Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Erdészettudományi és erdőökológiai szakmai vélemény a X. Flóra Konferencia egyoldalú Akácállásfoglalására / Hozzászólások


Vendég

#201

2014-04-06 16:04

Az EU , hülyék gyülekezete !! Làsd : Tavares !!

Vendég

#202

2014-04-06 17:06

Hajrá akácméz, Hajrá Magyarország, Hajrá Magyarok Sok sikert Lőrincz Kálmán ig. Házat-Hazát Alapítvány

Vendég

#203

2014-04-06 20:37

persze, hogy kell az akác!-méz!

Vendég

#204

2014-04-06 21:48

Örülök,hogy sokaknak hasonló az érzete,mint az enyém is : illat, íz,haza,otthon ,levegő , méz , édes élet,szeretet , szemnek tetsző virágözön és csoda színek,melyek segítenek az emberi élet jobbításához, a mindennapok szürkeségét feloldani.

Vendég

#205

2014-04-06 21:53

Támogato a kezdeményezést.

Vendég

#206

2014-04-07 05:51

Megdöbbentő hogy a természet pusztítása törvényes szabályozással, előírásokkal, besorolással megengedhető, ugyanakkor a védelméért csak ily keveset tehetünk.

Vendég

#207

2014-04-07 07:15

Nagyon szeretjük az akácmézet, aminek a jótékony hatása is elismert. Szeretném, ha ezt az unokáim is élvezhetnék.
Tisztelettel: Demjénné Klauz Katalin

Vendég

#208

2014-04-07 08:00

En aszt latom hogy Magyarorszagot meg mindig nagyon tamadjak a tobi europai orszagok! Ennek veget kell vetni, mert mart anyira tulzasba viszik hogy nem lehet elhinni! Peldaul nekunk nem volt szabad libakat tomni de a franciaknak szabad
ugyan azok a franciak akik aszt montak hogy a csirkeknek nyujtozkodo hely is kell mert nem boldogok, akik meg a csiga termelest el loptak stbugyanazok kezdemenyeztek a Trianont!

Vendég

#209

2014-04-07 08:22

Mindenben egyetértek. Kissné

Vendég

#210

2014-04-07 08:53

Csak üdvözölni tudom a kezdeményezést, és a sok-sok egyetértő aláírást. Mindenben támogatásomról biztosítom e nemes cél érdekében dolgozó és küzdő honfitársaimat.Továbbítom ismerőseimnek.Barnáné R.Ágnes

Vendég

#211

2014-04-07 09:56

Szerintem az EU ezen "intezkedese" mogott UZLETI indittatas rejlik... Le akarjak torni a MAGYAR MEZTERMELEST, amely komoly konkurencia a nyugati meztermelok szamara...EZT NEM SZABAD HAGYNI !!!...B.K.

Vendég

#212

2014-04-07 11:10

Van a kertemben egy fiatal Akácfa, én nem fogom, és másnak sem engedem kivágni. SZERETEM!!!
Csak elég messzire kell visszamenni az időben, és kiderül, hogy semmilyen élőlény nem "őshonos" Magyarországon! Na jó, talán a medveállatka...

Vendég

#213

2014-04-07 12:51

Miért kell büntetlenül bele szólni a természet törvényébe.Mindennek meg van az oka,s így van az akácfával. Kinek jó ha sok állatfaj, madár s növények kihalásával a föld színes palettája szegényebb lesz. Valóban azoknak akiket az önös érdek mozgat.

Vendég

#214

2014-04-07 12:56

Mar egyszer alairtam

Vendég

#215

2014-04-07 13:41

Sajnos az eu. már bizonyos lobbiknak engedve olyan döntéseket hoz ami már-már veszélyezteti az egyes ágazatok működését. Nem tudom kinek érdeke ez, de jó lenne, ha döntéseket felelöség teljesen hoznák meg. Kérdésem: hol vannak az országunk parlamenti képviselői? Biztos, hogy nekik csak politikai csatározásokat kellene folytatniuk Brüsszelben?
joni46

#216 Akác ami már nálunk beilleszkedett az ökologiába.

