Ragaszkodunk a Mezzo-hoz.

Ragaszkodunk a Mezzo-hoz. / Közlemények / Mezzo kudarc / Hozzászólások


Vendég

#26

2014-01-05 12:55

Köszönjük Erzsi, hogy fáradtál értünk, és nagyon sajnálom...
Üdvözlettel, Blazsek András

Vendég

#27

2014-01-05 13:03

Elvagyok keseredve de köszönjük a pròbàlkozàst ès gratula a szèp könyvedhez!!! Kollár Eszter

Vendég

#28

2014-01-05 13:07

Kedves Sándor Erzsi!

Bár az életben nem találkoztunk, azért a kezdeményezésnek nagyon örültem, és amit tehettem, - aláírásommal támogattam a készülő beadványt, - ezért nagyon-nagyon sajnálom, hogy ez a petíció nem érte el a célját.
Sajnos, tényleg a kultúra minden területen való visszaszorítása lehet a cél. Egy-egy használható műsort ugyan sugároznak nagy ritkaán, de gondosan ügyelnek rá, hogy az úgynevezett "főm műsor-időkben" lehetőség szerint a szellemi alultápláltság köreit bővítsék. (Pedig ettől már egy egyszerű "Misi Mókus" is elmenekült.)
Úgy látszik nekünk még jócskán van hová süllyednünk.

Üdvözlettel és köszönettel: Kübler Istvánné

Vendég

#29

2014-01-05 13:26

Ez a k-európai magyar kapitalizmus maradékelven működik: nem többet, jobbat, hanem ugyanazt vagy jevesebbet kínàl, mert költségágon akar megmaradni. Én UPC-előfizető vagyok, de ott se lesz másként. Az egész előfizetés lemondását adott esetben talán majd érzékelik, az én veszteségem meg csökken.
Erőfeszítését köszönöm; ebben az államban az ember vagy meghajol, vagy radikalizálódik. Normális win-win játszmák nincsenek.
Marosi Gyögy
MEZZO néző
bor kati

#30

2014-01-05 13:32

A szolgáltatók legnagyobb része csak a saját zsebét szolgálja. A magyar nézők többsége az igénytelen gagyira van idomítva, ahol a reklámot el lehet adni. A Mezzo-n nem lehet. Igényes, művelt, tájékozott, széles látókörű emberekre ebben az országban semmi szükség.

Vendég

#31

2014-01-05 13:33

Tisztelt Hölgyem !
Bár a digi tv előfizetője vagyok , csak azért mert ott van mezzo adás, természetesen csatlakozom a támogatóihoz, hiszen az egyetlen zenei kulturális csatorna a sok sok tingli-tangli csatorna között. Jó lenne ha sikerrel járna tiltakozása, melyhez csatlakozom
kéz csók
Fábri György

Vendég

#32

2014-01-05 13:38

Ez nem a reklám helye, de a Hello HD-n van Mezzo és újabban Brava HD is! Egyenlőre! Ha tehetitek, menjetek át oda...
Schwarz Éva

Vendég

#33

2014-01-05 13:39

Valahogy ki kell kényszeríteni,hogy legyen. Egyébként mi is a UPC-nél vagyunk már 2 éve és nem sikerült megtalálni a csatornát,segíteni pedig nem segítettek,hogy mi öregek hogy keressük,nem nagyon értünk hozzá.Az automatikus kereső sem hozta be.

Vendég

#34

2014-01-05 13:39

sajnálom, de ez van.

Vendég

#35

2014-01-05 13:43

Kedves Erzsi!

Nagyon köszönöm a fáradozását Mezzo-ügyben. Nem kell ezt kudarcként megélni. Ön és a petíció támogatói megtették, amit a lehetőségekhez képest tenni lehetett.

Elképzelhető, hogy egy év múlva újra megjelenik majd a Mezzo a nagy szolgáltatók csatornakínálatában. Én már megszoktam, hogy folyamatosan gond van a Mezzo elérhetősége körül. Ilyenkor a korábban felvett műsorokat nézem.

Az ördög ügyvédjeként még megjegyezném, hogy az Unitel Classica nem olyan rossz csatorna. Bár ha választhatnék, én is inkább a Mezzot kérném.

A szolgáltatókról annyit, hogy amikor pár évvel ezelőtt egy hasonló petíció volt a Mezzo "elvesztése" miatt, akkor az UPC Budapest körzetében megtartotta a Mezzot, de a vidéki hálózatban kivette a csatornakínálatából. Ebből arra következtetek, hogy a csatorna kiejtése nem indokolható egyszerűen azzal, hogy a külföldi szolgáltatóval meg tud-e egyezni az UPC vagy a T-Home. Azt is érdemes lenne megnézni, hogy pl. a T-Home és az UPC mit csinál a környező országokban. De egyelőre sem az UPC, sem a Telekom nem frissítették a weboldalukat, tehát akárcsak a magyar weboldalukon, a környező országokban is szerepel a Mezzo a csatornakínálatban.

Az áldatlan helyzet ellenére is klasszikus zenében gazdag, boldog új évet kívánok Önnek és mindenkinek, aki a klasszikus kultúrát szereti és a petíciót támogatta.

