Nem akarunk Pécs Kertvárosában hulladéklerakót!


Vendég

#1

2013-05-28 16:09

Remélem összegyűlik annyi aláírás, hogy nem lesz hulladék lerakó.

Vendég

#2 Re:

2013-05-28 20:38

#1: -

Bízom benne! Ezért, add tovább és írd alá.

Környezetvédő

#3

2013-05-29 11:48

Tisztelet Aláírok. A kezdeményezésük már is sikeresnek mondható, ugyanis senki nem tervez hulladéklerakót sem Kertvárosban, sem Uránvárosban.Mielőtt valaki aláírásokat kezd gyűjteni, illene tájékozódni. A területen egy teljesen zárt rendszerű átrakóállomás épül és nem hulladéklerakó. Önök egy környezetvédelmi beruházás ellen tiltakoznak, félrevezetve a közvéleményt.

Vendég

#4

2013-05-29 12:26

ajjjaj, most költöztünk ide kettő kisgyerekkel, nincs két hete, ugye nem kell odébb állnunk??? :-(

Vendég

#5 Vendég

2013-05-29 13:35

"Tisztelet"Környezetvédő!
Én a kezdetektől itt élek. Amikor a benzinkutat ide építették a nyakunkba, akkor sem szóltak senkinek.
Mi itt élni akarunk, zöld környezetben!!!!! Nem a hangos, büdös szemétátrakó mellett.
Az ilyen, mint maga nem környezetvédő, hanem egy tudatlan, fanatikus valaki, aki környezetvédőnek titulálja magát. A környezetet védi, az emberek meg pusztuljanak bele?!?!?! Ha nem itt lakik, akkor  kérem ,ne dugja bele az orrát mások dolgába!!!!!!!Főleg  a mi problémánkba ne!!!!!!!


Vendég

#6 Re:

2013-05-29 13:51

#1: -

Minket senki nem tájékoztattott mit akarnak épiteni ! De szerntem jobb lenne ha a polgármester háza mellé épitenék ha ennyire egészséges!


Vendég

#7

2013-05-29 13:53

Vagy a Moór Eszter kertje aljába de ne ide!

Vendég

#8

2013-05-29 15:17

Árulja már el valaki, hogy mi épül? A peteíció arról szól, hogy nem akarunk hulladéklerakót Kertvárosban, de állítólag hulladékudvar épül. Azért ez nagyon nem mindegy. Ha valóban hulladékudvar készül, akkor nincs semmi értelme ennek a petíciónak. Egyébként a tájékoztatás tényleg katasztrófa.

Vendég

#9

2013-05-29 15:33

Kedves 5-ös hozzászóló. Én úgy gondolom, a tudatlan az, aki nem tudja, hogy mi a különbség a hulladéklerakó és a hulladékudvar közt. Ha pedig tudja, akkor szándékosan vezeti félre az embereket.
RE

#10

2013-05-29 15:52

Állítólag hulladék átrakó telephelyet építenek, a lakókörnyezetünk kellős közepén. Ahol, a környező települések, a régió szemetét tervezik gyűjteni. Ez számunkra nagyon sok veszéllyel és kellemetlenséggel járhat:a megemelkedett teherautó forgalom zaja, pora;A feldolgozás zaja,ezen kívül
bűz, fertőzésveszély, bogarak, rágcsálók...........veszélyes hulladék megjelenése, talajvízszennyezés.Ezzel a lakások és ingatlanok ára is rendesen megcsappan.
Ugyanezt a beruházást az Uránvárosiak egyszer már megvétózták a lakókörnyezetükben. Sikerrel!!!! Ezért ez a nagy sietség és titkolódzás. :( Érthetetlen, hogy ezt ki engedélyezte ide, hiszen a saját képviselőnk sem tudott róla . Ide egy nagy játszótér meg "dühöngő" kellene a sok gyereknek.
Nem hagyhatjuk, hogy egy növekvő szeméttelep bűze, látványa, veszélyei és ottlétének tudata beárnyékolja a mindennapjainkat. Ezért született ez a petíció. Ezért kérjük az aláírásokat, amit előre is megköszönök mindenkinek.