2014-04-07 13:43

Sajnos az eu. már bizonyos lobbiknak engedve olyan döntéseket hoz ami már-már veszélyezteti az egyes ágazatok működését. Nem tudom kinek érdeke ez, de jó lenne, ha döntéseket felelöség teljesen hoznák meg. Kérdésem: hol vannak az országunk parlamenti képviselői? Biztos, hogy nekik csak politikai csatározásokat kellene folytatniuk Brüsszelben?
Bandi bá

#217

2014-04-07 15:39

Egyszer s mindenkorra véget kell vetni már annak, hogy "nemzetközi" és "uniós" elvekre hivatkozva, idegen - nemzetközi, szabadkőműves maffiák - akarjanak dönteni a hazai gazdasági viszonyaink minden kérdésében. Országosan, egy emberként összefogva, ha tényleg hazaszerető állampolgárai vagyunk ennek a Kárpáthazának, kell felemelni a szavunkat a nemzetromboló tevékenységük ellen és megkeresni a megakadályozási lehetőségeket. Nagy baj, hogy közénk furakodtak, a mi nyelvünkön beszélnek, stilisztikailag azt is rombolva(!), nemzetközi szervezetek mögé bújnak és számos hazai kiszolgálójuk van, akik csak a hatalmi és anyagi előnyöket keresik - maguknak! A magam részéről támogatok minden, őket gátló, megmozdulást.
Gróf Széchenyi István mondta:
„Azokért élünk, akiket szeretünk. Azokért, akik igaznak tartanak. A jövőnek élünk, a szépért, s jóért, amit tehetünk.”
Balogh András, mérnök,tanár
Bandi bá

#218 Re:

2014-04-07 15:45

#213: -

Kedves Vendég!

Most a magyar "mézipar" egy lehetséges tönkretételi módjának megvalósítására tesznek kísérletet az "unión" keresztül. A behozott kínai mézzel még nem sikerült tönkreverni a magyar méhészeket, hát most "környezetvédelmi" álcába bújnak a hadművelethez. Mindegy hogyan, csak teljesüljön az ezeréves hadparancs: "A magyarok (hunok) márpedig kiirtassanak!"

Balogh András mérnök, tanár


Vendég

#219

2014-04-07 19:05

nem engedhetjük meg, hogy mi magyar emberek helyett más döntse el, hogy mit termeljünk mit neveljünk a saját magyar földünkben

Vendég

#220

2014-04-07 20:07

Az Európai Unió minden kelet európai országban fizet olyan embereket, akik saját hazájuk ellen rossz indulattal lépnek fel.Ezeket lehet hazaárulóknak megbélyegezni. Akácfa nélkül nincs akác méz, melyből a legjobb minőséget Magyarországon állítanak elő.Ne engedjük, hogy ilyen módon bánjanak velünk!!!

Vendég

#221

2014-04-07 20:07

Álláspontom egyértelmű, éspedig:

- Vissza kell költözni Ázsiába, mivel a természet-
védők szerint mi nem vagyunk őshonosak,- élünkön a
fő természetvédőkkel.
Hogy hol találunk otthonra ?
Kérdezzük meg a természetvédőket itthon és az Unióban.
- Vissza kell állítani valamennyi folyónk állapotát
mivel az egykori folyamszabályozás megsértette a természet rendjét.
Talán elsüllyed néhány falunk és városunk az ingo-
ványban az ott élő emberekkel,- legfőképpen a termé-
szetvédőkkel együtt!
- Nem szabad tovább védekezni, erősíteni a folyók gátjait, hagyni kell szabadon hömpölyögni a termé-
szet pusztító vizeit,s nem kell menteni az árhullá-
mok elöl az embereket,- legfőképpen a természetvédő-
ket.
- Le kell bontani valamennyi fel- és alépítményt, mivel azok egykoron nem álltak a természet lágy ölé-
ben.
- Ki kell irtani, tiltani valamennyi nem őshonos nö-
vényfajt, ami eredetileg nem termett Európában (töb-
bek között a paprika,paradicsom,kukorica,burgonya, szója, rizs, dohány.stb.),- nem tudom mit ennének az emberek Európában.
- Meg kell szüntetni valamennyi tömegközlekedési eszközt, ami nem emberi, vagy állati izomerővel ha-
lad, mivel az egykoron nem volt, így nem őshonos.

