Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Közeledik a cél... / Hozzászólások


Vendég

#201

2014-02-13 09:25

Remélem sikerülni fog az akció! Én el sem tudom képzelni az életemet (akác)méz nélkül, ami csodálatos élelmiszer, gyógyszer és kozmetikum is.
ifjpalyizoltan

#202 Mindenkié... (Re: )

2014-02-13 09:25

#114: -  

Tisztelt Vendég!

 

A Kárpát-medence a magyaroké! S mindazoké a népeké, akik velünk együtt élnek itt és otthonuknak érzik és vallják ezt a fémillió négyzetkilométernyi óriástájat Európa szívében. S az akácé is...

 

Kárpát-medencei üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#203 Nem felháborodás indított... (Re: )

2014-02-13 09:31

#116: -  

Kedves Vendég!

 

Köszönöm sorait. Nem felháborodás indított az aláírásgyűjtésre, hanem egy közös érték kiemelése, és beemelése a Nemzeti Értéktárba - de ettől még köztünk élő érték marad.

 

Értékmegőrző üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#204

2014-02-13 09:34

Kedves "Eszmetársak"!
A magam részéről minden további szó helyett:
ültetek 10 akác facsemetét a kert végében...,
tedd Te is, ...hadd lássa: "ki gépen száll fölébe"...

Vendég

#205

2014-02-13 09:36

Kedves Zoltán!
Igaz én "tiroli'lettem szívvel-lélekkel, de nagyon szeretem az akác mézet /73 éves vagyok/ és tudom, hogy nem véletlenül került a FA Magyarországra.Ott éltem 51 évet és nem tudom elképzelni akácfa nélkül Magyarországot.
Örülök, hogy ennyi aláíród lett és kívánok sok sok aláírót még. El kell érni, hogy Akaratukban önállóak lehessenek Mo-n azok, akik értenek is hozzá.
Szeretettel üdvözöllek Zsuzsanna

Vendég

#206

2014-02-13 09:40

Tisztelt Uram!
Köszönöm fáradozását, boldogan írtam alá, én mindent támogatok, ami Hazám javát szolgálja.
Üdvözlettel:Bánkúty Pálné

Vendég

#207

2014-02-13 09:41

Aki magyarnak érzi magát és szereti az akác illatát, és az akác mézet, az biztosan csatlakozni fog és elérjük céljainkat !!

Vendég

#208

2014-02-13 09:42

Az akácfa hasznosításáról és hasznáról biztosan sokan hozzászóltak.Én nem akarom ismételni azokat,de mint méhész szeretném megjegyezni,hogy az akácfavirág nektárjából a méhek szorgos munkája által termelt magyar akácméz keresett és világhírű.Védjük meg a világhírét,ismertségét annál is inkább,mivel évenként hozza szeretett országunknak és a méhészeknek az elismerést,anyagi gyarapodást.Szorgalmas méheim példájával én is szorgalmasan támogatom és terjesztem az Ön kezdeményezését. Frank János méhész.
ifjpalyizoltan

#209 "politikától függetlenül" (Re: )

2014-02-13 09:42

#121: -  

Tisztelt dr. Sipos Gyula, Tuzsérról!

 

Nagyon köszönöm, hogy Ön a maga részéről felfedezte és megerősítette a 02. 12.-én eljuttatott petíciós közleményem egyik legfőbb mondanivalóját. "Egyetértünk a célkitűzéssel - politikától függetlenül".

 

Az élet valami sokkal több és értékesebb, mint politika - és az akác sokaknak az életük része, így vagy úgy.

 

Egyetértő üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#210 Nem osztom... (Re: HAZA)

2014-02-13 09:49

#138: Kitartás - HAZA 

Tisztelt Kitartás!

 

Köszönöm a véleményét! Nem osztom a pesszimizmusát. Szerencsére a nemzetünk sokkal értékesebb egyénekből áll és sokal több értéket hordoz, mintsem hogy csak úgy elvesszen.

