Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

villám

#3801

2014-02-24 19:33

támogatom
bpetya75

#3802 Re: Re: Re: Re:

2014-02-24 19:47

#3796: erdőkerülő - Re: Re: Re:

Ehhez képest a NYME Erdőmérnöki karán nem egységesek a nézetek. A dékán akáckoalíciózik, a Növénytai intézet vezetője meg ilyeneket írogat: http://www.okologia.mta.hu/sites/default/files/BARTHA_es_mtsai_Akac_attekintes_2014_vegleges.pdf


Vendég

#3803

2014-02-24 20:20

Esztelen ötlet az akác kiirtása, akkor, amikor éppen támogatják az erdőtelepítéseket, arról már nem is beszélve, hogy eddig az akáctelepítést is támogatták. Hány méhészt tennének tönkre?
Azt még meg tudom érteni, hogy a szanaszéjjel lévő akácokat kivágják, de az eszement dolog, hogy az összefüggő akácerdőket, sávokat, amelyeket a futóhomok megkötésére telepítettek kivágják. Aki ezt az EU-ban kitalálta - oda fog állni és megfogni a futóhomokot, és eltartja majd a tönkremenő méhészek családjait is? - Ezt megkérdezném tőle!!! Üdvözlettel: Molnárné Szabó Katalin Ajkáról

Vendég

#3804 Re: Re:

2014-02-24 20:21

#3778: egy biológus - Re:

Tisztelt Uraim! Ugye Önök közül többen állami erdészetnél, illetve állami fenntartású intézménynél dolgoznak. Nos akkor Önöket is az a pár (ezer) "hozzánemértő, tudatlan, stb.," ember tartja el. És ha talán megnyírbálnák az Önök költségvetését, ami az előbb említett termelő emberek adóforintjaiból is keletkezik, az azért nem tudom hogyan esne. De mégis tudom: a kormány lenne az oka. Ezért nem csak biológiai, őshonossági és természetvédelmi kérdés ez.

#26

#3805 Igen az akácerdő Hungarikum!

2014-02-24 21:07

Miért kell ki irtani mindent ami nekik feleslegesnek tűnik ? A természet sokkal okosabb, mindenek van értelme . Nem úgy mint az emberi cselekedetnek . Az akácerdő maradjon , hisz már mióta vannak.

bpetya75

#3806 Re: Re: Re:

2014-02-24 21:11

#3804: - Re: Re:

A tudatlanság nem bűn. Az ahhoz való ragaszkodás viszont már az. A mai világban nem olyan iszonyatosan nehéz tájékozódni. Persze meg lehet elégedni azzal is, hogy efféle rádióműsorokat hallgat az ember és nem kockáztat más vélemények elolvasásával vagy meghallgatásával. Az mondjuk nem fér a fejembe, hogy hogyan képzelheti azt bárki, hogy az akácnak csak jó tulajdonságai vannak.


Vendég

#3807

2014-02-24 21:33

Támogatom! Az EU sok mindent megszabott már nekünk, de nem szeretném, ha az akácokat kiírtanák! Hol lenne akkor a mi nagyon finom akácmézünk?
bpetya75

#3808 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-24 21:44

#3763: Kispont - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

"A termőhelyek többségén az akác többszöri egymás utáni termesztése jelentős növedékvisszaesést okoz, amit a rizoszférában elszaporodott patogének felszaporodásával magyarázhatunk. Emellett az akácos monokultúrák egyoldalú, több vágásfordulón keresztül érvényesülő termőhelyhasználata a tápanyagkészlet felélésének lehetőségével is jár. A magas nitrogéntartalom egyúttal a talaj teljes szervesanyag-készletének gyorsabb lebomlását (mineralizációját), így bizonyos talajtulajdonságok és a CO2 mérleg romlását is okozhatja. Erre szokás azt mondani, hogy az akác „kizsigereli” a termőhelyét."

Forrás: http://www.okologia.mta.hu/sites/default/files/BARTHA_es_mtsai_Akac_attekintes_2014_vegleges.pdf

A '60-as telepítésű akácos napjainkban elvileg először sarjaztatott 15-25 éves erdő. Gyökérről történő sarjaztatás esetén a második sarjerdő még kielégító növekedést mutathat. A harmadik már valószínűleg nem. De addig még van idő, ki lehet ókumlálni, hogy mi a helyes eljárás a talaj kizsigerelése ellen.

Megjegyzem az olaszok a nemesnyaraik kapcsán már rájöttek erre, így az ottani talajvédelmi törvény rendelkezik a tápanyag pótlásáról. Nálunk ilyen rendelkezés még nem született, ezért létesülnek százhektárszám a tághálózatú 15-20 éves vágásciklusú nemesnyár ültetvények legtöbb esetben olasz tőkéből.


Vendég

#3809

2014-02-24 21:44

Nem engedjük meg az akácfák irtását!!!!

