Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Közeledik a cél... / Hozzászólások

ifjpalyizoltan

#226 Közméltóságok (Re: )

2014-02-13 11:13

#188: -  

Kedves Vendég!

 

Felvetésére röviden reagálva tájékoztatom, hogy az EU és hazánk politikai és más közéleti személyei közül már többen is támogatták a kezdeményezést.

 

Az első tízezer között tisztelte meg támogató aláírásával a célkitűzést dr. Surján László, az Európai Parlament alelnöke, Glattfelder Béla európa parlamenti képviselő úr, az Akác Koalíció létrehívója, Szabó Gellért, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere, hogy csak a politikai hírességeket említsem. És a magyar és nemzetközi közéletből is vannak rengetegen támogatók. Alapvetően Ön is egy közülük.

 

Bevallom őszintén, 10.001-től már nem tudtam tovább nyomon követni az aláírók néváradatát - az Önök minden várakozásomat felülmúló aktivitásának köszönhetően. A nevek olvasása helyett inkább Önökre és a véleményükre figyelek, amit mindig köszönök, ha megosztanak, legyen bár pártoló vagy ellenző.

 

Figyelő üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#227

2014-02-13 11:20

EGYED Zoltán Iván Egyed Roland Egyed Zoltán Ivánné
ifj Egyed Zoltán

Vendég

#228

2014-02-13 11:21

Áldás
ifjpalyizoltan

#229 "...ők felelnek." (Re: )

2014-02-13 11:32

#204: -  

Igen.

 

"...míg jelt nem ír hazánkra újból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek."

 

...barátsággal...

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#230

2014-02-13 11:41

Hálásan megköszönök minden jó kezdeményezést a szebbért, jobbért , nemesebbért valójában magáért a -gyönyörű - "TEREMTÉSÉRT" ! Továbbá boldogan osztom ismerőseim között !

Vendég

#231

2014-02-13 11:44

Hozzá szólásomként annyit, amennyivel az ismerőseimet felkértem az aláírásra:"HA voltál már akácvirágzáskor akár egyetlen fa alatt, jobb esetben egy egész erdőben,, HA szereted a mézet, különösen a magyar akácot,, HA te vagy bárkid fával fűt, különösen akáccal,, HA úgy gondolod, ami már a mienkké érett, sok-sok emberöltőn át(-benne Te-Apád-Nagyapád-Dédapád-Ükapád...), maradjon is meg nekünk,, ÍRD ALÁ!! és OSZD TOVÁBB (kérlek!!!)"

Vendég

#232

2014-02-13 11:46

Egyetéértek

Vendég

#233

2014-02-13 11:53

Üdv Zoltán!
Hasonló témában mostanában kb 3 petíció került a peticiok.com-ra. Szerintem meg akarják osztani ennek a petíciónak az aláíróit, hogy ne ezt írják alá. Üdv: Tamás Szilárd

Vendég

#234

2014-02-13 11:55

T. Pályi Zoltán úr!
Köszönjük, hogy helyettünk is elinditotta ezt a mozgalmat!
Csak egy email cimünk van, de hárman értünk egyet a petició célkitűzésével. Hogyan tudjuk ezt érvényesiteni?
Hálás üdvözlettel Tóth Józsefné Budapest

Vendég

#235

2014-02-13 11:56

Nagyon jo kezdeményezés, nem zavar azzal , hogy a késöbbiekben is kapok hirlevelet Öntöl

Vendég

#236

2014-02-13 11:59

Ki ne szeretné azt az isteni illatot,amikor az akácfa virágzik.Csodálatos.A méze a kedvencünk.
Örülünk,hogy van nekünk és próbáljuk megvédeni.
LAJTOSNÉ

Vendég

#237 Re:

2014-02-13 12:06

#213: -

Tisztelt "213"  Az akác nem egy erőszakosan terjeszkedő fa fajta, ha felügyelik az akácos területeket ! A méz termelés már önmagában megtéríti a reá fordított munkát !

Talán a parlagfűre kellene inkáb terelni a figyelmet, amely növény önmagában nem allergia előidéző, csakis akkor, ha a légszennyezés átlépi az ingerküszöböt.

ifjpalyizoltan

#238 Hungarikum kritérium-e?... (Re: )

2014-02-13 12:07

#213: -  

Tisztelt Vendég!

 

Tudom, hogy az akác nem "őshos", sőt, még azt is, hogy nem őshonos faj. Erre vonatkozóan a 'Hozzászólások' menűpontban adott válaszomat tudom figyelmébe ajánlani, az alábbi sorszámmal.

#175 Re: Nagyon sok külhoni eredetű dolog lett hungarikum

2014-02-02 16:34

 

Gyökércsonkról az akáchoz hasonlóan sarjadnak a füzek, a nyarak, a szilek és még sok más lombos fafaj - honosságtól függetlenül. A biológiában ti. nem létezik honosság, így a biológia részben interdiszciplináris mellékágaként besorolt ökológiában sem. (Üsse fel bármelyik biológiai vagy ökológiai szakszótárt!) A biológia alapvető tárgya a 'Βίος', azaz az élet.

 

A fák élőlények, csak élnek, és élni akarnak, bárhol a Földön, ahol magoncuk gyökeret verhetett. Tisztelettel kérdezem Öntől, hogyha egy faj normális élő orgánumként viselkedik, akkor az természetellenes? Merthogy ezt teszi az akác és minden más lombos fafaj is, mikor kivágva - mégha eltérő eréllyel is -, de tuskóról, tőről  vagy gyökérről felsarjad. Ez ökológiai baleset vagy katasztrófa lenne? Mert ha igen, akkor az élet legalapvetőbb megnyilvánulását, a szaporodást - mégpedig a vegetatív szaporodást - tekinti ökológiai balesetnek vagy katasztrófának...

