Mentsük meg a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumot!


Vendég

#1

2011-05-07 15:51

Szomorú hogy a tanulók helyzetét akarják nehezítemi. Elég nehéz nekik, hogy nem élhetnek a családjukkal, nem kell kitenni őket újabb nehézségnek.

Vendég

#2 Re:

2011-05-07 20:29

#1: -

pontosan. meg most szerintem sokkal egyszerűbb lenne a vácinak a kollégiumját, meg az árpádét összevonni. mert most akkor a JAK-ot is át kell építeni teljesen. meg ezért őltek bele ennyi pénzt a felújításba? gyönyörű mondhatom. igaz én már nem vagyok ott kollégista, mert tavaly eljöttem onnan, de nagyon felbosszantott ez az egész. könyörgöm. meg 300 férőhelyre akarnak 360 akárhány lányt elhelyezni? meg kitennék annak a szűrét, aki magániskolában tanul? ez azért nagy kicseszés.


Vendég

#3

2011-05-07 22:03

Ez a "Pipiól,,-ahogyan tréfásan megneveztük- számomra hatalmas eszmei értékkel ér fel.
Ebben a koleszben olyan dolgok történnek emberek között amit mi kívülállók fel sem foghatunk.lányok akik egymásért kiállnak és egymást védik.
érdekbarátságok amik később valós barátsággá fajultak.

Rengeteget köszönhetek ennek a kolesznak és a benne élő lányoknak.
Az A.J.T.P.-s lányoknak még inkább.
Itt ismerhettem meg olyan lányokat akik nem csak lakótársak voltak hanem egy hatalmas család.Én mint külső figyelő zavarba ejtett az ahogyan ők szeretik és segítik egymást.
azok a lányok akiket nekem volt szerencsém megismerni,úgy fonják össze a szívemet a Szeretetükkel h abból szabadulni nem csak h nehéz de talán még lehetetlen is.
itt ismertem meg életem nagy szerelmét.Rengeteget köszönhetek neki.
ha nincs a kollégium Őt soha sem ismertem volna meg.
ha nincs ez a kollégium nem láthatom az ebédlőben nap mint nap újra és újra azokat a lányokat akiket szeretek.és ez hatalmas veszteség lenne.
az osztálytársaim fele a kollégiumban lakik és ha az megszűnik...Ő velük mi lesz?
mi lesz az A.J.T.P-s lányokkal akik esélyt kaptak.?
ne szűnjön meg...
Fehérvár egy fogalmat veszítene el vele.
kell ez a kolesz.
ez a kolesz azért született h éljünk benne.mi azért élünk h benne élhessünk.
szertartásban szeretetben.

Vendég

#4

2011-05-08 11:30

Csak annyit, hogy szurkolok. 1978-1982-ig voltam lakója ennek az intézménynek. Volt édes is, keserű is, de összességében jól éreztem magam a koleszben.
Rákos Jutkát pedig még mindig imádom!!!!
(Alapjában optimista ember vagyok, de nem hiszem, hogy ezen az aláíráson múlik minden...)

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-05-08 11:31



Vendég

#6

2011-05-08 12:30

Az ország tudatos leépítése folyik minden szinten - ld. mezőgazdaság, ipar stb. - most jön az oktatás!!! Kinek az érdeke?!

Vendég

#7

2011-05-08 12:58

Őszintén remélem, hogy végül olyan döntés születik majd, ami a diákok érdekeit szolgálja.

Vendég

#8

2011-05-08 17:07

Én egy leendő A.J.T.P-s lány édesanya vagyok.Felháborító hogy be akarják zárni a kollégiumot!
Mi lesz azokkal a lányokkal akik ott élnek,ott élik minden napjaikat?
Bele gondoltak ebbe a tisztelt városatyák?Nagyon szeretném ha a lányom is ebben a Kollégiumban élne!
Maminti

#9

2011-05-08 18:37

Vajon ki, és mit szeretne a kollégium helyén?????.....nos ha ezt nem tudni, és nem lehet "lebeszélni" elképzeléséről, akkor százezer aláírás is kevés....Sajnos.

Vendég

#11

2011-05-08 20:49

Kérünk mindenkit itt is, hogy a kollégium ügyéből épp a kollégium érdekében hagyjuk ki minden politikai felhangot.
Megértésüket köszönjük!
A kollégium lakói, és munkatársai

Vendég

#12

2011-05-08 23:04

Egyetértek a tiltakozókkal.

Vendég

#13

2011-05-08 23:04

Elképesztő, fölháborító, értelmetlen, szakszerűtlen és megalázó a kollégium bezárásáról ill. a fiúkoll.-mal való összevonásáról szóló döntés.
Szívből kívánom, járjon sikerrel a petíciótok, de rossz tapasztalataim vannak. Ha valamit eldöntött, nem sok jó remélhető a mindenkori hatalomtól.
10 éve az osztályomat vették ki a Bugátból, megszüntetve a gimnáziumot nálunk, s vitték át az Yblbe. Demonstráltunk, tiltakoztunk, újságokba írtunk, önkormányzati üléseken vettünk részt, kivonultunk, felvonultunk, de a dolog már el volt döntve.
Bárcsak több szerencsétek lenne.
Szorítok nektek!!!

