Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#276

2013-05-10 22:51

Akinek nincs asztmája, fogalma sincs mit jelent az amikor egy gyerekre - vagy felnőttre - rájön a roham. Ez az estetek többségében halálfélelemmel is jár ! Aki ezt kitalálta, hogy elveszi a gyerekek támogatását, annak azt kívánom, hogy tudja meg milyen érzés saját magán átélni akkor megtudja mit éreznek a családok amikor nem tudják, hogyan tudnának a legkönnyebben segíteni a roham oldásában !!Szégyen, hogy egyáltalán valaki fel is vetette ezt a javaslatot !!!

Vendég

#277

2013-05-10 23:27

A két kisebbik lányom asztmás,hetente befulladnak,a kicsivel 2 hónapja voltam Szekszárdon a kórházban Asztmás rohammal,egyik lány sem tud a gyógyszerek nélkül lenni!!Nagyon jó lenne ha átvállalhatnám a betegségüket,mert van,hogy éjszakákat nem alszanak nyugodtan úgy fulladnak,és köhögnek!Mindketten 3-3 féle gyógyszert szednek a gyógyszerek drágák,ha elveszik a közgyógy kártyát nem tudom,h fogom megvenni nekik a gyógyszert!!!!Nem csak én hanem sok más szülő is így van vele,közgyogy nélkül megfizethetetlen a gyógyszer!!!!Levegő nélkül viszont sajnos nagyon kellemetlen,mikor kapkodni kell utánna!!

Asztma

#278 Kpálfa.Gyöngyi

2013-05-11 01:40

Nekem 9 gyermekem van, és ebből 7 en asztmásak, már csak a 3 legkisebb gyermekemet kell rendszeresen hordanom, ha még ezt is elveszik amit eddig kaptunk nem tudom milessz, a lányom igy hogy nincs 90% os kártyája 920 ft fonatoz el naponta. Szerencs hogy a két kisebb gyerekemnek iskolás buszuk van ig nem kell fizetni.

Vendég

#279

2013-05-11 03:50

Nagyon durva! A 4 és fél éves kisfiam 2év alatt jó, ha 3 hónapot tudott járni összesen oviba! :( S sajnos néha már a másfél éves húga is befullad! :(
Egy 3 gyerekes anya

Vendég

#280

2013-05-11 04:05

Kívánom minden törvényhozónak, hogy legyen asztmás gyermeke, unokája, sőt ő maga is legyen az, hogy TUDJA MEG, MI EZ A BETEGSÉG és ne jussanak gyógyszerhez!!! Kérdésem hozzájuk: miért mindig a betegeket és szegényeket sújtják a törvényeikkel, miért nem néznek már szét a sok életerős ember között, akik viszont kapják a segélyeket és közben a kisujjukat sem mozdítják érte??? Na azt kellene eltörölni!!! Persze azok akkor sem munkával oldanák meg, hanem lopnának, csalnának, bűnöznének, amit egyébként így is megtesznek, de megtehetik, mert őket védi a törvény!

Vendég

#281

2013-05-11 04:06

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, és nem is találom sehol: az, hogy elveszik az emelt cs-t és a hosszabbított gyes-t, automatikusan hozza magával, hogy a gyógyszereket is teljes áron tudjuk megvenni? Nekünk nincs közgyógy igazolványunk, de a kisfiam gyógyszereit 90%-os támogatással írják. Az hatalmas érvágás lenne, mert bár ő szerencsére tényleg nem súlyos eset, de azért sokkal többet beteg, mint egy teljesen egészséges gyerek, és közösségbe még csak ezután megy... Köszönöm, aki tudja a választ!

Vendég

#282

2013-05-11 04:39

inkább nem irok semmit mert nem lenne publikus

Vendég

#283

2013-05-11 04:48

3 asztmás gyerekem van! Az egyiket 6 hónappal ezelőtt gyógyulttá nyilvánították, elvéve ezzel az emelt összegű családi pótlékot! Kontrollra kellett mennünk a napokban! Olyan állapotban volt, hogy még a "betegebb" gyermekemnél is erősebb gyógyszert kapott! Érdemes volt fél évre megvonni tőle a kezelést! Gratulálok a kormánynak az idióta döntése miatt! Hajrá! Csak így tovább! Lassan, de biztosan mind belehalunk!

Vendég

#284

2013-05-11 04:55

Át tudom érezni ezt a hatalmas problémát, mivel én is súlyos asztmás vagyok. Idős fejjel is nehéz megküzdeni vele, hát még egy kisgyereknek - tényleg állandó odafigyelést igényel.

Vendég

#285

2013-05-11 05:15

Nincs hozzá fűzni valóm ! Helyesnek tartom a petíciót !
Üdvözlettel: Ria


Vendég

#286

2013-05-11 05:17

Eddig is szűk markúak voltak, mert a keret, amit tavaly meghatároztak, már márciusban kimerült. Annak ellenére, hogy a gyógyszerszügségletett(állandó gyógyszereket)előre meg kellett adni.

