Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#301

2014-02-04 13:54

Feltenném a kérdést:És akkor ha az akác nem őshonos mi a helyzet a kukoricával? Hány ezer hektáron termelik? Azt lehet!?

Vendég

#302

2014-02-04 14:04

remélem eredményes lessz!

Vendég

#303

2014-02-04 14:09

:) hajrá akác

Vendég

#304

2014-02-04 14:18

Részemről örülök, hogy az akác legyen hungrikum megmentéséért elindult a petíció aláírás. Az akácfa igaz, hogy nem őshonos, az akácfa betelepedett és integrálódott.
Aki ezt a baromságot kitalálta, inkább ültessen akácfát..... !!!
Azokat az embereket is ki kellene irtani, aki nem őshonos?????????

Üdvözlettel: Mácsár Margit

Vendég

#305

2014-02-04 14:22

Megköti a futóhomokot!

Vendég

#306

2014-02-04 14:26

ezen az alapon nagyon sok mást is ki lehetne irtani, pl. krumpli, kukorica, a vásorokba újabban telepített ostorfa stb.

Vendég

#307

2014-02-04 14:33

A HUNGARIKUM-má nyilvánítás jó ötlet.Támogatom.

Vendég

#308

2014-02-04 14:48

Tényleg érdekünk az EU-ban maradás?

Vendég

#309

2014-02-04 14:48

Nagyon köszönöm a kezdeményezést,
gratulálok a petíciót elindítónak
Továbbküldöm.
Ego

#310

2014-02-04 14:52

Méhész barátom szerint az akác tiltása egy "baromság". Osztom véleményét, mert felénk a Duna-Tisza közén ezzel fogták meg a futóhomokot és azokon a talajokon nem nagyon él meg más. Szőlőtermelők csak ebből a fából készített támrendszert használnak. Ilyen alapon a dohány sem őshonos és a paprika és a burgonya sem. Tipikus bürokratikus íróasztalon történő gazdálkodás ez a tervezet is.

Vendég

#311 hozzászólás

2014-02-04 15:09

Mindent el kell követni az akác megmentése érdekében. Megint el akarnak venni olyasmit, miből a magyarságnak haszna van.

Vendég

#312

2014-02-04 15:18

mindenkinek alá kellene írnia!
lássák, hogy ébredeznek az emberek :-(!!
no EU

#313

2014-02-04 15:19

a pusztítás nem ésszerű. elmebetegség. és az EU erősen az :-(!
pl. tudtátok, hogy teljesen a kontrolljuk alá akarják vonni az internetet? na akkor figyelj, hogy mit lehet ellenük szervezni :-(!

Vendég

#315

2014-02-04 16:27

Tessedik Sámuel szarvasi lelkész nem azért fáradozott,hogy ne legyen akác az országban. Birja a szárazságot,jó a fűtőértéke.virága fontos gyógynövény,az akácméz fontos táplálék.

Vendég

#316

2014-02-04 16:54

Nagyon köszönöm a kezdeményezést, és teljességgel egyetértek! Az akác fafaj felhasználása a "bölcsőtől a koporsóig" terjed. Édesapám a haláláig nagyon büszke volt arra, hogy a bútoriparban - talán úttörőként - az 1950-es években, a konyhabútor gyártásban, asztal és széklábakhoz "bevezette" az akácot. Igaz, nem könnyű megmunkálni, de időtálló, esztétikus alapanyag. 20 évig "szolgáltam" a Nyírségben, ahol megtapasztaltam, hogy az emberek mennyire becsülik, és nagyra értékelik ezt a fát. Hosszú-hosszú élettartamú hídlások, karámok, kerítések, beszélgetős kispadok, virágládák, kerti asztalok, stb. bizonyítják azt, hogy mennyiféle felhasználási lehetősége van. Gyönyörűség ránézni, bármilyen - erezetet látható - felületkezelő anyagot kap.
Csodálatos volt megélnünk azt a - számunkra katasztrófaként megélt - helyzetet, amikor egy nagyon száraz év őszén totálisan ellepték a 40 év körüli szomszédos akácost a pajzstetvek. Nem sok jóban reménykedtünk a következő év tavaszán. De a fák "megrázták magukat", és csodálatos virágzással ("valamennyi vén akácfa menyasszonycsokor") kápráztattak el minket. Tehát jól érzik - itthon - magukat!!!
Nem szabad hagynunk veszni, ezt a nagyszerű, magyar emberek kedvelt fájává lett, igazi értéket!

