Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#526

2013-05-12 19:17

Az én nagy fiam is aszmás és tudom mivel jár ha nincs támogatás.

Vendég

#527

2013-05-12 19:48

Sajnos én is asztmás vagyok!
Tudom milyen nehéz! Egy egy fuldoklás után az összes erőm elhagy! A betegeknek jobbulást vagyis szinten tartást a hozzátartozóknak kitartást kívánok!
Eszter

Vendég

#528

2013-05-12 19:53

Én kislányom is 4éves kóraota aszmás sajnós .
egyedül nevelem múnka nélküli vagyok a havi gyógyszerei 10000ftba kerülnek kérdezem a kórmánytol mitfogok csinálni vele ha megvonak mindentöle?
Brigitta

Vendég

#529

2013-05-12 20:03

Nekem 3 gyermekem közül 2 asztmás, a nagy fiammal
6 éves koráig voltam otthon mert állandóan beteg
volt. A legkisebb lányommal már esélyem sincs
itthon maradni pedig ő is állandóan beteg,gyakran fullad de ha nem dolgozom éhen hal a család.
Mikor bezárták a szabadsághegyi gyermekkórházat
az eü. miniszter azt mondta " nem friss levegő kell az asztmás gyerekeknek hanem gyógyszer".
10 évvel ezelőtt még ott kezelték a fiamat, utána
sport iskolába irattam, ahol rendszeresen úsztak,
a mai napig sportol és már egész jól van. Most kezdem előröl a pici lányommal és felháboritónak
tartom amit ez a kormány is tesz a családokkal.
Az embereknek már rendes élelemre sem tellik, nem hogy nyaralásra, kikapcsolódásra és még egy bőrt
lehúznának rólunk.

Vendég

#530

2013-05-12 20:04

teljesen egyetértek bár az enyém idézőjelben csak allergiás de nagyon remélem lessz eredménye hajráá

Vendég

#531

2013-05-12 20:07

Nem tudom, hogy mennyire lesz hatásos ez a petíció hiszen amit a kormány egyszer eldöntött azt általában véghez is viszi. Elszomorít ez a hír hiszen az én fiam is asztmás már 4 éves kora óta. Sajnos ebben az országban nem támogatják a beteg gyermekeket hanem még jobban megnehezítik életüket.Szégyen amit az Orbán csinál igazán példát vehetne Angliáról és más országról ahol a legfontosabbak a gyermekek.

Vendég

#532

2013-05-12 20:23

A kormány a legnyomorultabb rétegeket bünteti tovább. A rokkantakat, a cukorbetegeket, a rákosokat, a beteg gyermekeket. Azok nem tudnak kiabálni.

Vendég

#533 Re:

2013-05-12 20:24

#13: -

A maguk zsebébe!


Vendég

#534

2013-05-12 20:53

...hogy fulladnának meg mindahányan vannak, akik kitalálták ezt a nemzetromboló rendeletet!!!

Vendég

#535

2013-05-12 21:14

Fel hábóritó hogy ezt megtehetik

Vendég

#536

2013-05-12 21:35

Kérek mindenkit ,hogy segítsen a beteg gyerekek ápolásában nevelésében és ha lehetősége van akkor támogassa őket anyagiakkal.Ezek a gyerekek nem növik el betegségüket.Felnőtt korukban is megmarad a betegségük.A szeles idő óriási módon megterheli a szervezetüket.Többnyire pipa és szteroid szükséges ilyenkor.Gondolj bele mi lenne veled ha te is megkapnád ezt a betegséget.Arra kérlek te is.Köszönöm szépen.
Nikitta

#537

2013-05-12 21:52

Az én lányom ugyan nem asztmás, viszont lisztérzékeny. Ha elveszik azt a minimális támogatást is, amit kapunk,, hogy a bánatba fogom neki megvenni a marha drága élelmiszert? Sajnos ezt igy sem támogatja az állam, viszont az emelt csp-ből próbálom kigazdálkodni. Mert ugye hiába a munkahely, a kereset, ha az épp csak a legalapvetőbb megélhetésre elég :(
problem

#538

2013-05-12 22:01

Szégyen és gyalázat amit ez a kormány művel.Amelyik fiatal tud az elmegy külföldre dolgozni,amelyik nem mert mondjuk beteg gyereke van,annak meg el lehetetleníti az életét.Én is egy aggódó édesanya vagyok akinek a gyermeke 1.éves kora óta asztmás úgyhogy nem irigylem önöket tudom min mennek keresztül.Bár a támogatások egyikében sem részesülök mert 24.esztendős a fiam és most jutott el egy sós tenger mellé,igaz dolgozni de ez hozzájárul az egészségéhez,ugyanis gondolom önöknek is mondják,hogy jót tesz ez a levegő nekik csak arra nem adnak tippet hogy miből.

