Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1351

2014-02-11 08:56

1. Az első önös érdek: Imádom az akácmézet.
2. A méhészeknek megélhetés.
3. Nagyon jó az erdővédő sávok kialakítására. Sajnos sok helyen kivágták a földek "új urai" a szántás miatt. Megy is a finom felső föld a nagy szélben mindenhova.
4. Nem kell nekünk trópusi kerti bútor. Az akácnál nincs időtállóbb. Talán még olcsóbb is lenne és megint itt teremtene munkahelyet.

Vendég

#1352

2014-02-11 08:58

Szólj hozzá!...

Vendég

#1353

2014-02-11 09:01

Az akácról a méhek vegyszermentes mézet készítenek,nem úgy, mint a napraforgóról vagy repcéről, amit vegyszer nélkül kevesen termesztenek. ezért is fontos, hogy megmaradjon.

Vendég

#1354

2014-02-11 09:10

Legyen akác

Vendég

#1355 Re: Akác ´es a méhek.

2014-02-11 09:24


Vendég

#1356

2014-02-11 09:27

Nagyon örülök a kezdeményezésnek. Engem is felháborított a hír.

Vendég

#1357

2014-02-11 09:27

Ne hagyjuk a magyar tájakat megfosztani ettől az igénytelen jellegzetességétől, ami a méz mellett még kitűnő tüzelő és remek szerszám fa is!

Kérek mindenkit hogy írja alá! Gabipapa.
Kisbogár

#1358

2014-02-11 09:29

Nagyon szeretem az ilyen kedvezményeket, gratulálok a szervezőknek és az aláíróknak is!

Vendég

#1359

2014-02-11 09:30

Aláírásommal támogatom, hogy legyen az akác hungarikum !

Vendég

#1360

2014-02-11 09:39

Eddigi életem során, több volt a pozitív élmény tapasztalat az akáccal kapcsolatosan , mint a negatívum. Én nem szeretném, ha ez a fa fajta eltünne kis hazánk erdeiből, mert ez után is szeretném, hogy életem része legyen.

Vendég

#1361

2014-02-11 09:44

A természetet és a környezetünket védeni kell!!!!

Vendég

#1362

2014-02-11 09:45

Sok ezer évig nem szólt bele egyik ország sem abba, hogy a másik milyen fafajtákat hová és milyen mennyiségben telepít... Hagyjanak békében minket most is! Épp eléggé kiszipolyoztak már bennünket a "nagyobbak".
Szarvasbogár

#1363 Én a tölgyekkel vagyok

2014-02-11 09:47

Óvatosságra intenék mindenkit ebben a kérdésben! Magyarországnak az akác olyan, mint Borneónak az olajpálma vagy Ausztráliának a cukornád varangy. Tájidegen faj, amely sok hasznot hoz az embernek, de a vele életközösségben élő növény-, állat-, gombafajok száma csekély. Az akácerdők ilyen értelemben ugyanolyan ún. „kultúrsivatagok”, mint a búzaföldek, kukoricaföldek stb. Nem kell biológusnak lenni, hogy lássuk a különbséget. Látogassunk el egy homoki tölgyesbe! Fajok százai, ezrei élnek e fákkal közösségben, EGYENSÚLYBAN, ökoszisztémában. Nem véletlen, hogy a védett növény és állatfajok jelentős része ilyen élőhelyekhez kötődik. A nehézség „csak” annyi, hogy ilyen erdőkből mára már csak zsebkendőnyi foltok maradtak. Ezeket (ill. minden még megmaradt természetes élőhelyet, leygen az erdő, mező, sziklagyep stb.) minden erőnkkel védeni kellene, megőrizni a következő nemzedékeknek!!!!
Az akác akkora területeket borít itthon, h kiírtani lehetetlen. Ahol akác van, ott termeljék ki tüzifának, ültessék újra és legyenek méhészetek. De ahol nincs, oda már ne telepítsünk! És pláne ne magasztaljuk!
Van egy feloldhatatlan ellentét a természetvédelem és a – rövid távon- hasznot hozó egyéb ágazatok között (pl. erdészet, méhészet, vadászat, halászat, vízgazdálk., ökoturizmus stb.). Ez mutatkozik itt is meg és az aláírók nagy számát nézve sajnálatos módon megint a természetvédelem fog alul maradni. Az emberek fejében még mindig valamiféle mindenhatóság-gondolat uralkodik (nacionalizmussal áthatva). Mindamellett persze mégis mindenki „zöld”, mindenki természetszerető és az esőerdőket is mindenki védené. De ha a mi erdeinkről van szó, akkor rögtön más a szemlélet, abból mindenki kivenné a hasznát…
Az Unió sok – egyébként jóhiszemű- kezdeményezése ment már félre és lett az eredménye hatalmas károkozás. Ilyen volt például az elmúlt évtizedekben az erdőtelepítések támogatása. A minőségre tekintet nélkül, csak a mennyiség számított. Most ezen változtatnának, és ez a szemléletváltás nagyon is időszerű!!!
Elképesztő, hogy még ma is büszkék egyesek arra hány hektárnyi akácost telepítettek. Nem vagyunk/lettünk mi sem okosabbak a láplecsapoló, folyóelterelő, bölénykiírtó stb. elődeinknél. Egy Woody Allan idézet jut erről az egészről az eszembe: „Sokkal inkább, mint valaha, az emberiség válaszút előtt áll. Az egyik ösvény a kétségbeeséshez és a végső reménytelenséghez vezet. A másik a teljes pusztuláshoz. Imádkozzunk, hogy bölcsen a helyes utat válasszuk!”