 

Vegyen reménységet az Életből!

 

Bátorító üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#211 Varietas delectat (Re: )

2014-02-13 09:57

#153: -  

Kedves Maróth András!

 

Köszönöm a támogató véleményét!

 

Személy szerint én a jellegzetesen magyar akácméz mellett azért a török jegenyefenyőmézet vagy a finn csarabmézet is szívesen eszem. Ha másért nem, hát azért, mert a változatosság gyönyörködtet - Varietas delectat. Ez a természetben pedig van bőven...

 

Baráti üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#212 Politika és hungarikumok (Re: )

2014-02-13 10:04

#168: -  

Kedves Mártai Gábor!

 

Köszönöm a véleményét! Ne legyen szkeptikus! Ahogy a finnek mondják: "Politiikka on se, mitä - A poltika az, ami." A hungarikumokat meg tudjuk, hogy mi!

 

Optimista üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#213

2014-02-13 10:15

Tisztelt Erdőmérnök Úr!

Nyilván mérnöki tanuémányai alapján tudja, hogy nem őshos fajról van szó.
Amerikából került Európába. Magyarországon a homok megkötésének érdekében telepítették be. Aggresszív növekedése - akár gyökér csonkról is újra települ -, más fajokat emiatt eltipró magatartása matt inkább invazív fajnak sorolandó.
Hungarikumnak való minősítése nem javasolt.

Vendég

#214

2014-02-13 10:19

Kedves Pálya Zoltán úr!
Hálás köszönet illeti Önt e kezdeményezésért. Örülünk,hogy ez nemcsak eszébe jutott, hanem tett is érte.
Üdvözlettel
Pálmay Lórántné

Vendég

#215

2014-02-13 10:23

Nem tudni,hogy ki lehetett az az idióta aki ezt benyújtotta,az EU-nak!!!De azok sem külömbek akikezt elfogadták!!!Persze meglehet,hogy ez is csak eggy magyar ellenes tett-kezdeményezés!!! Hiszen tönkre akarják tenni a magyar méhészetet is ezzel a szemétséggel!!!

Vendég

#216

2014-02-13 10:23

Az akácfa, az "akácos" hozzátartozik a magyar kultúrához, a népművészethez, faragványok, népdalok
népmesék de tűzrevaló formájában, de különösen méz formájában is,ami az oroszoknak is annyira ízes, hogy nem győzünk eleget exportálni, az meg nem áll fenn, hogy a magyar akác más országok érdekeit, környezetét, sértené, hacsak nem az irigykedés ösztökéli az ILLETÉKESEKET ! M.F.
ifjpalyizoltan

#217 Ez nem egy harc... (Re: )

2014-02-13 10:24

#173: -  

Kedves Vendég!

 

Köszönöm a megtisztelő véleményét!

 

Szeretném újra megerősíteni azt, amit már sokszor leírtam, hogy ez nem egy harc valamilyen veszély ellen, hanem egy szándék mind szélesebb körű kifejeződése valami mellett, amit az emberek sokasága értéknek tart a mindennapjaiban.

 

A Kárpát-medence őshonos fásszárú növényei melletti elkötelezett kiállásomat pedig bizonyítsa mindaz, amit a prof. Bartha Dénes által szerkesztett 'A Sóstói-erdő' c. erdészettudományi monográfia (NYÍRERDŐ Zrt., Nyíregyháza, 2013.) természetföldrajzi nagyfejezetének a biogeográfiai alfejezetében leírtam. De mindez nincsen szöges ellentétben az akác érték mivoltával - csak ha ezt a vélt ellentétet készakarva kiverjük szögekkel. Melyiket választjuk? Az egymást szeretetlenül ostorozó verbális szöges korbácsot - vagy az egymás érdekeit kölcsönösen megérteni, elfogadni és támogatni kész, konszenzuskereső baráti jobbot? Melyiket könnyebb? Nekem az utóbbit. És nem valami ellen, hanem mindazok mellett, amelyet az emberek értéknek tartanak, amelyet pedig nincs is jogom kétségbe vonni.