Vendég

#539

2013-05-13 04:00

Miért vették el az asztmás gyerekek egy részének a magasabb összegű családi pótlékát?
Tervezik-e a szabályozás módosítását?
***

DONCSEV ANDRÁS, (az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára): - Képviselő Úr! Egy új miniszteri rendelet révén április 1-jei hatálybalépése óta az asztmás betegeknek nyújtott támogatásra a családok a továbbiakban is jogosultak, amennyiben súlyos esetekről van szó. Azt, hogy pontosan milyen állapotot lehet súlyos esetnek minősíteni, minden esetben a pulmonológus szakorvos tudja eldönteni. Az ennek meghatározásához szükséges érvényben lévő szakmai irányelv letölthető a GYEMSZI honlapjáról. Az irányelv nem tesz különbséget a felnőtt- és gyermekkori kórképek esetei között, ezért felkértük a GYEMSZI-t a gyermekkori asztma szakmai irányelvének kidolgozására. Ez nagymértékben fogja segíteni a pulmonológus szakorvosok döntését az igazolás kiállításához.

Vendég

#540

2013-05-13 04:38

Valahogy megoldást kellene találni arra,hogy ne az amúgy is szenvedő betegeken spóróljunk!!!

Vendég

#541

2013-05-13 05:23

Én magam is asztmás kislány voltam, nálam csak a sportorvos volt képes diagnosztizálni a betegségem , ehhez azonban egyetemre kellett kerülnöm. Remélem manapság felkészültebb orvosok gyógyítják a beteg gyerekeket.Ez a betegség nagyon megnehezíti a mindennapokat. Az érintetteket segíteni kell a küzdelemben és az alternatív medicinát is támogatni, mert a szteroidok roppant veszélyesek hosszútávon, komoly károkat okozhatnak.

Vendég

#542

2013-05-13 05:32

Sajnos én is érintve vagyok, ötből a két legkisebb úgy néz ki belecsúszik. Most még nagyon az elején vagyunk (így 10 hónaposan), de a szakorvosi vélemények nem túl jók, már így is túl vagyunk életük első ventolinos "kúráján".
NEmcsak miattunk, de minden tartósan beteg baba, gyerkőc miatt fontos ez a petíció. Ne hagyjuk hogy ezt is elvegyék!

Vendég

#543

2013-05-13 05:51

Ez szégyen!!!!!!! Mit találnak még ki az emberek megnyomoritásárs?

Vendég

#544

2013-05-13 05:54

Megerősítem.

Vendég

#545

2013-05-13 05:56

Sok sikert. Köszönettel,Gellei Tibor

Vendég

#546

2013-05-13 06:02

èn tudom ,hogy mit jelent ez a magyarországon élö gyerekeknek,én is asztmás vagyok de itt németországban mindenben támogatnak ingyenes a gyógyszer meg minden betegségben szenvedö gyerekek számára 18 éves korig nem kell fizetni sem a gyógyszert sem semmit.

Vendég

#547

2013-05-13 06:10

Az én gyermekem márciustól lett astmás, esélyük sem volt, hogy bármilyen támogatásban részesüljünk.

Vendég

#548

2013-05-13 06:33

Inkább ezért fizetném az adómat mint, hogy sok szarházi köcsög fizetéséért amikor ilyen ökörségeket találnak ki....

Vendég

#549

2013-05-13 06:36

Két kislányom van sajnos mindkettő asztmás valószínüleg genetikai öröklésről lehet szó mert én is asztmás vagyok sőt a testvérem is. Nagyon jól tudom hogy mit jelent az ha gyerkőc köhög éjszakákon át és virrasztasz mellette és bizony sokszor azt sem tudod hogy mit csinálj vele hogy jobban legyen!Mindkét gyerkőcöm már a legerősebb pipánál tart, ráadáasul a kicsi 8 dologra allergiás is. Most ott tartunk hogy a gyógyszerektől karban van tartva a betegségük de ha esetleg kimarad egy esti pipa bevétel már köhögnek...Szóval aki vagy akik ezt a törvényt megalkották azoknak fogalmuk sincsen arról hogy milyen ez a betegség!!! Sajnos a asztmások száma nem csökken hanem inkább nő!!!! És mindíg rosszabb lesz!!! Én 4 órában dolgozom és helyben vagyok pontosan azért mert a gyerekekimnek szükségük van rám a betegség miatt. Az iskolába is úgy engedem el őket hogy a ventolin mindíg náluk van!!! Bármi gond van elérhető vagyok! El vagyok keseredve nagyon e miatt a döntés miatt hogy el fogják venni a kedvezményeket , és pontosan azért írtam alá ezt a petíciót hogy minél többen legyünk mert sajnos sokan is vagyunk akinek aszmás van a családjában!!!
zsóka

#550

2013-05-13 06:42

Én is aszmás vagyok 6 éve de mellette még sok fajta gyógyszert szedek