Mentsük meg a gazdát!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Mentsük meg a gazdát!!! petíció automatikusan generált fórumtémája

vendég

#51

2013-11-19 19:19

A jogos védelem az nem ez... Le lehet lőni, valóban de a jogos védelemben van egy olyan fogalom, hogy időszerűség, tehát ha már menekül, nem lőhetjük hátba (sajnos), megszűnik a jogtalan támadás.
"A támadásnak „intézettnek” vagy „közvetlenül fenyegető” jellegűnek kell lennie"

"Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet. [6]
Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.
A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha
a) azt személy ellen
aa) éjjel,
ab) fegyveresen,
ac) felfegyverkezve vagy
ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba
ba) éjjel,
bb) fegyveresen,
bc) felfegyverkezve vagy
bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.[7]
Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl. [8]
A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől."

De megértem a gazdát, és hulljon a férgese!
Aláírva a petíció ;)
Tom

#52 Re:

2013-11-19 20:11

#25: -

Igen ez így van! Az új törvények szerint ha valaki behatol a házadba, lakásodba, kertedbe, minden figyelmeztetés nélkül lelőheted és ezért nem vagy büntethető.Tiszta röhej hogy egy ilyen dologért meg a végén még börtönbe is kerülhet szegény ember. Szarrá kellett vola lőni a férgeket és akkor most nem lenne semmi.


Vendég

#53

2013-11-19 20:43

Akkor mi van, ha garázsba törnek be és a tiszta fagyállót lopják el ?

A tisztelt betörő úrnak semmi baja nem lett volna ha otthon pihen, hogy másnap a munkahelyén birjon dolgozni !
Továbbá azt a tényt ki vizsgálja, hogy 4-en voltak az elkövetők, előre megfontolt szándékkal / volt közöttük felbujtó / továbbá ebben a formában magánlaksértést követtek el a betörés és a lopás csak ezutánn jött !

Vendég

#54

2013-11-19 20:48

beszarás ami itt folyik!
zsombee

#55 ..

2013-11-19 20:49

ez magyarország!

Vendég

#56

2013-11-19 20:57

Én nem a jogos önvédelemmel védekeznék. Az én pincémben, az én hordómban azt tárolok amit én akarok....... Ha valaki nem tud olvasni, nem kérdezi meg mi van benne az az Ő baja.....

Vendég

#57

2013-11-20 05:28

Sajátommal azt teszek amit akarok vagy nem????? Kísérletezett, ehhez talán van joga?!!

Vendég

#58

2013-11-20 07:50

ha sósavat tartok üditős üvegben, betörnek hozzám és beleisznak, akkor engem is meg fognak büntetni ?

Vendég

#59

2013-11-20 07:51

Én is gyűlölöm a muslicákat,irtom ahogy tudom,Az a szegény gazda is biztos erre gondolt. Ö nem tehet arról hogy feltámadásuk kor emberi alakba jönnek vissza lopni a bort!

Vendég

#60

2013-11-20 07:52

A gazda nem gyilkos... ha Amerikai mintára készül a Magyar politika / Matolcsy--HVG/ ezt mondta...kérem szépen Amerikában ölni is lehet ha megsértik a magántulajdont a portán.

Vendég

#61

2013-11-20 08:06

Magyagyarországon a bűnözők mellé állt a törvény , felháborító !!

Vendég

#62

2013-11-20 08:09

Gyözzön az igazság!

Vendég

#63

2013-11-20 10:18

Megtörtént
west.wolf

#64 Sajnálom a gazdát de....

2013-11-20 10:47

Én se kedvelem ezt a helyzetet de a gazda ott tolta el ,hogy kedves betörőinket megmérgezte előre megfontolt szándékkal (jelen esetben ez egy ember életének végéhez vezetett).
Mielőtt bárki a torkomnak ugrana ,hogy védem azt a marhát nem védem csak ez egy patthelyzet hiszen a hülye barom csak tolvaj volt.

Csak gondoljatok bele ,hogy mi lett volna ha az a barom nem kóstolja meg csak eladja és szépen bezsebeli a pénzt egy két kézen átmehetett volna és teljesen ártatlan embereknek is árthatott volna mert őszintén ha veszel valamit használtan akkor tudod ,hogy az honnan jött?

Nem kívánom neki ,hogy börtönbe küldjék de azért ez kicsit erős volt szerintem mert nem direktbe oldotta meg a problémát ha szépen lelövi őket akkor nem lenne bajom mert az biztos azt az embert érintette volna aki tényleg ott volt.

