Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

Vica

#251

2013-05-10 20:00

Egy kicsit több odafigyelés kellene az emberekre, pláne a gyermekekre!
lena27

#252

2013-05-10 20:02

Nekem is két gyermekem aszthmás.Nagyon sokat jelentene, ha nem kellene ismét fizetnünk érte.Nem itt kellene spórolni az államnak.Ugyanakkor elvárják,hogy növekedjen a születések száma. Eddig sem jutott túl sok a gyerekekre,de most döntenem kell,gyógyszert vagy ételt-ruhát veszek-e nekik.:-(

Vendég

#253

2013-05-10 20:04

Kisfiam, 17 hónaposan lett asztmás, 1 éve, 5 évesen egészségessé nyilvánították. Kislányom, 5 hónaposan lett asztmás, most 3,5 éves, és még mindig beteg. Sokszor nem tudom oviba vinni, mert azonnal elkap minden betegséget, és egy asztmás betegnek egy sima nátha is veszélyes, hiszen nagyon gyakran befullad. Rengeteg téli éjszakát töltöttem ébren a kertben, gyermekemet pokrócba csavarva levegőztetve, mert csak így javult az állapota. Ezt csak az tudja, aki benne van. Az állandó idegeskedés, hogy legyen már reggel, nehogy megfulladjon... Mivel nagyon beteges, így még egy ideig nem tudok elmenni dolgozni. Ha a kormány elveszi a támogatást, nem tudom megvenni neki a drága gyógyszereket! Egyedül nevelem két gyermekemet, így ez a kis pénz, amit kapok is sokat számít.
Egy aggódó Anyuka

Vendég

#254

2013-05-10 20:06

Egyedülállóként nem tudnám finanszírozni a gyermek betegségét, tanulását utazását.

Vendég

#255

2013-05-10 20:10

Gyermekeink a legnagyobb értékeink!!!! Aki ezt a döntést aláírta büntetőjogilag vonják felelőségre gyermekkorú veszélyeztetése bcs. miatt!!!!!!!!!

Vendég

#256

2013-05-10 20:14

Tőlünk már 1 évvel ezelőtt elvették a támogatásokat az indok az volt ,hogy a kislány nak nem súlyos az asztmája.De most a legkisebb gyermekem is aztmás és neki sem jár semmi!! Hát ez van!

Vendég

#257

2013-05-10 20:16

Sajnos 2 unokámnak is erős asztmája van, l2
és 4 évesek. Pedig a spotot is megpróbáltuk
a kajakozást de semmi hatás. A gyógyszerel vagypnt
Jelentenek,plusz még a rohamok amik meg-
terhelik a gyerekek életét.
maris

#258

2013-05-10 20:17

Nekem két asztmás gyermekem van az egyik még csak 2 éves,több gyógyszert szed mint a nagyobbik testvére 2hetenként elkap valamilyen betegséget a bölcsiben,édesanyám segít be amikor beteg,de a gyógyszerek nagyon drágák,igenis maradjon meg a támogatás!!

Vendég

#259

2013-05-10 20:29

Legyetek szivesek olvassatok el es a Facebookon ez az egyik legfontosabb életmentö peticio, mert amit mar csinal a kormany ez tarthatatlan. Aszmasoktol vonja meg a támogatast :(hát föltudja fogni, ha nincs gyogyszer meg is fulladhat????? Kivánom hogy az kapjon aszmat a csaladdal együtt aki ezt létre hozza és az is aki mellé all. Majd megtudja akkor hogy milyen erzes ha nincs levegö:( Akibe van kis erzes az alairja hogy ne vonjak meg!!!!!!

Vendég

#260 Re:

2013-05-10 20:30

#32: -

A refluxos gyerek  sem kap támogatást gyógyszer havi 3500ft


Vendég

#261

2013-05-10 20:32

Az én kislányomnak asztmás hörghurutja volt picikorában. Emlékszem azokra az éjszakákra, amikor egész éjjel nyitva volt az ablak, ment a párásító, és ülve aludtunk, ölemben a kislánnyal... hogy csak néhány órát tudjon aludni köhögés nélkül... Drága jó Orbán úrnak nyilván nem volt benne része.. nem is kívánom neki... mert ezeket az éjszakákat még az ellenségemnek sem kívánom, de azért beültetném nagyjainkat egy ily kisgyerek mellé néhány éjszakára...

Vendég

#262

2013-05-10 20:34

Üdvözlök Mindenkit!

Én 3 éve vagyok Aszthmás,Gerincbetegségem van,ráadásul született rendellenességem!Harcolok nagyon régóta azért hogy ami a beteg embernek,gyerekeknek jár azt megkaphassák!Sajnos én ott tartok hogy nem kaptam se magasabb összegű családi pótlékot se semmit,se MÁK Kártyát,pedig voltam már Orvosi Bizottságon is 2-szer!Addig addig fogok nyakukra járni még meg nem adják mert Jogosan jár nekem!! Aki meg nem beteg azok meg megkapják?? Ilyen fiatalokkal találkozok heti szinte 3-szor és akik meg rászorultak azok meg nem kapják meg!?? Hogy van ez??

FOGJUNK ÖSSZE,HARCOLJUNK AZÉRT Hogy Nekünk Beteg fiataloknak, idő embereknek járjon az amire rászorult és ne vegyék el amiben előrébb segítenénk mások fejlődését,egészségét,és anyagi támogatást se,mert szükségünk van a gyógyszerekre és azok mindenféleképpen nagyon de nagyon kell mert a nélkül nehezen tudnánk gyógyulni és ezt az Államnak meg kell érteni-e és nem a Beteg embereken spórolni hanem azokon kell akik havi szinten több milliót keresnek,kocsijuk van és több házuk!!

