Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Erdészettudományi és erdőökológiai szakmai vélemény a X. Flóra Konferencia egyoldalú Akácállásfoglalására / Hozzászólások


Vendég

#76

2014-04-04 18:25

AKÁCFA = MÉZ = ÉLET

Vendég

#77

2014-04-04 18:40

Az akác is haszonnövény, hiszen az akácméz fontos
táplálék és gyógyhatású egyúttal. A többi Amerikából behozott haszonnövény termesztését is előbb-utóbb betiltják?/kukorica, szója, burgonya, stb/.

Vendég

#78

2014-04-04 18:47

Jöhetnek a nyugati elmebetegek! Irtsák ki a parlagfüvet, meg a krumplibogarat...! Tiltsák be a génmanipulált növényeket! Ha végeztek szóljanak! Kapnak egy kupica pálinkát, és mehetnek haza! A soha viszont nem látásra!

Vendég

#79 Re:

2014-04-04 18:48

#77: - Úgy látszik Európában is bezárták az elmegyógyintézményeket!

 


Vendég

#80

2014-04-04 18:49

NAGYON SZERETJÜK AZ AKÁCMÉZET MINDEN FORMÁBAN! TEÁBA, SÜTIBE, ...ÉS CSAK ÚGY!:) LEGYEN HUNGARIKUM!!!

Vendég

#81

2014-04-04 18:53

Foglalkozzanak inkább a krumplibogárral!
Mikor tiltják le Itáliában a spagettit, elvégre Marco Polo importálta Kínából?!
Nyugat-Európában a környezetvédők a kivágásrea ítélt fákhoz kötözik magukat - én inkább kitagadnám az EU-t!
Muzsik Hajnalka

Vendég

#82

2014-04-04 19:00

Ne avatkozzon az Unió az életünkbe, itt az akác létkérdés hisz a magyar méz világhírű, ezt is tönkre akarják tenni!!

Vendég

#83

2014-04-04 19:26

Nagyon szomorú dolognak tartom azt a tényt, hogy egyesek el akarják venni a MAGYAROKTÓL azt, ami a MAGYAROKÉ! Sivataggá tennék ezt a csodálatos KIS HAZÁNKAT? El akarják venni sok ember kenyerét? MIÉRT???? Véleményem nekem is az, hogy legyen az AKÁC HUNGARIKUM!!!!!!!
méhecske

#84 Az akác legyen hungarikum

2014-04-04 19:55

Nem szabad egyetlen fát sem kivágni! Pláne az akácot nem!

Vendég

#85

2014-04-04 19:57

Mi nagyon szeretjük a mézet és nem szeretnénk,ha mellöznék a finom és egészséges mézet.
vighpicur2

#86 Re:Az akác legyen hungarikum

2014-04-04 20:00


Vendég

#87

2014-04-04 20:08

A nemzetközi sajtóban deklarálni kell, hogy aki Magyarországon kezet emel egyetlen akácra is, annak tőből levágjuk a kezét. Ennyi.

Vendég

#88

2014-04-04 20:57

Kiss Kálmán vagyok, adom a nevem meg az arcom is...de mit kellene tenem, hogy az akác, a Magyaroknál már meghonosodott és húségesen élő AKÁC maradjon is közöttümk...?
Kedves és harcostárs Zoltán: mit tegyek??
Kiss Kálmán

Vendég

#89

2014-04-04 21:28

Ne hagyjuk, hogy a tudatlan (vagy rosszindulatú?) íróasztalbetyárok utasítgathassanak bennünket és tönkretegyék több ezer nagy tudású erdőmérnök szakember áldozatos munkáját!

Vendég

#90

2014-04-04 21:29

Nem az akácmézet akarják ezzel betiltani?Hiszen Magyarország nagyon jelentős méz exportőr,és a Magyar méznek nemigen akad párja!

Vendég

#91

2014-04-04 21:38

Nem szabad az akácfákat bántani, amit Tessedik Sámuel honosított meg Magyarországon. A méhészet egyik fontos fáját, akácméz világhírű, ez Eu azért akarja megszüntetni, rendezkedjenek a saját hazájukban.
Dr Bella László, a mg. tudományok doktora.

