Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2801

2014-02-18 07:31

Természetvédelmi okokra igen nehéz hivatkozni egy olyan fafajtából álló populáció megritkítása ügyében, amely elterjedtségét éppen természetvédelmi okoknak köszönheti: Az akác igénytelen, szárazság tűrő fafajta, amelyet a XVIII. században kezdtek betelepíteni a Kárpát medencébe környezetvédelmi okokból: a futóhomok megkötésére. Az ENSZ UDNP (United Nations Development Programme) egyik kiemelt projektje az elsivatagosodás és a talajerózió elleni küzdelem. Az akácerdők fenntartása pontosan ennek a programnak felel meg. Kiirtásuk tehát éppen ellentétes a nemzetközi szervezet egész világra kiterjedő környezetvédelmi programjával.

Vendég

#2802 Re:

2014-02-18 07:36

#2782: -

Szerintem önmagukat leginkább azok ismétlik, akik százszor is leírják, hogy "akácméz... nem hagyjuk... EU-ban hülyék ülnek..." és az akácról is legfeljebb annyit tudnak, hogy MÉZ. A környezeti problémát nem ismerik, utánaolvasni nem hajlandóak, sőt, nem is érdekli őket, szerintük az "sötétzöld" dolog és kész. Gratulálok. Hazai egyetemeink természettudományi karán, a növénytan tanszékeken, vagy az MTA kutatóintézeteiben bizonyára sötétzöld aktivisták ülnek... A gyengébbek kedvéért: NEM akarják kiírtani az egész országból az akácot, sem az akácmézet. És nem ""sötétzöldek" meg irodakukacok találták ki légbőlkapottan azt az ökológiai problémát, amelyet az akác (és sok más invazív faj) okoz. És ez már messze nem csak természetvédelmi probléma. Azoknak, akik a természet védelmét vagy a természetes, sokszínű életközösségek megőrzését feleslegesnek és érdektelennek érzik, azoknak itt egy másik példa:

"Ahol valaki más fafajokból álló erdőt akart fenntartani, hosszabb vágáskorút, ritkán kezeltet, de nem tudja megvalósítani az elképzelését, mert magától megjelenik erdejében az akác, behálózza a gyökérsarjaival, elszórja a magvait, és mire az eredeti faállomány kitermelésére és felújítására kerülne sor, már az újulatot is elnyomja agresszívebb növekedésével."

Most megosztom többedszerre is a kutatói blog bejegyzését, hátha valaki képes lesz ELOLVASSNI is - tudom, nagy kérés.

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/a-feher-akacrol-es-az-europai-bizottsag.html

Az akác helyén kezelése, visszaszorítása magyar érdek is, mindannyiunk érdeke.


Vendég

#2803

2014-02-18 07:40

Felháborító, hogy egy magyar őshonos fa fajtát amelyet, Tessedik Sámuel honosított meg az Alföldön, idegenek aljas módon ki akarják irtatni.
Jobb lenne, ha az Eu tag államai saját országukban rendezkedjenek. Teljesen szétakarják zilálni a magyar mezőgazdaságot. Nem elég, hogy az összes cukorgyárat bezáratták, most már a világhírű méhészet feltételeit is megakarják szüntetni. Mit szól ehhez a minisztérium!!!!
Az egész ország összes lakosságának csatlakozni kellene, az ilyen dolgokhoz és nem a párt vitáknak kellene a központi témáknak lenni. Ébredj már magyar a haza érdekében ideje lenne már összefogni. Vagy igaz lenne Gróf Széchenyi Istvánnak, " hogy a magyarnak legnagyobb ellensége a magyar"!!!!
Dr Bella László mérnök-tanár, mezőgazdasági tudományok doktora. A magyar mezőgazdasági elkötelezettje, aki fájdalommal nézi ezeket a folyamatokat. 40 évig teljes szívvel a mezőgazdaságot szolgáltam, erre kontárok szabjanak határt a magyar értékeknek!

Vendég

#2804

2014-02-18 07:42

Nagyon okos dolognak tartom ezt a kezdeményezést!!

Vendég

#2805

2014-02-18 07:44

"okan vannak, a magyar erdész szakemberek között is, akik aggasztónak tartják az akác folyamatosan tovább növekvő térfoglalását. A töretlen akáctelepítési szándékot, amely nincs tekintettel ennek környezeti, ökológiai kockázataira, a rövidtávú nyereség-maximalizálási vágy hajtja, a távolabbi jövőért való aggodalom nélkül, ahogyan az lenni szokott hasonló esetekben."