 

Baráti és konszenzuskereső üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#218

2014-02-13 10:24

Szeretem az akácmézet, de az utóbbi években egyre kevesebb és egyre drágább lett. Támogatom, hogy az akác legyen hungarikum!!

Vendég

#219

2014-02-13 10:27

Már évtizedekkel ezelőtt is magyar akácmézet szállítottunk II: Erzsébet angol királynő asztalára. No, ez csak érdekesség, de tudomásom szerint a magyar alföld homokjának megkötésére honosították meg ezt a fafajtát. Ha a klíma-változás folytatódik, várhatóan egyre nagyobb arányban lesznek olyan csapadékszegény területeink, ahová nemcsak érdemes, de kell is akácot ültetnünk. A kitermelt fa hasznosítására hadd emlékeztessem az olvasót, a kerti bútorok is akácból készülnek (ezt a gyártó feltünteti), mivel az időjárásnak viszonylag ellenáll, vegyi kezelést alig vagy nem igényel.
ifjpalyizoltan

#220 A petíció fele... (Re: )

2014-02-13 10:42

#175: -  

Kedves Vendég!

 

Köszönöm a véleményét! A petíció tartalmazza a célkitűzésnek azt a felét, amit Ön szíve szerint támogatna, mely benne van a preambulum kezdő mondatában:

"A fehér akác (Robinia pseudoacacia) méze és a fájából készült erdészeti termékek legyenek hungarikumok!"

Nos, ha az akác termő korba lép és mézel, akkor már van annyira méretes, hogy önmagától kínálja a célkitűzés második felét. Miért dobnánk el merev elvekhez ragaszkodva ez utóbbit, mikor már eleve adott? És tudta-e Ön, hogy az akác az egyetlen fafaj a hazánkban termesztésbe vont fafajok közül, melynél az ipari fa minimális átmérője már nt. 5 cm-nél kezdődik? A legtöbb más fafajnál ez csak nt. 18-20 cm-nél szokott kezdődni. (nettó átmérő = kéreg nélküli átmérő)

 

Ezek után amennyiben a preambulum alapcéljának az első felét támogatni tudja, akkor már a második fele is teljesen kézenfekvő. Tehát szerintem nyugodtan aláírhatja.

 

De nem tukmálom. Döntsön szabad akaratából és hallgasson a személyes meggyőződésére.

 

Buzdító üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

 

 

U.i.: A szétszórt akácfákkal kapcsolatban csak annyit, hogy arra mindenkinek csak a saját tulajdonú földjén van ráhatása.


Vendég

#221

2014-02-13 10:46

Jó Napot Kívánok!
Ne hagyják kérem,hogy az EU ilyen nagyméretü irtásokat végezzen,Erdélyben is a fákat irtsák,senki nem szól,politikus emberek kedve-vágya szerint,kérném megállíttani az erdélyi mamutvállalatok bemenetelét,a fa exportálását is,köszönöm.
Az akác a magyarok kincse,foggal-körömmel megkell állitani ezeket a kapzsiságokat!!!
Kívánom ehhez a legjobbakat Önöknek!
Józsi Melinda

Vendég

#222

2014-02-13 10:54

Köszönöm és gratulálok!!!

Vendég

#223 Re:

2014-02-13 10:54


Vendég

#224

2014-02-13 10:55


Kedves Pályi Zoltán! Nagyon köszönöm, hogy kiáll az akácok mellett! Szeretem az akác illatát, az akácméz a kedvencem, magyarságom ízét, illatát érzem bennük :) Sok erőt és jó egészséget kívánok Önnek! Tisztelettel és szeretettel: Kertész Kati

Vendég

#225

2014-02-13 11:12

Mikor az akác virágzik akkor érezzük,hogy itthon
vagyunk.Az " akácos útnál "nincs szebb !!