Tiltakozunk az érdi utak állapota miatt

háborgó

/ #42 vetesica@gmail.com

2013-04-18 19:48

Ma akaratom ellenére körbeautóztam a lakóhelyemet. Mindössze 1 km-re lévő boltba igyekeztem, de a Daróci út - lezárva. Tegnap már megjártam a Szovátai út hulámvasűtját, ezért megpróbáltam elkerülni. A Sóskúti út felé még viszonylag járható volt, de visszafelé akkorát koppantam, hogy meg kellett nézetnem a kocsit a szerelővel. Szerencsére német konstrukció... Gondoltam, ma a Tárnoki úton jövök visza a Lőcsei útra, de bekanyarodva megrökönyödve láttam, hogy az út közepén folynak az árokásások.
Vissza a Bajcsy-Zsilinszky útra, végül mégiscsak a Szovátain jöttem le - 2-es fokozatban, és szigorúan BALRÓL kerülve a gödröket és oszlopokat. Azért valami történt tegnap óta: már egész szakaszokon van félpályás útlezárás. Ennyire trehány munkát még ne láttam. Minden bekötés és csatornaszem nyomán 30 cm mély árkok. El sem merem gondolni, gyalog vagy babakocsival hogyan lehet itt közlekedni. Más. A Szendrői utcát november végén kezdték elbontani - szó szerint. A csatorna már nyáron elkészült, kétszer is betonozták a nyílásokat, mert a melegben elporladt a beton - hiába locsoltuk meg mi is óránként. Egészen elfogadható volt már a talaj, lemurvázták, örültünk, hogy a telet majdnem olyan utcával várjuk, mint régen. Aztán egy ködös novemberi napon jött egy marha nagy markoló, kétszer végigment oda-vissza, és az utcánk szintje 60 cm-rel mélyebb lett. Az összes kocsibejárót csak meredeken lehetett megközelíteni, valahol nem is tudnak azóta beállni, mert normál szgk. számára túl nagy a lejtő. Az utca közepén meg tornyokként magasodnak a csatornaszemek. Decemberben körólszórták kővel, ami nem volt hülyeség, mert a nagy hóban biztosan nekiment volna valaki. A kukások viszont nagyon viccesek voltak: az üres edényt mindig az utca közepén hagyták egy csatorna fedlapon. Harci díszként... Vajon miért kellett a viszonylag jót elrontani? A Szigetvári utcát már nem is érdemes emlegetni, mint "gyűjtőút" nagy forgalmat bonyolítana le, ha tudna - nincs lefolyása, ezért kádként áll a víz az úton, a gödrök naponta újulnak és mélyülnek. Nem tudni, mikor lesz járható a környékünk.