Igazságot a villamosvezetőnek!

KMonika

/ #7 Ezt már tényleg nem kellene!

2013-06-20 11:35

Túl nagy árat fizetne egy hirtelen indulatból elkövetett hibáért, amiből végülis
nem lett baj.Az vesse rá az első követ aki soha, de soha az életében még nem csinált
indulatból hülyeséget amit később megbánt!Még emberölésnél is enyhítő körülménynek
számít a hirtelen felindultságból elkövetett.....ez az ember ennél jóval kisebb hibát
követett el.Főleg, hogy az elmúlt 20 évben problémamentes volt.Az egész élete menjen
rá erre?Hibáztak mindketten, de ez a hiba egy bocsánatkéréssel (oda-vissza)
elintézhető lett volna.
Itt most szerintem már nem a veszélyeztetésről és a veszély elhárításáról van szó
hanem a pofonról.Véleményem szerint bárkivel előfordulhat, h figyelmetlen és lelép a
villamos elé.Ahogy az is, hogy valaki aki villamost vezet sokkot kap egy ilyen
helyzettől és elveszti a fejét (miután helyesen járt el).Ezzel nincs is baj,
bármennyire is fegyelmezett valaki emberek vagyunk, nem gépek.
A baj ott kezdődik, h a vezető abszolút jogosan és érthető módon kiabálással engedte ki
a gőzt
mire a nő bemutatott neki.Ekkor csattant a pofon, EZÉRT és nem azért mert figyelmetlen
volt és lelépett.(A vezetőt sem a vészfékezés miatt elemzik hanem a pofon miatt).Adott
helyzetben és lelkiállapotban bárki elveszthette volna a fejét egy pofon erejéig.Szóval
itt a "hiba" nem a lelépés és a vészfékezés miatt van hanem a bemutatás és a pofon
miatt.A vigyorgást jóindulattal meg is érteném ("huhh, túléltem, de jó" és/vagy
kínomban elvigyorgom magam) de a bemutatást nem.Feszültség volt, indulatok, sokk
mindkét részről.A pofon után egy kiadós ordibálás oda-vissza majd lenyugszunk és
mindketten belátjuk, h hibáztunk, bocsánatot kérünk.Ennyiről kellett volna szólnia a
dolognak.És nem arról, hogy ezért az egyik fél békésen éldegél tovább egy max pár napon
belül eltűnő maflás nyomával a másiknak meg tönkremegy az egész élete....
Nem minden csak fekete vagy fehér lehet (és persze gondolom a vezetőség soha az életben
egy másodpercre sem vesztette el a béketűrését ami miatt hibázott...) és túl
sok ember ugrott a vezető nyakának a nővel aki a pofont kapta az élen.Azért is mondom
h itt már nem a vezető a hibás amiatt a nyomorult pofon miatt.A nő, aki ezért
feljelentést tett és a nép akiknek kényelmes osztani az észt gondolkodás és
empátia nélkül a legnagyobb hibás a történetben.Ennek a hatására történik ami történik
véleményem szerint....De nagyon remélem, hogy akik elítélik a pofon miatt a vezetőt
azok ha hasonló sokk alatt bármikor is hibáznak (ekkorát vagy kisebbet) az életben
ugyanilyen megértést kapnak...gondolom azt is igazságosnak tekintik majd.Isten nem
ver bottal, vallás ide vagy oda ebben hiszek:) (Az elmúlt 20 év tapasztalatai alapján
nem hiszem, hogy a villamosvezetőnek napi rutinja vagy hobbija lett volna a pofozkodás).
Én is jelenleg 7 hónapos terhes vagyok, mégis így gondolom.Hozzáteszem nem az állkapcsa
tört el a nőnek, csak vérzett a szája állítólag.Az egy kisebb pofontól is bekövetkezhet
ha elharapja, de az indulatból adott pofon amúgy sem kontrollálható maximálisan.(Begörcsölni meg
egy 6 hónapos terhes nő bármitől begörcsölhet, én is terhes vagyok, tudom jól, akár a melegtől is
csak épp ez rosszkor történt és feltételezések alapján nem fogható a pofonra.
Nem kövezném meg emiatt a vezetőt, főleg nem tenném tönkre az életét gyerekestől sértett
büszkeségből hanem mélyen szégyellném magam.(Nem mert leléptem, előfordulhat bárkivel,
hanem mert még a sokktól remegő villamosvezetőnek be is mutatok...aztán menjen csak rá
az ő élete.)Milyen világban élünk kérem szépen??????Valóban igazságosnak tartják ezt a
döntést?????