Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#126

2014-02-01 08:08

Tájidegen: a krumpli, paprika, paradicsom, kukorica, stb.,
Akkor most ne termeljünk, ne ültessünk semmiféle tájidegen növényt? Akik ilyen idétlen döntéseket hoznak, el kell küldeni kapálni. A döntéseket szakemberekre kellene bízni.


Vendég

#127 Re: környzet mernök

2014-02-01 08:29

#98: 1 - környzet mernök

Nem, nem vagyunk sem ostobák sem idióták sem aluliskolázottak. Reálisak vagyunk! A természetben egy dolog az állandó a folyamatos változás. Sokan ezt evolúciónak hívják. Kiváltó oka lehet a környezet az éghajlat változása is, márpedig az változik! Mellesleg a Kínai Császárfa betörése és egyéb invazív fafajok behozatala ellen kellene az erőiket összpontosítani, szerintem.       Erdész


Vendég

#128 Re: Re: Re: ???

2014-02-01 08:49

#118: - Re: Re: ???

Stonehange nem volt és nem is lesz magyar, mint ahogy az akác már nem amerikai, mivel ott eltűnt. Örülök neki, hogy nálunk megtalálta a helyét. Mégegyszer; az akác , ha tettszik, ha nem, része a magyar flórának! Ökológiailag is és gazdaságilag is az. Nem szeretem ezt az aroganciát! Az ilyen jellegű értékitélet miatt ment el a Tokaj név hitele és az Oportó neve és még sokmás igazán, gyökeresen magyarokhoz  köthető érték.


Vendég

#129

2014-02-01 09:03

A felhívás minden szavával egyetértek. Felfoghatatlan, hogy most meg az akácot pécézték ki az unatkozó "szakemberek"!.

Vendég

#130

2014-02-01 09:24

Kormányprogrammal mindenhova telepítettünk fenyőket és nyarakat, ez volt a cellulóz program. Ma amikor vágásérettekké válnak a programban érintett erdők, nincs papírgyárunk, mert mindet bezárták, vagy eladták. Tíz évig kaszáltattam le egy erőltetett nemesnyarasban az akác sarjat, mégis ő győzött. Ültetjük az elegyetlen tölgyeseket, pedig a természetben nincs is ilyen. Most meg ki akarják venni a fafjsorból az egyik leggazdaságosabban termelhető fafajunkat. Nyilvánítsátok őshonossá az akácot és hagyjátok meg nekünk. Aztán gondolkodjatok, de velünk, hogy mi legyen ezután! Az akác meg maradjon ott ahol van, nálunk! Nagyon sok embertársam sem illik bele az ökológiai sorba mégsem akarom kiirtatni, pedig szívesen mondanám neki, hogy "mehet"!

Vendég

#131

2014-02-01 09:40

Egyenesen és hatátozottan nemet kell mondani az EU ilyen fajta zsaroló minden ésszerűséget mellőző "törvényének" Az EU "törvénye" az akácfákat, az akácmézet illetően magyarország területére érvénytelen!Ezt kell elérni mert máskülömben idegenek "rendezik" ba magyarországot!!!

Vendég

#132

2014-02-01 10:05

Megint egy "uborkagörbület" ügy. Aztán majd ehetjük a jó kis kínai műmézet a hazai akácméz helyett.
Egy akácfából készült kerítésoszlop 50 évig garantáltan kerítésoszlop. Nem kellett hozzá sem elektromos áram, sem betonkeverő gép, míg akkora lett, hogy oszlop váljék belőle. Miközben felnőtt tisztította a levegőnket, otthont adott az oda vágyó vegetációnak. Úgy látszik Magyarországon már ezt sem lehet.
De devizahitel az igen. Az senkinek nem szúrta a szemét. Szóval: Hajrá Magyarország: kis érdekvédelem is érdekvédelem.
Electric59
Vendég

#133

2014-02-01 10:20

Ezek szerint fel kellene térképezni az összes nem őshonos növényt, és megszüntetni a továbbtermelődését. Miért nem a bálványfát szeretnék kiirtatni? Az tényleg haszontalan. Már gyermekkoromban azt láttam, hogy egy valamira való telekgazda akácot ültetett a háza elé hasznossága miatt.

Electric59

#134 Re:

2014-02-01 10:21

#129: -

Szakembereeek??


Vendég

#135

2014-02-01 10:30

Az akác már a magyar táj része, fontos haszonfája. Nem szabad ettől az értéktől megfosztani magunkat. Legyen hungarikum. Több olyan hungarikumunk van, mely nem "őshonos"!

