Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2426

2014-02-16 18:26

Az akác legyen hungarikum,mert ebből lesz az egészségünkhöz szükséges AKÁCMÉZ !!!

Vendég

#2427

2014-02-16 18:27

A mézen kívül löszfalak kötésére,pl.,később erösődő fafajokkal együtt telepítve.

Vendég

#2428

2014-02-16 18:27

Én szeretem a magyar akácmézet.
Annál jobb és szebb nincs mikor az akác virágzik és illatozik.
Az akácfa az egyik legjobb tüzelő.
Ne hagyjuk, hogy eltűnjön valaki érdeke miatt.

Vendég

#2429

2014-02-16 18:28

Rendkívül okos dolog az AKÁC védelme!Minden gyengébb termőtalajon helye van! Gyorsan növő,I.o tűzi, szerszám, építő,méztermelő,könnyen szaporítható,méhészek, méhek tömegét eltartó, ez által egyéb beporzásokat is biztosító stb leg csodálatosabb fa!Kiirtani csak az irigyeink akarhatják!

Anonymous

#2430

2014-02-16 18:29

Hát az EU nem marad már nyugton az alfelén?
Mi a baja a Magyarországi akácosokkal?
Már még az Antall-kormány idején kezdték(még csak be sem tettük a lábunkat Brüsszelbe,csak szó volt róla hogy esetleg belépnénk),kivágatták a tejelő szarvasmarhaállományunk,s a vágómarhaállományunk egy tetemes részét!
Sopronnál is kivágattak többhektár szőlőt!
Több hektár almás is áldozatául esett a Brüsszeli technokráciának,akárcsak a magyar sertés,és baromfiágazat!
A magyar iparról,bányászatról,kereskedelemről,s idegenforgalomról már nem is beszélve!
NEM KELL A KÜLHONI MÉZ,NEM KELLENEK A KÜLHONI ERDÉSZETI TERMÉKEK! Van nekünk saját!
Igaz jelenleg nem állok úgy anyagilag,hogy meg tudjam fizetni a hazai akácmézet,de ha egyszer helyrejövök pénzügyileg akkor csak hazait fogok venni,feltéve,hogy 5-6-év múlva még majd lesz egyáltalán!
Baracsi Attila Pécs-vasasról.

Anonymous

#2431 Re:

2014-02-16 18:34

#2429: -

Így van! Már bánom,hogy hallgattam a tanáraimra,s anno igennel szavaztam az EU-tagságunkra,inkább verte volna szét a fejemet az a pribék,aki ott állt mögöttem,s azt szajkózta,hogy nagy bajban leszünk ha nem szavazunk igennel az eU-ra! Ez a technokrata társaság irigyli a mások hasznát,ezek a fényeskedő illuminátus haramiák! Csak kívülről csillognak-villognak,belülről már nem is olyan fényes az az új világrend!

Baracsi attila Pécs-vasasról.


Vendég

#2432

2014-02-16 18:36

Akác, az akácméz legyen MAGYAR hungarikum!!

Vendég

#2433

2014-02-16 18:37

Én Szeged és környékét ismerem és itt nagyon fontos az akác erdő mivel a homokot az akác gyökerei megkötik ( a felmelegedés minden évben nagyobb arányú) és a déli régiónak életszükséglet hogy a vidékünk ne váljon homok sivatag és futó homok vidéké.Valamint ez a gyorsan növő fa nagy haszonnal jár : fakitermelés ehető virágjai és a méhek méze a legjobb.Igen is kell nekünk.

Vendég

#2434

2014-02-16 18:43

Botrányos amit az UNIO csinál, és egyre botrányosabb!!! Nagyon itt lenne az ideje a kilépésnek, mielőtt még teljesen tönkre tesznek bennünket, és szeretett Hazánkat!!! Köszönjük, hogy kiállnak az értékeinkért, így a gyönyörű és nagyon hasznos akácfák megmaradásáért!!! Minden tisztelet az Önöké!!! Tiszteletem Önöknek!!!
momó

#2435

2014-02-16 18:43

Felborítónak tartom!!

Vendég

#2436

2014-02-16 18:45

Örülök a kezdeményezésnek.

Vendég

#2437

2014-02-16 18:46

Szomorú hogy ez egyáltalán felmerült!

Vendég

#2438

2014-02-16 18:53

Az akác legyen hungarikum !

Vendég

#2439

2014-02-16 19:03

az akác illata virágzáskor nagyszerű, nem csak a méhek szeretik.