Vendég

#11 Re:

2013-05-29 16:08

#1: -

Tisztelt Környezetvédő!!!! Teljesen mindegy, hogy zárt, vagy nem zárt, ide ne épüljön!!!!! Ha szívesen élne egy ilyen szomszédságában, hajrá, lehet költözni!!!!!! Mert gondolom nem ezen a környéken lakik, mert akkor nem mondana ekkora bődületes ökörséget!!!!


Vendég

#12

2013-05-29 16:22

Nekem az unokám és családja lakik Postavölgybe.Szeretném ha nem vennék el tőlük az egészséges tiszta levegőt és környezetet.Annyi hely van Pécs és Kozármisleny között, miért pont ide kell ilyesmit tenni?Felháborító, valóban.


Vendég

#13

2013-05-29 17:35

Neeem!

Vendég

#14

2013-05-29 18:03

A lakások ára igy is alacsony.Ha itt épül a szemét lerakó,akkor még kevesebbet fog érni.Az államot ezért nem lehet be perelni.Jó volna elő venni azt aki eladta a fölst.Na a PÁVA úR MELLÉNK ÁLLHATN MINT A TUBESNÉL.

Vendég

#15

2013-05-29 18:08

lESZ TÜNTETÉS HA IGEN KI KÉNE ÍRNI A FACEBOOK OLDALRA.ÉS JÓ VOLNA HA NAGYON SOKAN LENÉNK.TÁN NAPKÖZBEN IS REGETEG EMBERNEK AZ ÉPÍTKEZÉS TERÜLETÉRE KÉNE MENNI,HOGY NE TUDJANAK DOLGOZNI.
Postavölgyi

#16

2013-05-29 19:04

Holnap délután 17. 30- ra várunk minden jóérzésű, aggódó helybelit és érdeklődőt. Talán válaszadó is érkezik az invitációra. A környezetvédőnek üzenem, hogy neki kellene először ordítania, amikor a zöld felületet veszik el a lakosoktól( tájékoztatás nélkül) , csak azért, hogy a távolabb is elhelyezhető szemetet az orrunk alá nyomják. Kívánom Önnek, hogy egy reggel ébredjen arra, hogy egy hulladékátrakó épült a háza mellé! No, akkor beszéljünk újra!

Vendég

#17

2013-05-30 07:06

Egyetértek azzal, hogy ez a hulladékkezelő szükséges,de ki a városból. Vagy délre, vagy keletre.
Mérnök

#18

2013-05-30 07:22

Valóban bosszúságra adhat okot, ha egy ilyen "tájékoztatótáblát" helyeznek ki, de a lakosságot nem tájékoztatják a várható beruházás mibenlétéről, az előnyeiről, az esetleges környezeti kockázatokról, és azok elkerülésére tervezett intézkedésekről. Annyi szórólappal "bombáznak" minket mindenféle politikai ügyben, talán most sem ártott volna hasonló szóróanyag küldése. Én személy szerint ne hinném, hogy pont egy transzformátor-állomás mellé kéne játszóteret építeni, hiszen annak is van környezeti terhelése, akkor inkább legyen ott hulladékudvar. Amúgy több hulladékudvar, és átrakóállomás tervezésében részt vettem (a most épülőében sajnos nem)és szakmai véleményem szerint a megfelelően zárt rendszerű hulladékudvarok nem okoznak semmilyen környezetterhelést, bár nézegetni nem annyira kellemes őket (mint ahogy a benzinkutat és trafóállomást sem) Gondolom nem ártana, ha az ott lakók kapnának "kárpótlásul" egy szép nagy játszóteret, távolabb a trafóállomástól, és a forgalmas országúttól. Sajnos, mi kertvárosiak hiába vagyunk jóval többen, mint a belvárosi lakosság, mégis hajlamosak a döntéshozók figyelmen kívül hagyni érdekeinket.