Vendég

#92

2014-04-04 21:53

Pontosan az ÉLETHEZ való jogomat , a megélhetéshez való jogomat tiporja el az Únió . Ahhoz való jogomat , hogy SZABAD MAGYAR legyek !Hogy ember legyek és dönthessek !Nemcsak a Méheket , engem se néz senkinek !
Ujvári Gyula
méz és virágpor-fogyasztó

Vendég

#93

2014-04-04 22:08

Az eddigi baromságok most az akác ügyével folytatódnak! Ideje lenne a brüsszeli idiótáktól végre lelépni!

Vendég

#94

2014-04-04 22:16

Itt már nemcsak nemzeti érdekről van szó, hanem a hatalommal való visszaélésről. Azt hiszik a brüsszeli urak hogy Ők mindent szabályozhatnak. Ez nem igy van, ezzel az erővel betilthatnák az autózást is , mivel ez a közlekedési forma a második legszennyezőbb dolog a világon. Egy 1000 cm3 -s autó egy órai üzeme alatt egy ember oxigészükségletének 3 napi adagját égeti el. Ugyanigy sántit a dohányzás tiltása is, amikor a városközpontokban csúcsforgalom idején szinte rossz a levegő. Vagy miért nem korlázozzák a repülést, amikor az a felső légkört szennyezi olyan mértékben aminek az unokáink isszák meg a levét. Ez az egész megint valakiknek az érdeke, hogy az üzletláncok olyan termékeket forgalmazzanak ami nekik megfelel. Vagy egyszerüen igy akarják megfosztani országunkat egy fontos jövedelem forrástól. Ez nonszensz.

Vendég

#95

2014-04-05 01:28

A francia is egy betolakodó idegenhonos özönember fajta. Én tudom, én éltem közöttük.
Wagner Miklós

Vendég

#96

2014-04-05 01:46

Az alföldi sívó homokon /ami még a vizet sem szívja fel/ valaha akáccal kötötték meg.Talán ismét be kellene telepíteni akáccal.......

Vendég

#97

2014-04-05 04:10

Kedves Ifjú Barátom !
Gratulálok a szép munkádhoz és sikeredhez !!!

Vendég

#98

2014-04-05 05:23

A kezdeményezés sikeréért fogok küzdeni, és Önnek is kívánom, hogy legyen testi-lelki ereje megvívni ezt a nemes harcot!
A legidegesítőbb dolgok egyike, az üvegkalitkában csücsülő bürokraták szűklátókörűsége. Szinte mindenhol kibicek kárognak, a szakembereket pedig kiszorítják a döntéshozatalból. Nekünk, jó szándékú civileknek kell ezen változtatni azzal, hogy tömegesen beállunk a szakemberek mögé, és olyan erőt képezünk, amit már nem lehet elhallgattatni.

Még egyszer sok sikert kívánok!

Üdvözlettel: Barakonyiné Tamás Mónika

Vendég

#99

2014-04-05 05:24

Tisztelt Mérnök Úr!
Munkáját köszönöm. Az akác már a magyar néplélek része, nem csupán egy fa. Életünk szerves része, dolgozunk vele, íze, hatóanyaga beépül az emberi szervezetbe, gyógyítja azt. Illata nem minden napi átható élmény, az akácerdők virágzáskori látványa gyönyörködtető. Sorolhatnám még az erényeit az akácnak.
Csak az Európai Unió minősítési rendszerében szerepelhet kártékonyként valami, ami élő. Csak egy hamis, téveszmékkel teli, számítóan a gadasági lobbik kiszolgálását szemelőtt tartó, természet és ezen túlmenően, a magyar termékek ellen irányuló elnyomó tevékenység, mint világszemlélet kíván hegemonisztikusan fellépni az akác ellen.

Munkájához erőt egészséget kívánok! Legyen erős, mint az akác!

Tisztelettel Veres Sándor Waldorf tanár

Vendég

#100

2014-04-05 05:27

Ez nem lehet igaz!!!