Gyalogosbarát Kazinczy utcát szeretnénk!


Vendég

#1

2014-05-14 06:09

kommunikációs szempontból a "ne legyen..." nem igazán nyerő! Javaslom, hogy inkább pozitív legyen az állítás, azaz az amit akarunk, vagyis hogy LEGYEN lakóutca (Woonerf a holland szakmai terminológia szerint) vagy szabadidő utca szórakozóutca, stb . Valamiért küzdünk nem valami ellen. Szerintem.
Másik, lépjen be az AZÉRT vagy az utca-szövetség a TUTSZ-ba a Tematikus Utcák Szövetségébe, (Jáki Móni) hogy még több hátszele legyen, a többi utca így pl a most felpörgőben lévő Bartók Béla Boulevard is támogassa a Ti kezdeményezéseteket és persze vice versa!

Vendég

#2

2014-05-15 15:11

Támogatom a kezdeményezést. Ugyanis az a tapasztalatom, hogy valóban "szép és jó" az új Kazinczy utca viszont az a hátránya, hogy ha ki kell kerülni kocsmák-pubok (kinek hogy tetszik) előtt dohányzókat akkor le kell menni az autók közé és ha jön egy autó akkor esélyes hogy elüt. Volt már ebből enyhe konfliktusom is. A másik hátránya ennek a megszépült résznek, hogy az autók könnyen felsodródnak a gyalogosok közé, ha egy rakodó autót kell kikerülni. Szóval támogatom, hogy legyen sétáló utca.

Vendég

#3

2014-09-15 20:29

Remelem bringazni lehet!

Vendég

#4

2014-09-16 15:50

ammenyiben lehetseges tiltsatok ki az itt élőket is, mert hiszen a sétáló utcara azert van szükség hogy még több tetves turista ordítson reggeltő estig. Mert hiszen az ő kényelmük a legfontosabb. ha nem férnek el az utcán, akkor kevesebben lesznek. Szóval még több patkányt ide... HAJRÁ!


Vendég

#5

2015-04-26 13:19

Minél több szűk budapesti utca mentesülne az autós átmenőforgalomtól, annál kellemesebb, élhetőbb lenne a város, megfiatalodnának, egészségessé, derűssé válnának a régi utcák. Minden foghíj helyén lehetne minipark, utca végén vagy elején parkolóház. De Budapest egész belterületét körbe lehetne venni parkolóházakkal.
7. kerületi lakos

#6

2015-05-12 19:12

Szerintem meg a legjobb megoldás, ha bezárják a kocsmákat. Akkor nem kéne autóval kerülgetni a dohányzó tiniket és még pihenni is lehetne munka után...

gyalogos

#7 Re:

2015-09-09 10:32

#3: -  

 Csak a KRESZ-t betartva. A kerékpárosok is már átestek a ló túlsó oldalára, hogy majdnem mindent megengedhetnek maguknak és tudom vannak kivételek, de saját tapasztalatból mondom, hogy alig látok manapság szabályosan haladó kerékpárost.


Vendég

#8

2016-03-23 19:20

Ideje lenne!

Vendég

#9

2016-06-04 11:07

Szeretném, ha az autóforgalom nem tenné tönkre ezt a szép utcát.

Vendég

#10

2016-07-19 19:52

Már régen sétálóutcává kellett volna alakítani, később pedig további utcarészeket is a gyalogosoknak kellene adni a környéken!
Városlakó
Vendég

#11

2016-08-29 12:34

Szeretem a sétálóutcákat. Barátságosabbá teszik a várost.

városlakó

#12 Re:

2016-08-29 12:37

#4: -  

 Nem ártana kicsit több jóindulattal tekintened a világra! Hidd el, te is jól járnál. #11