Postavölgyi

#19

2013-05-30 08:00

Kedves Mérnök!
Akkor hajrá!!! Nem szomorkodni kell csak, hogy hogyan bánnak velünk, hanem lépni! Örülnénk, ha a témában jártas szakember is mellettünk állna ma délután fél 6-kor a helyszínen. Persze csak,ha megér annyit a lakókörnyezetünk védelme, hogy kimegyünk az esőbe egy órára, jelezvén,hogy fontos nekünk az ügy és elszántan érdeklődünk a részletek iránt! Üdv.

Vendég

#20 Kertvárosi

2013-05-30 08:06

Mérnök hozzászólásával értek egyet. Nem tudom, hogy itt milyen típusú hulladékudvart terveznek, de Szászváron például a közvetlenül a lakóházak és a temető mellett van egy. Semmi gondot nem okoz. Természetesen egy ápolt park szebb látványt nyújtana, de amit a környezetterhelő hatásokról írtnak,az erősen eltúlzott. A talajvizet például egyáltalán nem szennyezi. Ez nem is tudom milyen alapon írták. A zajterhelésre a harkányi út szomszédságában, ahol több ezer gépjármű halad át naponta semmi hatással nem lesz. Ami tájékoztatást illeti, az valóban csapnivaló. Ha már ide tervezték ezt a létesítményt, az itt lakók jogosan kérik, hogy az egyéb fejlesztésekben is legyen részük.Nem csak belvárost kell fejleszteni. Az itt élő embereknek is jogos az igényük a kulturált környezetre.
Mérnök

#21 Re:

2013-05-30 08:42

#19: Postavölgyi -

Kedves Postavölgyi. Kicsit félreértett engem. Én nem a hulladékudvar (ha az épül...) ellen tiltakozom, sőt... Aki látott már regionális lerakót, átrakó állomást, hulladékudvart, illegális erdőszéli hulladékhalmot, az tudja mi a különbség ezek között.

(Környezetvédelmi szempontból hasznos és fontos, hogy a lakoságnál keletkező, kiemelten kezelendő hulladékok (pl. lejárt elem, gyógyszer, festékes göngyöleg, stb.), illetve a hasznosítható hulladékok (papír, műanyag, fém, stb) megfelelő módon kerüljenek összegyűjtésre és ártlmatlanításra! Ilyen létesítményt azért célszerű lakóterületek közelébe építeni, mert így megközelíthető és talán könnyebben ráveszi magát a polgár, h pl boltba menet, vagy tankolás után bevigye a maga kis fénycsövét, festékmaradékát, stb a hulladékudvarra. Mert hát lássuk be, sokan még a szelektív kukáig sem viszik el a műanyag palackjukat, és a lejárt elemet is simán bedobják a kommunális kukákba)

Nekem az okoz bosszúságot, hogy a környékbeli lakosságot nem tájékoztatják, emiatt mindenféle rémhírek terjednek, és keltenek hamis "pánikot". Továbbá hiányolom, hogy a szabadidő hasznos és kellemes eltöltését biztosító parkok, játszóterek, sportpályák hiányoznak, illetve ahol megépültek, nincsenek karban tarva.

Életképes

#22

2013-05-30 10:36

A hozzászólok értelmisége szintje lenyűgözően alacsony.

Vendég

#23 Ne ítélj....

2013-05-30 11:36

Életképes Ez is egy vélemény, de talán jobb lett volna, ha nem a hozzászólókat, hanem a hozzászólásokat minősíti és esetleg érveket is ír. Az " értelmisége szintje" kifejezés számomra nehezen értelmezhető. Bizonyára az értelmi szint-re gondolt.
Mérnök

#25

2013-05-30 11:54

és egy másik példa arra, amit illegális lerakásnak hívunk: http://hirszerzo.hu/image.aspx?id=40eda258-686e-400a-88fc-68c5f9db4398&view=7cd0c21f-a404-4750-9e6e-c0e96b68575f

Én valahogy szívesebben nézegetem az elsőt, mint az utolsót, pedig utóbbiból sajnos egyre több-és-több van!