Sasvári Gáborné
(a koll. egykori nevelőtanára)
P

#14

2011-05-08 23:24

#11: -

Ez azért picit nehéz, hiszen ez a kormány, ez a párt jelentette ki, hogy nemzeti konzultációk, nemzeti együttműködés mentén fog haladni. A döntés lényegében már megszületett, szakmai megfontolásokat teljesen nélkülöz, a szakma nem vett részt annak meghozatalában. Az a kollégiumi vezető, aki közelebb volt a tűzhöz, megmarad az állásában. A NNÁK kollektívája "csak" kiváló szakmai munkát végzett. Ez kevés... Sajnos. A döntés fiskális szempontjai lényegében cáfolhatók...

A dolgozók egzisztenciális félelmeit, óvatosságát teljesen megalapozottnak tartim. Úgyhogy kerüljük a politikát... :-(


Vendég

#15

2011-05-08 23:29

Érdemes lenne egy olyan statisztikát csinálni, amiből az látszik, hogy hány petíció volt sikeres... :-(


Vendég

#16

2011-05-09 00:26

Nem értem miért kell megnehezíteni a dolgunkat, és egy jól bevált, kiválóan működő, nagyszerűen felszerelt kollégiumot bezáratni, amikor 2 kollégium is ennél jóval rosszabb állapotban van, mind nevelés, felszereltség, elhelyezkedés, étkeztetés szempontjából tekintve!

Vendég

#17

2011-05-09 01:18

Minden kézzel fogható eszközzel, mentsük meg a lány kollégiumot!

Vendég

#18

2011-05-09 06:24

Sajnos, nincs mit ehhez hozzáfűzni....!!!!!!!!!! EMBEREK ÉLETÉVEL JÁTSZANAK ILYEN-OLYAN EMBEREK!!!! Egy Ismerős Arcok idézet tökéletesen összefoglalja ezt: "...a hülyék mondják meg, hogy mi legyen!..."

Vendég

#19

2011-05-09 11:24

Kívánom, hogy sikerüljön!!!

Vendég

#20

2011-05-09 12:22

Nagyon szeretném ha megmaradna a lánykollégium, mert a mai világban nagyon kell a lányokra vigyázni. Annak idején örültem, hogy biztonságban tudhatom a lányomat a csak lánykollégiumban. Nem lenne egészséges a koedukált kollégium.

Vendég

#21

2011-05-09 13:25

Mint szülö, felháboritonak tartom hogy egy ilyen kollégiumot bezáratnának.Végre van egy olyan hely a gyermekem/gyerekeink számára /ahol minden körülmény biztositva van hogy tanulhassanak,hogy jól érezék magukat.És nem utolso szempont, hogy mi szülök is tudjuk JÓ helyen vannak LÁNYAINK!Ami jó azt miért kell elherdálni?!

Vendég

#22

2011-05-09 13:33

Évekkel ezelőtt én is a Kollégium lakója voltam. Nagyon szerettem, sok mindent kaptam a tanáraimtól. Rengeteg szép emlék fűz a Nemes Nagy Ágnes Kollégiumhoz. Fájó szívvel olvastam a bezárásáról.

Vendég

#23

2011-05-09 16:17

Én is egy volt lakó vagyok, és nagyon sokat kaptam a székesfehérvári iskolám tanárai mellett a kollégium nevelőitől is. Esélyem sem lett volna olyan sikeresen leérettségizni, ha a kollégiumi nevelőtanárok nem korrepetáltak volna minden délután valamiből. Nem beszélve arról, hogy ha akar ha nem, megtanul az ember egy ilyen helyen alkalmazkodni, de sokkal olajozottabb a beilleszkedés, ha képzett emberek tudják elsimítani a kezdeti konfliktusokat, és nem hagyják elmérgesedni a vitákat. És tud valamit az az épület amit a többi nem. Nagyon békés helyen van, mégis közel mindenhez. Szerintem a mai stresszes világban nem mindegy hova megy "haza" iskola után az ember. Főleg ha valaki egy kis faluból jött,(mint ahogy ugye a koleszosok nagy része...) Én örülök hogy legalább az zajt nem kellett megszoknom.

Nagyon sajnálom hogy a pénz mozgat mindent, és nem sok reményem van hogy a diákok érzései tudnának győzedelmeskedni az érdekek felett... Adél
Oláh Tamás

#24

2011-05-09 16:38

Sajnálattal vettük tudomásul , hogy ez a döntés megszületett, azt pedig egyenesen sérelmesnek tartjuk hogy úgy döntenek a gyerekeink sorsa felett mintha egy zsák gabonáról beszélnénk.Ez a mentalitás hűen tükrözi, hogy mennyire jó egyáltalán Magyarországon élni a mindennapok polgárainak és gyermekeiknek.

Vendég

#25

2011-05-09 17:33

Nagyon sajnálom hogy a Magyar oktatás és a székesfehérvári önkormányzat ennyire foglalkozik a jövő nemzedék oktatásával és a város hirnevével.Az én lányom is ebben a kollégiumban lakik.Megdöbbent az a tudat hogy a legjobb és legnormálisabb kollégiumra került a célkereszt.Csak az nem világos hogy ezzel kinek a zsebébe fog kerülni az irányitás a kollégium felett és ki mennyi pénzt fog ezután el tenni.Mert köztudott hogy az ilyen dolgok mögött valaki meg gazdakszik és a szenvedő alanyok(diákok és ott dolgozók)oldják meg a felmerülő problémát.Na igen!Ellenben,ha esetleg az önkormányzat,vagy a képviselő testületi tagok gyermekei lennének a kollégium falai között,akkor is igy cselekednének!?Vagy esetleg megkeresnének egy kiskaput?