Vendég

#1364

2014-02-11 09:52

Értem is meg nem is értem mert nem vagyok tisztában ,hogy miért ellenezné az EU.az akác létét. Az indok kevés;Tudni illik még semmi indokot nem hallottam erre nézve. Ha ez is csak egy önmegvalósító reklám,vagy suvasztott önmegvalósítás, akkor a kezdeményező lelke rajta!

Vendég

#1365

2014-02-11 09:53

A ROBINIA PSEUDOACACIA homeopátiás golyócskák hatékonyan alkalmazhatók napjainkban - a szervezet túlsavanyodása következtében fellépő - gyakori oesophagus reflux esetében is.

Vendég

#1366

2014-02-11 09:59

Micsoda őrültség!!!Ez már abszurdum,hogy ebbe is belekotárkodik az EU.A méztermelésen túl,nagyszerű tüzelő,és szerszám,ipari fa is.Azt nem mondom,hogy őshonos,de minden talajon díszlik,és gyorsan fejlődik.El a kezekkel a magyar akácfáktól!!!

Vendég

#1367

2014-02-11 10:03

Nagyon egyetértek veled.Minden ami élő,legyen az fa,fű,bokor,virág,-védelemre szorul.A mai fiatalok/tisztelet a kivételnek/ csak pusztítani tudnak.Ültettem már Én is facsemetét a ház körül,pár napig meg is volt,aztán valami barbár banda derékba törve meghiúsította tervemet,hogy lombjában és virágjában gyönyörködhessünk.Köszönöm,hogy valamelyest segíthetek a fák védelmezésében.
ifjpalyizoltan

#1368 Válasz a kérdésre (Re: )

2014-02-11 10:11

#1189: -  

 Tisztelt Nyugdíjas Klub Tagok!

 

Ezen a webfelületen bármelyik petíció aláírásához egyrészt internetelérés, másrészt érvényes e-mail cím szükséges. Azonban már idáig is voltak pl. olyan családok, ahol egy IP-címről, sőt, egy e-mail cím alól jöttek aláírások. Ez nem kizáró ok. Tehát egy e-maillel is nyugodtan aláírhatják, hiszen az aláírók személye különböző.

 

Fent, a 'Statisztika' menűpont alatt látható, hogy az aláírások közel 90%-a különböző IP-címek alól érkezett. Többek között ez is egyértelműen bizonyítja, hogy a célkitűzés földrajzilag is széles társadalmi rétegeket mozgat meg.

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

Cibakifa

#1369 Re:

2014-02-11 10:18

#22: -  

 Ez volt az első érdemi hozzászólás - a szakmai - hozzászólások mellett! Ideje lenne már kimosatni az agyhugykövet kedves barátaink agyából. Gratulálok, 22!


Vendég

#1370

2014-02-11 10:24

Szeretem az akácmézet!

Vendég

#1371

2014-02-11 10:24

Lányommal óvjuk az akácfákat, a csemetéket átültetjük, h szaporodjon. A homokot is kitünően megköti. Nagyon finom nyersen a virága.
Tisztelettel Korényiné

Vendég

#1372

2014-02-11 10:25

Én már a disznók számára kötelező játékszerek és a fodrászok ügyesbajos dolga után semmin nem csodálkozom.

Vendég

#1373

2014-02-11 10:27

Nagyon fontos ezt aláírni, mert ha valóban kiirtják az akácot itt Magyarországon, akkor búcsút mondhatunk az akác mézünknek, mivel ugyanez az akác fa, nem mézel igazán Amerikában, ahol egyébként un. őshonos az akác. Ez azt jelenti, hogy hiába nyílik, virágzik, de alig hordanak róla a méhek nektárt. Az akác mézet is hungarikummá kellene nyilvánítani! Európa akác fáinak 70-80 százaléka Magyarországon van.
ifjpalyizoltan

#1374 Őshonos fafajú erdőtelepítések (Re: Re: Re: )

2014-02-11 10:30

#792: szőke koala - Re: Re:  

Kedves szőke koala!

 

Személy szerint én, az ön által "populista aláírásgyűjtés"-nek bélyegzett petíció Kezdeményezője soha nem ültettem akácot és soha nem terveztem akácerdőket, nem mintha nem értenék hozzá. Ellenben terveztem kizárólag őshonos fafajokból álló erdőtelepítéseket, ill. én magam is telepítettem ilyet, mégpedig saját költségen, bármilyen támogatás nélkül. Tisztelettel javaslom, legyen a szavak mellett a tettek embere is, és kövesse ezirányú példámat.

 

Ettől még azonban az akác hadd legyen hungarikum!

 

Erdészüdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#1375

2014-02-11 10:44

AZ ELSŐ "FA" NÁLAM AZ AKÁC !
AZ AKÁCRÓL ELSŐSORBAN A MÉZ JUT ESZEMBE
NA ÉS TÜZELNI IS LEHET VELE !
AZ AKÁC ÖRÖK, NE LEGYÜNK HOZZÁ HŰTLENEK !