
most írathatnám át a felvételi sorrendjét.Ugyanis nem engedném vegyes koleszba,pedíg nem rossz gyerek. Nem értem azt sem, hogy az alapitványisok mért nem kapnak helyet,nekik is szükségük van a pedagógus felügyeletére is.Lehet,azt gondolják aki alapítványi iskolába járatja a gyerekét az mind milliomos és vigye albérletbe? Mégha így lenne is de nem így van ezeknek a gyerekeknek is felügyeletre van szüksége. Önök mit tennének az utolsó évet kezdő alapítványi iskolába járó gyerekükkel? Nyugodt szívvel engedné albérletbe, meleg étel felügyelet nélkül vagy érettségi előtt átíratná másik iskolába ? És kifizeti az albérletet ? Kollégiumi elhelyezéssel vállaltuk az iskolát.





Vendég

#47

2011-05-11 14:42

hajrá

Vendég

#48

2011-05-11 15:14

azért mert nem kéne vagy rájuk küldüm arendőrőkez
mezeiarnold az igazi nevem csak nevez arninak

#49 Re: Pákolicz Katalin

2011-05-11 15:14

valaki

#50

2011-05-11 16:09

hát elmondom akkor már én is a véleményem! hiába teszünk bármit, hiába a körülölelés, az sos felirat, a petició, mert egy feltétellel maradna meg a kolesz, ha megdögölne az, aki kinézte magának. mert 100%, hogy ki van nézve, ugyanis ne mondja nekem senki, hogy pont ezt az egy kollégiumot akarják megszüntetni, ahol igenis sok, város különböző iskoláiban tanuló diák van! ennyi erővel miért nem szüntetik meg azokat, amelyek csak egyetlen iskolához tartoznak?! semelyiket nem vizsgálták meg, semelyiknél nem állt fenn a veszély, csak itt. egyébként meg pluszba egy kérdés: mire kell plusz 72 milla fehérvárnak?! nincs a fejeseknek elég fizetése, vagy nincs miből kifizetni a cigányokat?!