Üdvözlettel Pécsről:
Hegedűs Irén
Zongorista

#36

2014-01-05 13:51

Nálam is volt még tegnap Mezzo! Ezért azt gondoltam, sikerült!! Hát, nagy csalódás.....pedig egyre több helyen, több cikkben olvashatjuk, hogy a KOMOLY zene-és egyáltalán a zenetanulás - mennyire nélkülözhetetlen a gyerekek fejlődése szempontjából, sőt, mondhatjuk az emberré levés illetve maradás szempontjából! Szomorúan konstatálom, hogy EZ a kettős mérce, amikor beszélünk , nyilatkozunk fontos dolgokról JÓL, aztán csináljuk az ELLENKEZŐJÉT!!! (Gondolok itt az énekórák számának drasztikus lecsökkentéséről, az Új Zenei Újság fél órára kurtításáról, és sajnos, még sorolhatnám...)Már csak a csodában bízom! És köszönöm ezt a fórumot is, habár ez a halk kiáltás elveszett az éjszakában.....

Vendég

#37

2014-01-05 13:53

A Mezzót mint adót nem lehet valahogy elérni? Ők mit szólnak ehhez, hogy csak úgy megszüntetik valahol a sugárzásukat?

Üdv: Erzsó

Nagyon boldog új évet kívánok én is
és egy újabb könyvet!
scha
Vendég

#38

2014-01-05 13:54

én is annyira naiv vagyok, és már mennék is át a upc-be, de nálam nincs :-(

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-01-05 13:59



Vendég

#40

2014-01-05 14:05

sajnálom :( az egyetlen adó, amit nézni szoktam. tegnap este is fantasztikus Carmen előadás közvetítése volt a Met-ből.igazi színházi élménytől fosztanak meg. nagy kár érte.
Nováky Rita

#41

2014-01-05 14:07

nincs tévém, csak megérkezett hozzám ez a levél, és így olvasom.
Nekem mindig a Bartók rádió szól, de annak színvonaltalanságához szívesen hozzászólnék. (mondjuk Kossuth rádiót hallgatni meg már alig-alig lehet).

Vendég

#42

2014-01-05 14:23

Sajnálom, hogy nem sikerült. Ez borzalmas, hogy a pénzünkért nem azt nézhetünk, amit szeretnénk. Esküszöm legalább 4 olyan csatorna van az előfizetésem között amit soha nem nézek és a "tartalma" alapján nem is fogok. Üdv. és BUÉK: Kazincziné Judit

Vendég

#43

2014-01-05 14:30

Kedves Mindannyian! Sajnos, többről szól ez a történet, mint hogy megfosztanak minket egy remek csatornától. A szolgáltató a minden európai állam által ingyen sugárzott közszolgálati adásokat (TVE, RAI uno, stb.) is csak külön kívánságra, "természetesen" pénzért teszi vehetővé. A kultúra, a nyelvek ismerete továbbra is csak kevesek kincse marad, Magyarország pedig egyre távolodik attól a világtól, amiben talán nemcsak a Mezzo hívei éreznék jól magukat. Köszönet Sándor Erzsinek és a petíció aláíróinak, hogy szót emeltek a folyamat ellen! A kimenetel nem csak nekünk fáj, fáj annak is, aki nem is észleli. Wolf Péter

Vendég

#44

2014-01-05 14:38

Köszönjük az aktivitását, jó, hogy legalább megpróbáltuk! Városy Péter

Vendég

#45

2014-01-05 14:46

Kedves Sándor Erzsi! Nyugtasson az a tudat, hogy legalább megpróbáltuk, és ez a Te érdemed! A Telekom-on kívül pedig van még szolgáltató, anelyik akár olcsóbb is ... BUÉK!
Mné Lili

Vendég

#46

2014-01-05 14:50

Nagyon sajnálom ,de nagyon köszönöm a jó akaratot és a fáradhatatlan tenni akarást!
Erzsi Sándor
A petíció szerzője

#47 Re:

2014-01-05 15:31

#45: -

szolgáltató az van, de hűségnyilatkozatom is van a Telekommal. a fenébe!


Vendég

#48

2014-01-05 15:58

Kérjük, maradjon a Mezzo elérhető, megfizethető Magyarországon!
Dr.Benyó Marianna
KM

#49

2014-01-05 16:14

Tudom, hogy senkit nem vigasztal, és a jövőtől félve mondom (hogy nem sokáig örülhetek neki én sem), de a Hello HD-n még a normális csomagban van, sőt, decemberben elindítottak egy másik komolyzenei csatornát is (bravaHD névre hallgat, holland "származású"). Ha tőlük rendelik meg az internetet is, nem is olyan drága.

Vendég

#50

2014-01-05 16:15

Én írtam a t. szolgáltatómnak, h. lemondom, és máshova megyek tőle, ha megszünteti a mezzót!!! Ám ha új "csomagban" kívánja eladni, akkor megveszem az új csomagot! Ha sokan elpártolnánk, (v. ennek lehetőségét lobogtatva talán hajlandók lennének...
Hm??? üdv. pödörili