Vendég

#136

2014-02-01 10:31

A szomszéd faluban van egy mondás. Aki nem ott született, vagy halt az "gyüttment". De azért a faluhoz tartozik! Nekünk is van egy-két "gyüttmentünk". Hát nem az akác a legmenesztenivalóbb közöttünk.
ifjpalyizoltan

#137 Re: környzet mernök

2014-02-01 10:52

#98: 1 - környzet mernök

Például az egyhajúvirág (Bulbocodium versicolor) két megmaradt hazai előfordulási területe közül az egyik populáció dél-nyírségi akácosokban tenyészik. Állománya az akáccal való együttélés tekintetében stabil. Az ember jobban veszélyezteti. És az egyhajúvirág csak egy kiragadott faj...

 

A Nemzeti Park Igazgatóságok pontos hivatalos nyilvántartással rendelkeznek arról, hogy hány védett, fokozottan védett vagy közösségi szinten veszélyeztetett faj él hazai akácosokban. Az NPI-k bővebb információval tudnak szolgálni a feltett kérdésre. Már amennyiben hajlandóak kiadni ilyen jellegű adatokat.

 

Ezek az együtélések önmagában nem az akácosok érdemei, viszont azt bizonyítják, hogy egyáltalán nem egy összeférhetetlen fafaj. Sőt, az újabbnál újabb természetes károsítói és fogyasztói folyamatosan az ökológiai stabilitás irányába kényszerítik a Kárpát-medencében. Ez tény. És ez sem rajtunk, embereken múlik...

 

Erdészüdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#138

2014-02-01 11:26

Szeptembertől erdésztechnikusnak szeretnék tanulni Sopronban. Ugyan még nem vagyok erdész, de a saját akácosainkban láttam a szorgalmasan gyűjtő méheket, az egyik levágott akácosban pedig a hasznosítható faanyagot. Láttam azt is, hogy az ültetett akác csemeték három év alatt négy méter magasak lettek.
Az édesapám azt mondta, hogy kisfiam ez már a te erdőd, ami itt nő. Én is akácost szeretnék ezen a helyen felújítani, hogy én is elmondhassam a gyerekeimnek, ez már nektek nő.

Vendég

#139

2014-02-01 12:12

Támogatom
Akácos

#140

2014-02-01 14:17

Akácfát fogok ültetni! Jó nagy a kert,elfér vagy 4-5db.Ti is ültessetek ,oda ahol van erre hely!

Vendég

#141 Re: környzet mernök

2014-02-01 14:31


Vendég

#142

2014-02-01 14:33

"aki mondja másra, az mondja "....

Vendég

#143

2014-02-01 16:13


Az Akác méz nagyon egészséges, nagyon finom ! Az Akác tüzifa a legjobb fa tüzelésre.Meg kell védenünk, hogy hugarikum legyen!

Vendég

#144

2014-02-01 16:21

baromsäg,tönkreteszi az ökoszisztemät.
ami amerikai az ne legyen mär hungarikum.
erdei virägmez az lehet
de a solidago se mert az se magyar.

Vendég

#145 Akác

2014-02-01 20:12

Gratulálok! Hajrá A K Á C !Sok sikert.

Vendég

#146

2014-02-01 20:24

teljes mértékben egyetértek és javaslom a hungarikummá minősítéssel! Pláne Tessedik városából,ahol Ő honosította meg az akácot és ahol még most is "szent fa"!

 


Vendég

#147

2014-02-01 20:25

Én azt szeretném tudni, miért nem a bálványfával foglalkozik az EU? Értéktelen, semmirevaló, invazív fafaj, rohamosan terjed, viszonylag lassan fejlődik. Az akác ezzel szemben gyors növekedésű, legtöbbször olyan homokos területen él, ami más fafaj élőhelyének alkalmatlan.

Vendég

#148

2014-02-01 20:58

Azért ésszel kell gazdálkodni! Nincsen napraforgós szőlőművelés. Tehát az akácot szigorúan külön kell kezelni az őshonos, természetszerű állományoktól - azokból gyakorlatilag ki kell irtani, mert azok akácossá válhatnak. Elkülönített tömbökben, gyakorlatilag ültetvényként kezelni az akácot - a nemesnyár mintájára.

Vendég

#149

2014-02-01 21:11

TErmészetesen,sokan úgy gondoljuk mint a 148.hozzászoló,nem vegyesen össze -vissza

Vendég

#150

2014-02-01 21:29

Az alföldi ember tüzelője,virágzása a tavasz beteljesedése, bortermő szőlőink támasza, homokviharok megállítója!Gyógyszerű, illatos méze!
Mért van ennyi hülye Európában?