PETÍCIÓ A SZEGÉNYEKET SÚLYOSAN ELHANYAGOLÓ SZOCIÁLPOLITIKA ELLEN


Vendég

/ #5

2013-03-07 14:50

Tisztelt cím!

Alulírott Oláh Katalin ( a következő problémával fordulok Önökhöz:

Lányom, Kovács Vivien, (született 1995. november 9.) 22 órát hiányzott igazolatlanul, de az iskola tévesen 50 órát jelentett. A gyerek az igazolásokat időben leadta. Kórházban volt. Az iskola tévedését elismerte, erről igazolást adott, melyet a Gyámügyön leadtam.
. Az igazolás szövege:

Tisztelt Hatóság

Igazolom, hogy Kovács Vivien nevű tanuló (szül: an... Oláh Katalin Ildikó, lakcím: 3529 Miskolc, Szentgyörgy u. 67 9/2) 2012 november 29-én a Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközép- és Szakiskolából kiiratkozott.

2012. 09. 01 és 2012. november 29. között 22 óra igazolatlan mulasztása volt.


Szabó-Kukta Andrea
Volt osztályfőnök

Miskolc, 2013. január 18.

Ezt az igazolást kérésre be tudom mutatni.

Lányom tanulmányait Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskolában folytatja.

A tévedés miatt két hónapja nem kaptam iskoláztatási támogatást, összesen 32000 Ft-ot. Összes havi jövedelmem 57000 Ft. most. Három gyermekem van.Kifizetem a lakbért,14460,egy villanyszámlát,5700 ft..A fűtést és a vizet nem tudom fizetni.A pénzem ennivalóra szűkösen másfél hétre elég.Utána kölcsönkérek.Szomszédoktól,idegenektől.Van hogy nincs ennivalónk.Az óvodába esznek a gyerekek,örülök hogy ott esznek főtt ételt.Egy gyerekemnek se tudom megvenni a bérletet.A kislányomnak nem tudtam megvenni a bérletet,ezért nem tud most iskolába járni,nagyon messze van az iskola.Ebédet nem kap a legnagyobb,mert elmúlt 16 éves.Ezért most kénytelen voltam az orvossal kiiratni.Ez a legnagyobb probláma az ennivaló... Élettársamnak semmi jövedelme sincs. Nagyon hiányzik az iskoláztatási támogatás.

Kérem, hogy vizsgálják felül iskoláztatási támogatás szüneteltetéséről szóló határozatukat.


Tisztelettel:

Oláh Katalin