Vendég

#2440

2014-02-16 19:07

Remélem hogy az emberi butaság és az EU-s kapzsiság nem fajul addig ,hogy ezt meg lehessen tenni !!Mert az EU-n belül Magyarországot sújtaná legjobban ez az ŐRÜLT ötlet. Bízzunk benne .hogy csak ötlet marad !EL A KEZEKKEL A MAGYAR AKÁCOSOKTÓL !!!!

Vendég

#2441

2014-02-16 19:09

A méz királynője az akác méz! Gyógyszer helyett, érdemes fogyasztani!!!

Vendég

#2442

2014-02-16 19:12

Az EU parlamentben és bizottságaibn egyre több a beteges gondolkodású ember. Valóban kell ez nekünk? Építő ötlettel még nem tudtak előhozakodni.

Vendég

#2443

2014-02-16 19:14

Remélem, eléri célját a megfelelő mennyiségű aláírás!

Vendég

#2444

2014-02-16 19:21

ha az akácot kiirtják, akkor irtsák ki a dohányt, a burgonyát, a paradicsomot, a paprikát, a kukoricát, a sárga barackot, az őszi barackot, a cseresznyét, ............... is!!!!

Vendég

#2445

2014-02-16 19:26

Nem szeretném ha az EU írná elő nekünk hogy milyen fát vagy erdőt telepítsünk. Ez is a kormány rovására írható.
Szkíta

#2446 Re:

2014-02-16 19:26


NEM-et mondani!

Minden hivatalos helyen EU szabályzatra hivatkoznak. Holott minden épeszű gondolkodással szembe mennek ezek a szabályok. És azon elmélkedtem, miért kell nekünk mindent elfogadni szó nélkül? Miért kell nekünk az emberellenes, életellenes rendeleteket követnünk?

Azért öntsük ki a megmaradt ennivalót, mert az EU úgy határoz, hogy el kell égetni?
És ha nekem a szomszéd nénim nem jön ki a nyugdíjából, és tudom, hogy üres kenyérre telik csak neki, ezért viszek egy adagot, amit hálásan megehet?
És ha elviszem az utcai kóbor kutyáknak?
Vagy, ha elviszek egy adagot a bolt mellett rendszeresen álldogáló hajléktalannak?
Netán nagyobb helyen dolgozom és vállalom, hogy állatmenhelyre szállítom, ahol aznapra 10 kutyát jóllakattunk?

Nem! Ezt nem lehet, mert megbüntetnek, és még a munkahelyemet is elveszítem.
Az étel csak elégethető. Pedig ez nem veszteség számukra, hisz kifizetett tétel már.

Amíg egyetlen ember és állat is éhezik a társadalmunkban (nem természeti csapás által), addig valamit nagyon rosszul csinálunk! És mi vakon követjük a mások által hozott szabályokat, mert azt hisszük ez így van jól. Ők a nagyok megmondhatják, mit kell tennünk, nekünk meg szót kell fogadnunk.

Elképzelem, hogy mind azok az emberek, kik ilyen helyen dolgoznak hétfőtől egyszer csak nem öntik ki a moslékba a megmaradt ennivalót. Aki tud éhező embernek adni, az visz egy adaggal. Vagy összefogva menhelyre szállítják. És mikor számon kérik őket, azt felelik: - Nyugodtan fel lehet róni, nyugodtan adhat figyelmeztetést, mert enni adtam egy éhezőnek.

Szeretném, ha eljönne ez a világ! Szeretném, ha felismernék az emberek, hogy addig folytatódik ez, míg fel nem állunk és azt nem mondjuk: ELÉG VOLT!

Gondolkodjunk! Mire tanítjuk gyermekeinket?

Török Edina - Facebook

tovább>>>>


Vendég

#2447

2014-02-16 19:28

Az akác mint méz, mint tea a sav ellen jó. Nehogy elvegyék már ezt is!

Vendég

#2448

2014-02-16 19:38

Itt,megint arról van szó,mint a rendszerváltás elején,valakiknek,sok eladhatatlan mézük van!!Ezzel a teóriával,percek alatt,megnyomorították az országot!Természetesen-állami jóváhagyással!!Már,itt is vannak háborús bűnösök!!Csak vissza kéne menni az út elejére!

Vendég

#2449

2014-02-16 19:41

Kérlek írjátok alá a petíciót, az akácfa magyar hungarikum, és a mézre nagy szükségünk van.


fontos

Vendég

#2450

2014-02-16 19:43

Lila akácok , minek a szív , ha úgy fáj ?
Szeretem az akácmézet és az illatot - ez maga a szeretet !!! Nélküle nincs élet - mi a kérdés ?