Vendég

#287

2013-05-11 05:28

Szerintem nincs annak a bárgyú embernek asthmás gyereke vagy család tagja aki ilyen vagy hasonló betegségben szenved. Kívánom, hogy Ők is átéljék azokat a pillanatokat amit a hozzám hasonló szülők átélnek akkor mikor a gyermekük befullad. Vagy nem ehet olyan ételeket amiket a NAGYSÁGOS ÚRAK gyermekei. Ezt kéne nekik megérteni, bár nem tudom, hogy van-e olyan szervük amivel ezt végre tudnák vinni. Szerintem a cigányokat kéne elő venni, hova teszik a gyógyszert amit felírnak nekik. Mivel Ők azok akik nem adják rendszeresen a gyógyszert a gyerekeiknek.

Vendég

#288

2013-05-11 05:30

Nekem két asztmás gyermekem van,7,és 10 évesek.Szóval én tudom mit vesznek el.Fogalmam sincs miből váltom ki a gyógyszereket.

Vendég

#289

2013-05-11 05:37

Az én unokám is ezzel küzd,és nagyon sokszor gond van vele!!!!!!!!!!

Vendég

#290

2013-05-11 05:43

Remélem nem csak az adataim kellettek.......
Nora

#291 Re:

2013-05-11 05:43

#1: -

Konkrétan nem elveszi, hanem felülvizsgáltatja, hogy ki az, aki súlyosan beteg és emiatt továbbra is jár neki. Igazából azért értem ezt meg, mert sokan jogtalanul használják ezeket!


Vendég

#292

2013-05-11 05:53

Aljas dolog beteg gyermekek támogatását elvonni.Nem kellene idáig süllyedni.Van erre a hiánypótlásra 100 másik lehetőség is.

Vendég

#293

2013-05-11 06:10

Nagyon remélem hogy nem veszik el a támogatást!!!Maguktól vegyék el a sok járandoságot ami nem járna nekik

Vendég

#294

2013-05-11 06:17

nagyon is egyet értek,meg kell próbálni!

Vendég

#295

2013-05-11 06:19

Ne vegyék el a támogatást a gyerekektől!

Vendég

#296

2013-05-11 06:33

rohadjon meg az egész magyar kormány!!!! Ezek csak rombolni képesek. Bezzeg ha ezek betegek drága pénzeken kezeltetik magukat külföldön abból a pénzből amit tőlünk elvettek! A beteg dögöljön meg mi? Ránk már nincs szükséges a társadalomnak! Szégyen és gyalázat! A jó Isten nem siet de nem is felejt!!!!!!!

Vendég

#297

2013-05-11 06:39

Ahol asztmás a gyerek ott mindenki tudja, hogy mivel jár... Nálunk az első 5 évünk szinte semmi másról nem szólt csak orvos, patika, kórház... Nem mellesleg nem tudtunk oviba járni mert ha valaki elköhögte magát minimum 2 hét gyógyulás következett... és ez így ment éveken át. Ma már 7 évesek vagyunk, de ősztől - tavaszig még mindig dráma....
Tényleg írjuk alá minél többen...
Talán ha sokan vagyunk sikerül....

Vendég

#298

2013-05-11 06:50

Azért arra kiváncsi lennék aki ilyen törvényeket hozz saját magától vagy a gyerekétől is megvonja a támogatást?

Vendég

#299

2013-05-11 06:51

Nekem is mind a két gyerek asthmás.Sajnos a kicsi 6 hónapos koráb fulladt először krupptól.onnantól kezdve csak romlott az állapota,mivel nem kezelték és vizsgálták időbe hiába kértem az orvosokat.Fehérje allergiás majd ekcémás , továbra is kruppos és a végén 3 évesen hörgőtükrözéssel megállapították az asthmát.A nagyobbiknál 9 évesen és 5 évesen már elvittem , hogy valami nem stimmel a gyerekkel.Elég nehezen áltak rá a vizsgálatra.Végül allergiásak is lettek.Rengeteg vizsgálat eszméletlen sok orvosság már rettegtem nem e lesz valami baja tőle a gyereknek.A sok sok éjszakázás a minusz 10 fokokba.Jézus nem kíváno senkinek.Az orr mandula műtét óta jobban vannak.De az utolsó évre nem kaptam meg gyest , a munkhelyem meg kapásból ki is rúgott.Az óvodába a 4 évből csak másfelet járt ki tisztességgel a gyerek mert annyit volt beteg.Igaz kitünő tanuló .Remélem lesz valamelyik görény ilyen helyzetbe akinek nincs ilyen beteg gyereke nem is tudja mivel jár az mikor nem tudsz segíteni már semmivel se.Ekcéma a fején ha az mert azt se tudták megmondani mi az.A lábán a hasán.Allergia.Stb..És meg vonja a gyest a magasabb családit?Ak özgyógy ellátást 2 év alatt tudtam megcsináltatni mert azt mondták nincs rá szükség.De amellett volt mikor 30000ft hagytam ott gyógyszerre.Undorító hogy ezt megvonják.Ja és az allergia orrspray 2000ft.A tablettáról nem beszélve.Meg a többi.

Vendég

#300

2013-05-11 07:01

Felháborítónak és undorítónak tartom! Fő hogy a kormány mindent megszavaz saját magának!