Vendég

#3810

2014-02-24 22:42

dghtergger

Vendég

#3811

2014-02-25 02:30

Gyakorló meheszkent vidaman állíthatom, h a magyar akacmez mind minőségében, mind aromajaban egyedülálló, mindemellett tisztabb es nemesb az import "konkurencianal".
Józsa Józseftö

#3812 Akácfa A kanyargo Tisz-partján

2014-02-25 05:03

A kanyargosTisza-partján-Solti károly énekli menyire szivrehato A Magyar enber szivére, akácfa természetnek nemokoz kárt neméliifela levegöböl az okszigént mikor nagy a höség levelei élére fordulnak ,hogy a nap nesüsse . Magyarenber házatáján Akácfa van ültetve Nemzeti örökség nehogymár esztis elvegyék tölünk ugymint ahogyan eltitkolták tölünk a nemzetiségünk történelmi jelenségét az Akácfais onnast tölünk származik.

Vendég

#3813

2014-02-25 05:19

Ha nem marad akác, mi fogja meg a Kiskunság futóhomokját?

Vendég

#3814 Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 06:33

#3806: bpetya75 - Re: Re: Re:

Nekem meg az nem fér a fejembe, hogy hogyan lehet szórakozni embertársaink megélhetésével! Az egy dolog, hogy nagyon meg szeretnénk óvni az őshonos élővilágot. Járt már Ön az ország szegényebb területein? Nem ugyanaz a helyzet a Dunától keletre mint nyugatra. Ezt is figyelembe kellene venni!

bpetya75

#3815 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 06:51

#3814: - Re: Re: Re: Re:

Jó lenne odáig eljutni, hogy se az itt megszólaló petíciót ellenzők többsége, se az Unió nem tervezi, nem támogatja az akác kiirtását.

Itt nem az akácról, az akácmézről, az erdőgazdálkodókról meg a méhészekről van szó. Az egész a fidesz választási kampányának része, aminek az aláírók akarva, akaratlanul a részeseivé válnak.


Vendég

#3816 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 06:54

#3815: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re:

Ön aztán tényleg egy "elfogulatlan" szakember. Erre sajnos nem lehet reagálni semmit.

kati

#3817

2014-02-25 07:25

Hallgatom az "Akáckoalíció" nyilatkozatait a rádióban ,de az aláírásgyűjtésről és annak nagy számáról nem esik szó! - Nem kéne összehangolni a kettőt, hogy ők is tudjanak róla ?
bpetya75

#3818 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 07:27

#3816: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Való igaz. Tényszerűen még senki sem tudott reagálni az észrevételeimre a támogatók közül. Többször kértem én is, más is, hogy mutassák meg nekem/nekünk a rendelettervezet azon pontját, ahol az akác kiirtásáról van szó. Senki nem állt elő ilyen szövegrészlettel.

Elhiszem, hogy kényelmetlen azzal szembesülni, hogy nincsenek észérvek a petíció mellett, de ez nem az én hibám.

GY. TERI CSIKSZEREDA

#3819

2014-02-25 07:33

NAGYON HELYES HOGY VANNAK EMBEREK AKIK ODA FIGYELNEK AZ ILYEN DOLGOKRA IS HOGY MEG METSEK AZ AKAC FAK JOVOJET EN IS TAMOGATOM MEGOSZTOTAM A FACEBOOKON .

Vendég

#3820

2014-02-25 08:01

Támogatom! Mi lenne szegény méhekkel? Nem lenne akácméz? Ezt el sem tudnám képzelni!!!Remélem a józan ész felül kerekedik, az ostoba érveken!!!

Vendég

#3821

2014-02-25 08:46

Csak támogatni tudom az ötletet.

Vendég

#3822

2014-02-25 08:58

Szólj hozzá!...

Vendég

#3823 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 09:07

#3818: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Én csak azt nem értem, hogy Ön hatalmas nagy szakértője és elkötelezettje az erdőknek és a környezetvédelemnek, és mellette fideszezik. Na ez a probléma. Persze, hogy nem mutatják, mert nincs olyan benne az, hogy ki akarják irtani. De ezt biztos hallotta Ön is abban a bizonyos rádióműsorban.

bpetya75

#3824 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 09:24

#3823: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Miért is baj, ha kijelentem, hogy meztelen a király, ha egyszer az?

A rádióműsorban senki nem mondta ki, hogy az EU nem akarja kiirtani az akácot. Többször elhangzott, hogy nem eszik olyan forrón a kását, meg nagyobb a füstje, mint a lángja, meg nem kell aggódni, megvédjük az akácot. Pontosan azt erősítették meg a hallgatóságban, hogy a veszély valós, de a hősök felvették a harcot a gonoszok ellen.

Másrészt soha nem állítottam, hogy hatalmas nagy szakértő lennék. Az átlagembernél lényegesen többet tudok a témáról, vannak évtizedes személyes tapasztalataim, így könnyebben ki tudom szúrni a csúsztatásokat, valótlanságokat, de nem vagyok szakértő.

Dyte

#3825

2014-02-25 09:57

Egyetértek a peticióval.