Nekem is volt problémám a romákkal kétszer akarták "elkérni" a telefonomat de nem jött össze nekik (azóta se találta meg a rendőrség a kedves "krampuszokat" akik a télapónak akartak gyűjteni)
szivilino

#65

2013-11-20 13:27

Ezektől semmit nem szabad vásárolni. Ha eladja a bort a vevő tisztában van vele, hogy bizonytalan eredetű, feketén vásárol mert blokkot nem kap, akkor benne van a rizikó, mint a téglaporos pirospaprikában, meg az etilalkohollal mérgezett szeszes italokban. Ezek az estetek nem oly régen történtek.Én nem vásárolok bizonytalan eredetű dolgokat.
Fökolompos

#66

2013-11-20 13:30

Ne felejtsük el azt sem, ha idöben kapott volna orvosi segitséget akkor nem döglött volna meg. Nem àrtana ha a média teljeskörü tàjékoztatàst adna, nem pedig tolvajdrogoscigànyt sajnàltatna. Ha magyar tolvaj pusztult volna meg töle, nem is lenne ennyire felkapva az ügy.

Vendég

#67

2013-11-20 15:05

Nem is történt semmi.
Ez nem gyilkosság volt hanem öngyilkosság, a boros gazdát max tanúként lehetne kihallgatni, semmi több!

Vendég

#68

2013-11-20 16:19

Elég volt a rablásból, lopásból, ingyenélésből! Elég volt a gyilkosságokból, bántalmazásokból!Elég volt a belügyi szervek, a kormányok tehetetlenségéből! Véget kell vetni a bűnözők védelmének!
lopotika

#69 Re: 3

2013-11-20 16:28

#3: Vendég - 3

Egyetértek teljes mértékben! Én sem vagyok rossz hiszemű ember, de a magán vagyon az legyen mindenkinek tabu egyszer és mindenkor.Ez amerikába abszolut nem volna a tulaj rovására róható.

Csak akkor menjen be bárki a magán vagyonába valakinek ha előre szólt, megvolt beszélve ,stb.Lopni ,eltulajdonítani a másik ember által megdolgozott terményt, értéket, tárgyat stb soha ne lehessen. A tolvajt ne védelmezzük már! Ha idegen helyre megy a tolvaj, számolnia kell sok féle védekezési módszerrel a talajdonos részéről.Hisz nem ő az egyetlen aki olyan "kis szemfüles " a más tulajdonába,  a lopás ellen tulajdonos is dolgozik a saját védelme érdekében ha nincs más segítsége.Lopott szegény így járt! Ő már nem fog többet!!

 


Vendég

#70

2013-11-20 16:59

...vajjon miért ne önthetnék bármilyen folyadékot is a saját -mondjuk -boromba,a saját pincémben,a saját házamban ?Miért kell nekem kiírnom:hogy a kutya harap,esetleg a kerítésben áram van,vagy hogy a borom, pálinkám szódabikarbóna szerű anyagot is tartalmaz ? Miért nem kötelező a tolvajnak,rablónak előzetesen figyelmeztetni engem, amikor cigit kér,esetleg nem tudja a pontos időt, a támadása előtt: meg foglak ölni,ki foglak rabolni, de még ösze is verlek!Miért ???

Vendég

#71

2013-11-20 21:04

Engem miért nem mérgez meg más ember nehéz munkával megtermelt bora? Talán mert nem lopom a bort, ha szeretnék inni, hanem megveszem! Jó, hogy már nem kitüntetik a tolvajokat! Szégyen, hogy azt a gazdát büntetik, aki a SAJÁT TULAJDONÁVAL AZT TETT, AMIT AKART! Hova tart ez a világ?

Vendég

#72

2013-11-20 21:23

A MAGÁN TULAJDON legyen végre SZENT és sérthetetlen!

Vendég

#73

2013-11-20 21:49

Jó tett helyébe jót várj... :D

Vendég

#74

2013-11-21 03:45

Itt lenne már végre az ideje, hogy Magyarországon is becsülete legyen a magán tulajdonnak.

Vendég

#75

2013-11-21 08:13

Milyen "igazságszolgáltatás" az ha valaki a más portáján rosszban settenkedik, a kutya belekóstol, és a tulajdonost vizsgálják, hogy megfelelően, szabályosan tartja-e a kutyáját? Ki a vétkes, és ki az áldozat?