Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Felhívás a hozzászólások minőségével és színvonalával kapcsolatban / Hozzászólások


Vendég

#76

2014-02-12 20:53

A gyógyszermaffia érdeke hogy minden amit az Isten teremtett, azt kiirtassa. Az igaz, hogy a betegségeket az Isten teremtette, de a gyógyításra is teremtett gyógynövényeket, melyeknek nincsenek mellékhatásaik. A statisztikák szerin több halálos áldozata van a mellékhatásoknak, mint a betegségeknek. Védjük meg az akácot, legyen hungarikum, és a kamillát se hagyjuk kipusztítani mint az ambroziát.

Vinczer Péter

Vendég

#77

2014-02-12 21:13

Minden tavasszal alig várom, hogy az akác virágozzon. Imádom az illatát. Ezt nem vehetik el tőlünk! Lelkileg, testileg gyógyít minket. Mi lesz a méhekkel? Mi lesz velünk akác nélkül??? Nem engedjük kivágni a fákat! Tiltakozunk!!!

Vendég

#78

2014-02-12 21:40

Jó volna tudni, hogy a józan ész elleni merényletként kik, miért és milyen indokok alapján akarták likvidálni az akácot a magyar flórából? Tehát az alapkérdés nem is az, hogy miért legyen hungarikum, hanem az, hogy miért ne? Ez is hozzátartozik a "történethez, és csak nagyon kevesek számára ismert.A jövőképhez ez is hozzátartozik. H.Zs.

Vendég

#79

2014-02-12 21:46

Támogatom ez is egy jó gondolat.
A jó dolgok mindig egyszerűek tiszták érthetőek.És hasznosak!

Vendég

#80

2014-02-12 22:07

Egyet értek a fentiekkel

Vendég

#81

2014-02-12 22:37

Egyetértek, hogy az akác és az akácméz legyen hungarikum.

Vendég

#82

2014-02-12 23:14

Egyet értek véleményével
Varga István
újságíró

Vendég

#83

2014-02-12 23:18

Nem csoda, hogy ebben az elmebetegek es haszonlesok altal iranyitott vilagban ilyen intezkedesek szuletnek.
Lassan a krumplit is visszatessekelik Amerikaba, mert azt is az 1600-as evekben hoztak be onnan az akaccal. Persze ez nem valoszinu, mert a krumli az hizlal es a kovereknek altalaban tobb orvosi beavatkozasra, gyogyszerezesre van szukseguk. A gyogyszeriparnak tehat imadnia kell a krumplit. A mezet viszont nem, mert az nem hizlal, inkabb gyogyit. Ha Brusszel olyan okos, vigyek a krumplibogarat vissza Amerikaba.
En maradok az akacnal.

Most pedig egy keres: Kedves Mernok Ur!-ne engedje, hogy Ont kulfoldrol cenzurazzak. Ez itten magyar ugy es igazan demokratikus kornyezetben a szolas szabadsagot nem illo belefojtani a magyarokba.

Jani Marko
nyug. [fanyuvo]erdesz.

Vendég

#84

2014-02-13 02:42

Kérem tájékoztasson-ha lehet-idönként a szavazás állásáról!Köszönöm!

Vendég

#85

2014-02-13 07:00

Az a sok soha meg nem választott EU-s felső vezető mindenképp meg akarja szolgálni az igen magas juttatásait, mert igenis megmondják nekik, hogy miről törvénykezzenek. A tömeggyártott génkezelt moslékot akarják velünk mindenképp megetetni, hogy majd szabályozottan tudjunk betegek lenni, mert hiszen cél a világ népesség lecsökkentése ötszáz millióra. Addig is minden jövedelmünket gyógyszerre költsük. Nagyon kiváncsi vagyok arra a szakember gárdára aki erre a megállapításra jutott, vajjon hol lehet fellelni e tanulmányt. Szerintem sehol. Üdv: Egészséges nyugdíjas.
Ja? Ezt megmondták a méheknek is az idióta EU-sok, mert agyilag kb. egy szinten vannak.

Vendég

#86

2014-02-13 07:00

Alig maradtak már ebben az országban igazi értékek. Ami még van, arra vigyázni kell, és megmenteni!

Vendég

#87

2014-02-13 07:15

Akácillat nélkül el sem tudom képzelni a tavaszt!