Vendég

#2806

2014-02-18 07:47

akacfa nem csak gyönyörü,es otthon hazankban nagyon elkterjedt.Ki ne ismerne azt a gyönyörü szerenadot"Akacos ut"!!!Azonkivül nagyon hasznos,mehecskek szeretik,es egyik legfinomabb magyar mez is itt terem.Egyetlen egy akacfat sem engedünk kivagni,gyilkossagnak minösitem es tiltakozom az EU effajta embertelen,meggondolatlan intezkedesei ellen.

Vendég

#2807

2014-02-18 07:49

NEM akarják kiírtani az akácot.

"a rendelet tervezett szövege nem tartalmaz olyan előírásokat, amely a hazai akáctermesztés drasztikus derékba törését eredményezné. A tervezet IV. fejezete, benne a 17. cikk éppen az ilyen széles körben elterjedt özönfajokkal kapcsolatos bánásmóddal foglalkozik, és féken tartó intézkedésekről szól."

Vendég

#2808

2014-02-18 07:51

A petíció készítői csúsztatások, félinformációk közlésével indulatokra ható kampányt indítottak abból a célból, hogy minden gátat lebontsanak egy súlyos természeti és gazdasági károkat okozni képes invazív növényfaj további telepítése előtt.

Vendég

#2809

2014-02-18 07:57

Az akác gyönyörű? Láttál te már 150 éves molyhos tölgyet? Többszáz éves kocsányos tölgyet? Magyar kőrist? Vagy úgy általában, egy természetközeli állapotú, hihetetlen fajgazdag erdőt? Ezek után nézz meg egy akácost. Lehangoló.

Vendég

#2810

2014-02-18 08:03

Nyugalom, nem akarják kiitiltani az akácmézet.

"A kormányrendelet félig-meddig kivételt tesz a fehér akáccal, az amerikai kőrissel és a bálványfával. Ezekből a fajokból az úgynevezett kertészeti változatot el lehet ültetni. Erre az a magyarázat, hogy a nemesített változatok jóval kevésbé képesek vadon terjedni"

http://www.origo.hu/idojaras/20120702-kormanyrendelet-faultetes-korlatozasarol-feher-akac-balvanyfa-invaziv-noveny-fafaj.html

Vendég

#2811

2014-02-18 08:05

Leírom mégegyszer, nagy betűkkel:

"A TÖRETLEN AKÁCTELEPÍTÉSI SZÁNDÉKOT, AMELY NINCS TEKINTETTEL ENNEK KÖRNYEZETI, ÖKOLÓGIAI KOCKÁZATAIRA, A RÖVIDTÁVÚ NYERESÉG-MAXIMALIZÁLÁSI VÁGY HAJTJA, A TÁVOLABBI JÖVŐÉRT VALÓ AGGODALOM NÉLKÜL, AHOGYAN AZ LENNI SZOKOTT HASONLÓ ESETEKBEN."
Tatyi

#2812

2014-02-18 08:07

Hozzánk tartozik,mint fához a levél.

Vendég

#2813

2014-02-18 08:09

Segítsünk masokon

Vendég

#2814

2014-02-18 08:14

Igen! Egyetértek vele!

Vendég

#2815

2014-02-18 08:22

Én annak idején úgy tanultam az akácról, hogy a Duna - Tisza között elterülő homok megkötésére telepítették be sikerrel, apám is aki bognár mester volt nagyon kedvelte mint szerszámfának.Az ötvenes években magam is az apám műhelyében dolgoztam és rengeteg akáci farönköt fűrészeltünk fel épületszerkezeti célra és a hulladékot téli tüzelő felhasználására
Az akkor kerítésoszlopnak és deszkának szabad területen felhasznált akác a mai napig szinte teljes minőségben látható a portákon minden védőszer mellőzésével a Kisalföldön. viszonylag gyorsan növő fa, az apám 1939 tavaszán ültette azt a homokos területet ami másra nem nagyon volt hasznosítható. Ezt az erdőt 1958-ban betagosították a termelő szövetkezetbe. A 19 éves erdőt kivágták, amiből gazdasági épületeket ácsoltak. Tehát ebből is látható, hogy gyorsan növő fafajta és a tarvágás után újra fejlődik friss hajtásaival.
greentara

#2816 Akácméz

2014-02-18 08:26

Nagyon szeretjük a mézet. Az akácméz pedig szerintem a legfinomabb. Az akácfa pedig gyönyörű,nagyon várom már a tavaszt,hogy végre illatát is érezzem újra!