 

Az akác vajon tehát pusztán attól (idézem) "más fajokat eltipró invazív fafaj" lett, mert Európában is vannak élő és élni akaró egyedei? Igaz ez?...

 

Elgondolkodtató üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#239 Lelkesedés! (Re: )

2014-02-13 12:18

#231: -  

Kedves Vendég!

 

Ismeretlenül is Mindannyiónk nevében köszönöm Önnek a kitűzött céllal való azonosulását, és a Támogatók toborzásában tanúsított lelkesedését.

 

Hálás köszönettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#240

2014-02-13 12:28

Igen is az akác meg mentése nagyon fontos,hisz a belőle a méhek igen finom és egészséges mézet ,lépet,propoliszt készítenek számunkra.Én ezt tapasztalatból tudom,két gyermeket neveltem,az egyik kiskorában nagyon sújos allergiás asztmával küzdött.Volt egy méhész barátunk akinek a tanácsára lépes mézet,propoliszos mézet etettem fiammal és rövid időn belül lényegesen javult az állapota.Én hálás vagyok a méheknek is és az akácnak is ezért a csodáért.Nem beszélve arról az illatról és látványról amikor kivirágzik az akácfa.Inkább még jobban kellene szaporítani mint ki irtani.

Vendég

#241

2014-02-13 12:28

A Magyar Szürkét, a Mangalicát levédték az olaszok és az osztrákok. Gondolkodjunk el egy picit, nálunk miért úgy működnek a dolgok, ahogy működnek?

Vendég

#242

2014-02-13 12:51

Legyen az akác méz hungarikmum!
Amúgy máris az...
ifjpalyizoltan

#243 Az ellenzőkben zavar és félelem... (Re: )

2014-02-13 12:53

#233: -  

Kedves Tamás Szilárd!

 

Nagyon köszönöm a stratégiai tájékoztatását! Én nem tudtam arról, hogy egyesek megosztó célú párhuzamos aláírásgyűjtéseket indítottak. Mikor elolvastam, kacagtam örömömben.

 

Kedves Szilárd, ha gondolja, ezen a felületen adja meg az áltámogató petíciók honlapjának a linkjeit, hadd tudjanak erről minél többen és hadd szólhassanak hozzá Önök közül minél többen azokon az áloldalakon a 'Hozzászólás' menűben, hogy "álakác"!

 

Azokon az oldalakon pl. elég, ha ennyit szólnak hozzá, hogy "A Valódi napmelegítette akácmézes" petíció a

 

http://www.peticiok.com/akac_hungarikum

 

Köszönöm közreműködésüket!

 

Számomra ennek a megosztó lépésnek több üzenete van:

- Az akác hungarikummá nyilvánításának az ellenzőiben zavar és félelem támadt (hogy mitől és miért?...)

- Stratégiailag átgondolatlan lépést tettek, mely a visszájára fog fordulni, csak még ők sem tudják, hogy melyik pillanatban és miért

- Mert Önök tudják, hogy csak egyetlen aláírásgyűjtő kezdeményezés született az akác hungarikummá nyilvánítására, ám az áloldalak indítói aligha számoltak azzal, hogy erről Önök, szám szerint 24555-en, az ő álpetíciók honlapján oldalról oldalra hangot adhatnak a 'Hozzászólás' rovatban.

 

Amikor pedig itt már meglesz a legalább 100.000 aláírás - hamarosan! -, akkor az aláírások átadásakor jelezni fogom, hogy a többi 'társoldal' szavazatainak a számát is számolják be, hiszen egy közös célért indultak. Addig is csak hadd gyűjtsék az aláírásokat. Lehet, hogy végre megmozdult az akáccal szemben eleddig kizárólag farizeusi szigort tanúsító természetvédő társadalom egy része!...

 

Hölgyeim és Uraim! Nem gondoltam, hogy ellentábor lesz. De azt végképp nem, hogy még az is az akáctermékek hungarikummá nyilvánításának a malmára fogja hajtani a vizet. Örüljünk ennek együtt!...

 

Kedves Szilárd, minden Akáckedvelő Ember nevében nagyon köszönjük, hogy résen van és követi az eseményeket.

 

Vidám üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#244

2014-02-13 12:56

A mézen, és a fa, mint alapanyag, azon kívül nagyon fontos az alfőldi homok megkötése.

Vendég

#245

2014-02-13 12:59

Az akác legyen hungarikum!
Akácmézkedvelő

#246 Az akác legyen hungarikum!

2014-02-13 13:05

Az akácméz nagyon egészséges és már nagyon régóta a magyar méhészek és mézfogyasztók kedvence.

Vendég

#247

2014-02-13 13:09

Nászuram méhész, és sokszor engem is ellát a finom akácmézzel. Rendszeres fogyasztója vagyok. Az akácfa ezenkívül főleg megyénkben és az Alföldön nemcsak mint mézelő növény értékes. Fája kötötte meg a homokot, ezáltal lehetőséget adott más gyümölcsök telepítésére is. Üdvözlettel évamamma

Vendég

#248

2014-02-13 13:13

Köszönet a kezdeményezésért.

Vendég

#249

2014-02-13 13:46

Facebook-on megosztottam, emaillistámon szereplő embereknek továbbküldtem. Reggel óta 16 megosztás és 40 like.

Sok sikert a kezdeményezéséhez!

Kovács László

Vendég

#250

2014-02-13 13:50

Csak így tovább!!!