Végtelenül sorolhatnám mindazt, amit az emberiség története, fejlődése során elért, s amiket megszün-
tetnék, foghatnánk a kőbaltát, vagy visszamászhat-
nánk a fára.

No ezideig morbid módon tréfálkoztam, nem úgy ahogy
azok, akik az akácot - mint egyik legelterjedtebb és leghasznosabb fafajtánkat - ki akarják irtatni velünk.

Az akác hasznosságáról, az akácfa valamennyi termé-
kének felhasználási lehetőségéről nálam hozzáértőb-
bek - szakemberek - már kifejtették véleményüket, amivel és teljes mértékben egyetértek.

Nem tudom ki, vagy kik voltak azok az eszementek,
akik a természet és az emberiség haladásával, fejlő-
désével ellentétesen gondolkodnak és haladnak a tör-
ténelem útján visszafelé és kitalálták ezt a hülye-
séget.

Jómagam nem vagyok ellensége a természetnek, sőt be-
csülöm és védem környezetemet, vigyázok valamennyi
alkotó elemére, tárgyára mint a szemem fényére. Vé-
leményem szerint a természetet nem úgy védhetjük
meg, hogy annak egyik alkotó elemét - az embert - alárendeljük a többi elemnek és mindent visszaállí-
tunk eredeti állapotába,hanem annak erőivel, tár-
gyaival - köztük a földterületekkel, növényeivel,ál-
lataival, stb. - együtt élünk, mivel azokat a Min-
denható bocsátotta rendelkezésünkre annak érdekében
hogy az emberi faj fennmaradhasson, fejlődhessen.

Hagyják meg nekünk az akácot, nem tarolják le erde-
inket, ne változtassák kicsiny hazánkat homokos si-
vataggá, ahol majd - a homokdűnék között - a hazai természetvédők siratják egykori nemzeti jólétüket.
Gondoljanak inkább a nemzeti dalainkban - Himnusz, Szózat - megfogalmazottakra, s nem engedje senki,
hogy Brüsszelben idegen nemzetek fiai döntsenek az
általunk szeretett hazánk növény és állatvilágáról, összességében sorsunkról. Dr. Sólya N.








Vendég

#222

2014-04-08 04:45

Kertészeti technikumban tanultam, az akácról tudom, hogy telepítésével az volt a cél, hogy megfogja a síkvidékek homokját talajmentés céljából. Ha nincs az akác a homokot sodorja a szél...., minden talpalattnyi földre szükségünk van, az akácra is, a méhekre is, a mézre és a méhészre is, a munkájukra....
Egyik dologból következik a másik, ha bármit veszni hagyunk, a homokot elviszi a szél, a méheknek és méhészeknek nem lesz munkájuk, nekünk honpolgároknak pedig nem jut méz a kalácsunkra és nem vigasztal az sem,hogy majd egy másik országból importálnak hozzánk valami műanyag kaját.
Ezt már ismerjük, miután sorra bezárták az önkiszolgáló éttermeket, fözelék bárokat, ahol az általunk megtermelt zöldségfélékből főztek, szép lassan beszivárgott hazánkba a hamburger és társai,ami jóval egészségtelenebb, károsító hatása eredményeként egyre kövérebb és betegebb az ifjabb nemzedék.... Nem kellene hagynunk!
Üdv.Gervai Mária

Vendég

#223

2014-04-08 07:00

Azt hiszem, hogy egyáltalán a szabadság megőrzése is céllá válik. Diktátumnak tartom az ilyen döntéseket, amelyeknek kiérlelésére nincs idő és alkalom, valahol tőlünk távol így gondolják...

Vendég

#224

2014-04-08 08:03

T. Pályi Úr!
Ennek az únós ökörimádónak - mármint annak aki kitalálta ezt a tájidegen növényellenességet - javasolta már valaki, hogy írtassa ki a kukoricát és a burgonyát? (Mert ez is amerikai találmány.)
A parlagfű - szintén amerikai - legyen gyógynövényeink koronázatlan királya :-(
Üdv: KL

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-04-08 13:39