Vendég

#2817

2014-02-18 08:27

!!!

Vendég

#2818

2014-02-18 08:27

Nem hagyjuk az akácfáinkat kivágni!
Gyurka Vallentuna

Vendég

#2819

2014-02-18 08:29

Nem adjuk az akácunkat!AKÁCOS ÚT HA...

Vendég

#2820

2014-02-18 08:29

Ha kiirtják őket, unokáink nem fogják majd érteni miről szól az "Akácos út"

Vendég

#2821 Re:

2014-02-18 08:29

#2809: -

Nekem van kertem. Van külön virágoskertem, illetve egy gazdasági rész, ahol a répát, petrezselmet, hagymát, paprikát, stb termelem magamnak és a családnak. Egyértelmű, hogy a virágoskert sokkal szebb. Viszont tiszta homok talajom van és ott jó részt földcserével tudtam csak ültetni, jó néhány ritka fajú cserjét, virágot. A talajomat saját magam baromfi és marhatrágyával javítom, így nem zsigerelem ki a talajt. A műtrágyákat nem szeretem.

Ha most nekem az önkormányzattól kijönne valaki, hogy mától a kertben is csak virágokat ültethetek, mert az sokkal szebb jobban mutat. Valószínűleg elküldeném melegebb éghajlatra.

1. Akkor dumáljon bele, ha ezek után mindig hasonló minőségben ad terményt helyette és ne csak 1-2 évig.

2. A földcseréhez is adjon támogatást és a későbbiekben is a fenntartásához. Továbbá adjon cserjéket, virágokat is, amit odaültetek, mert drága.

Viszont ahogy én ismerem a politikusokat, az önkormányzatokjat biztos nem mennék bele, mert cserélődnek és utólag jön valaki és azt mondja, bocsi ezt nem én találtam ki oldd meg magad  az ellátásodat, nem adok több zöldséget, mert nem velem egyeztél meg.

Lehet nem a legjobb példa, de szerintem ez ugyanaz csak kicsiben. Amiket meg ide belinkelnek a zöldek, azokat már olvastam és egyoldalú és csúsztatott az egész. Szerintem Senki sem akarja a hegyvidékekről kiirtani a tölgyeket, de ahol száraz homokos a talaj, minek irtanánk ki az akácot? Majd az ilyen okos tóbiások fogják kifizetni a gazdáknak a kárt, ha 10 éven belül lábon elszárad a tölgy?


Vendég

#2822 Re:

2014-02-18 08:36

#2809: -

Próbálj meg 35éves molyhos tölgyből 50évig tartó kerítésoszlopot,vagy egy család havi tüzelőjét megcsinálni te szerencsétlen! Még egy kapanyelet se tudsz kihozni belőle,egy ennyi idős akácból meg ezt mindet sorban! Mi és az unokáink nem 150év mulva akarunk élni,hanem most! ENNYI!

CSINÁLJATOK BOTANIKUS KERTET A SAJÁT PORTÁTOKON MEG A SZÉP SZÁMÚ NEMZETI PARKJAITOKON BELÜL,DE NE A MI FÖLDJEINKEN,NE A MI PÉNZÜNKBŐL ÉS NE A MI JÖVŐNKET KOCKÁZTATVA!

 

Addig meg vádoljátok csak az embereket azzal,hogy nyereségorientáltak,nem tudnak olvasni,meg tudatlanok! De csak a ti ökoszisztémátokban!

 

ENNYI!


Vendég

#2823 Re:

2014-02-18 08:45

#2808: -

"Súlyos Gazdasági károkat okoz az akác"? :D

Na Te is a sötétzöld bolygó tankönyveiből másoltad ezt be ide! Szánalmas és nevetséges!

 

Ti és az Eu-tok okoz súlyos károkat azzal ha ezt tovább folytatjátok az országgal! Ez is magyar érdek?


Vendég

#2824

2014-02-18 08:46

Azt hiszem ideje lenne, ha Brüsszelben végre azzal foglalkoznának, amivel kell!!!

Miért nem foglalkoznak a magyar kisebbségek problémáival?

Miért nem találnak ki valamit a menekültekkel kapcsolatban?

És miért nem keresik meg az elgurult gyógyszereiket, hogy lenyugodjanak végre?!

Vendég

#2825

2014-02-18 08:53

Úgy látszik nincs mit elvenni a Magyaroktól, szégyen gyalázat!!!