Vendég

#317

2014-02-04 16:58

Aki látott már virágzó akácerdőt, és érezte annak illatát, nem engedheti elpusztítani ezt a csodát!Nekem a tavasz elképzelhetetlen nélküle!Fabók Mihály, Debrecenből.

Vendég

#318 Kézi aláírás gyűjtés

2014-02-04 16:59

Szeretném jelezni, hogy ha az elektronikus protestálás nem mefelelő az Eu számára, én szívesen vállalok minimum 500 valódi aláírást.
Üdv: Majoros Magdolna

Vendég

#319

2014-02-04 17:03

akkor hajrä!

a cola es a hamburger is legyen hungarikum!

az hajrä dizniland harjä.

Vendég

#320

2014-02-04 17:32

Tovább küldtem sok ismerősömnek,reméllem megértik a fontosságát!Fabok Mihály

Vendég

#321

2014-02-04 18:03

Ugyanezt én a gyalog akácról hallottam, ami több betegség hordozója, mint a fehér akác. Aláírtam, mivel a méhek kedvenc bogaraim, és nemcsak a méz miatt, hanem a "társadalmi berendezkedésük" miatt.Az akác méz mindenképp legyen hungarikum! Köszönöm, hogy valaki elindította a kezdeményezést.

Vendég

#322

2014-02-04 18:42

A nagyanyám az akácvirágból gyógyteát készített megfázáskor,köhögés ellen. ma is alkalmazom. azonkívül a virág nagyon finom kirántva. kellemes csemege. Az akácméz pedig kordában tartja a cukorszintemet. Persze mértékletes fogyasztás mellett, mesterséges édesítőszer elkerülésével.Igaz csak Kreont szedek.Na és az Alföldön élek, ahol sok a futó homok, melyet az akácfa gyökérzete megfog,így könnyebb a gazdálkodás a földeken. Mit is akar tehát az EU??????
Erdei Győző

#323 ezt is érdemes elolvasni

2014-02-04 18:57

www.wwf.hu/erdok__/1/akacos-magyarorszagot

Vendég

#324

2014-02-04 19:02

Az akácméz tulajdonságai

Az akácméz színe kristálytiszta, egészen enyhén sárga, vagy egyes évjáratokban zöldes árnyalatú. Az akácméz illata akácvirág illatú. Mellékíz nélküli aromája teszi egyedivé, íze a legtöbb méznél édesebb, míg savtartalma a legtöbb méznél alacsonyabb. Gyümölcscukorban igen gazdag, így lassan ikrásodik, akár 1-2 évig is megőrzi állagát. A világ három legkevésbé kristályisodó fajtaméze közül az egyik az akácméz. Jó édesítő képessége mellett ezért is olyan keresett a világpiacon.

Az akácméz hatásai

Az akácméz robinint és akacint tartalmaz, ezért jó általános fertőtlenítő hatása van, méregtelenítő és köhögéscsillapító hatású.Gyomorsav túltengés esetén hatásos lehet. A akác mézben lévő gyümölcscukornak májregeneráló hatása van. Nem közömbös a sportolásnál tapasztalt izomlazító képessége sem.

Enyhe íze miatt szívesen használják az akácmézet süteményekbe. De nyersen, csemegeként is fogyasztható, de készítenek belőle mézes pálinkát, mézes bort és mézbort is.

Vendég

#325

2014-02-04 19:05

... már Fekete István is így gondolta.
https://www.youtube.com/watch?v=ace6PbLbAJ8