Vendég

#88

2014-02-13 07:21

Á

Vendég

#89

2014-02-13 07:33

Csak a magyar nyelv védelmében "kérek szót". Az előző mondatok egyikét kérem módosítani, "magyarítani": az "eltávolításra kerülnek" helyett az "eltávolítjuk" vagy az "eltávolítják" a helyes kifejezés. Egyebekben teljesen egyetértek a kitűzött céllal és segítem, amennyire tudom!
Üdv: SGábor

Vendég

#90

2014-02-13 07:36

Köszönöm, köszönjük, hogy fáradozik az akácfákért, rajtuk keresztül mindannyiunkért.
Varga Katalin

Vendég

#91

2014-02-13 07:41

Nagyon fontosnak tartom az akácosok védelmét, a méhek védelmében, hiszen nélkülük rövid időn belül kipusztulna az emberíség.
Köszönet a munkájáért.
ifjpalyizoltan

#92 Nincs cenzúra! (Re: )

2014-02-13 07:43

#83: -  

 Jó szerencsét!

 

Megnyugtatlak, kedves Kolléga, hogy senki nem cenzúráz külföldről, hiszen ez egyéni kezdeményezés. Egyébként is, a vélemény szabad. Én viszont a kitűzött cél nemességére való tekintettel kénytelen vagyok a nemtelen hangvételű hozzászólásokat törölni, mert azok méltatlanok a kezdeményezés egészéhez.

 

Emberek vagyunk - legyünk egymással és egymáshoz is azok. Az emberségesség, s ezáltal az emberiség fennmaradása is csupán ennyin múlik.

 

Erdészüdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#93 T/1. v. szenvedő? (Re: )

2014-02-13 07:50

#89: -  

 Kedves Vendég!

 

Egy szem magam vagyok ezen aláírásgyűjtés kezdeményezője. Így igazán nem írhatok olyat, hogy a méltatlan hangvételű hozzászólásokat  "eltávolítjuk" (ki az a mi?) vagy "eltávolítják" (ki az az ők?). Az E/1.-t pedig túl erősnek találtam. Így maradt a szenvedő szerkezet. De leginkább azokra nézva, akik megfogalmazásaikban nem tudnak vagy nem hajlandóak disztingválni. (Bár még rájuk sem haragszom...)

 

Egyébként pedig egyetértek - nyelvében él a nemzet.

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#94

2014-02-13 07:57

Nemes harc, nemes harc... Biztos, hogy reális veszély ellen? Én még nem láttam sehol hiteles forrást arra, hogy az EU akár csak az akác kiirtására utalt volna.

Bár valódi nemzeti természetvédelmi értékeink mellett is kiállna valaki, akinek ilyen ereje van!

Vendég

#95

2014-02-13 07:58

Egyet értek, csak méh családok is legyenek!
Üdv.Horváth Magdolna, Tapolca

Vendég

#96

2014-02-13 08:08

Egyetértek azzal a hozzászólóval, aki az "ecetfa" (hivatalosan bálványfa) irtását tartaná helyesnek.
Simig Péter

Vendég

#97

2014-02-13 08:08

Peti

Vendég

#98

2014-02-13 08:30

En ermelleki szuletesu vagyok.Nagyon ssjnalom,hogy ez a szornyu gondolat megszuletett valakinek az agyaban. Az emihalyfalvi akacos a kornyeket ellatja akacmezzel aminek nem kell magyarazzam az elettani hatasat.Ha kiirtanak az akacot az a kornyek es az egesz nepunk katasztrofaja lenne. Tisztelettel egy aggodo, ermelleki nyugdijas ovono.

Vendég

#99

2014-02-13 09:20

Csak egy kibővítő kérdésem lenne. A futóhomok megkötése nem kerül veszélybe, ha ki kell irtanunk az akácerdőket? Ráadásul rengeteg pénzbe is kerülne a helyettesítése és az is betelepített növényzettel volna lehetséges. Vagy a kiskunsági települések belefulladnak majd a homokviharokba? A futóhomok megkötése nem lehet egy újabb érvrendszer az akácerdők megtartása mellett? Üdv: Mező Ágnes
Alex Apartman

#100 Méz méz méz, akác méz -- EU az akácfák és a méhek ellen

2014-02-13 09:38

Itt egy rövid videó ezzel kapcsolatban:
http://www.youtube.com/watch?v=tYTy3rfJSOM

Mit susog a fehér akác - Mersei Miklós
http://www.youtube.com/watch?v=CBL3wfspznI