Ne hadjuk hogy elnyomjanak minket és elvegyék azt ami Jogosan jár nekünk és Egészségüntől is megfosszanak,mert ha nincs Támogatás az Egészség nem fog magától nekünk oda repülni csak kimondottan Orvosi Gyógyszerekkel!
Ezt meg kell érteni Mindenkinek főleg azt akik nagyon szegények és nincs miből kiváltani a beteg gyerekeknek az orvosságokat!!


Köszönöm,hogy elolvasta mindenki de a lényeg hogy FOGJUNK ÖSSZE ÉS HARCOLJUNK MINT EGY IGAZI MAGYAR Ember!!


Tisztelettel: Bitó László
Miskolc

Vendég

#263

2013-05-10 20:37

szégyen:(

Vendég

#264

2013-05-10 20:38

az ên fiam is asztmâs allergiâs születèse òta.
igaz mostanra /19/ èves szèp lassan tünet mentessê vàlt..
de idãig hosszù ès nehêz ùt vezetett....az anyagi részéről nem is beszêlve...
teljesen megértem ès jogosnak tartom az anyuka felhàborodàsát!!!!

Vendég

#265

2013-05-10 20:50

2 gyermekem van a kisebbiknek aszma, allergia és ekcéma, a nagyobbik gyermekemnek aszma és krónikus arcüreg gyulladása van. Igen nagyon sokat betegek a gyermekeim, és sajnos nekem is gyógyíthatatlan betegségem van. A férjem keresőképes a családba. Elég szomorú és megalázó dolognak tartom, hogy enyit nem érdemlünk meg, hogy legalább ilyenkor támogassanak bennünket. Sajnos azt látom, hogy mindenre van pénz ebben az országban csak arra, azokra az emberekre nincs akiknek igazán szüksége lenne segítségre. Nagyon szomorú dolog!

Vendég

#266

2013-05-10 20:52

Az én gyermekem is asztmás egyedül nevel szóval.....

Vendég

#267

2013-05-10 21:07

Igen rossz döntés, mert beteg gyerekekről van szó!
brigty

#268

2013-05-10 21:18

Remélem sikerül valami jót elérni ezzel !Szurkolok!

Vendég

#269

2013-05-10 21:19

Nem elég hogy, "47500Ft-ból" kell megélnünk!
Máskinak meg 57000Ft/nap is kevés!
Vegyék el ezt is sőt a nyugdíjat is meg mindent és vigyék haza a képviselők meg a kissebbség.
Mivel nekik ez jár!!!!!!!!!
A beteg gyerekeknek meg semmi, de ha Orbán gyereke lenne ilyen beteg akkor nem elvonás lenne hanem emelnék a díjakat.

Vendég

#270

2013-05-10 21:20

2 éves és 5 éves unokám asztmás, ezt már azért mégsem szabad hagyni nagyon sok gyereket érint sok kisgyerekes családot

Vendég

#271

2013-05-10 21:32

NEKEM A KISUNOKAM ASZMAS ES SAJNOS A CSALADUNKBAN
NEM Ő AZ EGYETLEN RAJTA KIVUL MEG 4 CSALADTAG AKI ASZMAS. MOST OLVASTAM EGY EGESZSEGUGYI TAJEKOZTATOBA HOGY ITT NORVEGIABAN AHOL ELEK KULŐNLEGES PLUSZ HAVI 2000-3000 KÖRULI ÖSSZEGEL TAMOGATJAK AZTA CSALADOT ILLETVE A BETEGET AKINEK ALERGIAS BETEG GYERMEKE VAN ILLETVE HA SAJATMAGA SZENVED ILYES FELE BETEGSÉGBEN PLUSZ TAMOGATJAK A HAVI GYOGYSZER KÖLTSÉGÉT.
andrássysáramatild

#272

2013-05-10 21:52

A magyar emberek biztosítást fizetnek. Bebiztosítják az egészségüket. Miért nevezik TÁMOGATÁSNAK azt, amit már jó előre kifizettünk? Ez olyan mint a casco, van önrész, a többit pedig a biztosító állja. Soha nem értettem ezt a mondatot. "Támogatja, vagy nem támogatja az egészségbiztosítási pénztár". Az utóbbi időben a "nem támogatott..." ami legtöbbször elhangzik. Ébredjünk fel, használjuk a kifejezéseket helyesen. Vagyis a befizetett biztosítás ellenére nem kapjuk meg, amiért gondoskodunk magunkról. Egyszóval: fizessenek, ha mi is fizetünk.

Vendég

#273

2013-05-10 22:07

Szégyen és gyalázat,hogy a jelen kormány mindenen és mindenkin megtakarítani szeretne és,hogy ez alól még a beteg gyermekek sem kivételek!!!!Elfogadhatatlan döntés!!!!!Horderejét tekintve remélem a felháborodás hulláma elsöpri majd ennek az agyrém döntésnek a meghozóit is!!!!!!!

Vendég

#274

2013-05-10 22:09

Ez már felháborító,mit meg nem mernek tenni!!!!!!!!
sly

#275

2013-05-10 22:37

Olvasom leveleiteket és zokogok,mert az jut eszembe,hogy a két éves gyermekemről hányszor téptem le a két kezemmel a pizsama nadrágot pelenkástól,hogy a már nem támogatott életmentő kúpot a gyógyszerek rendszeres szedése mellett időben be tudjam neki adni.A kórházi kezelés során,hány fuldokló gyermeket láttam akik mellett édes anyukájuk napok-hetek óta remegve kuporogtak a székeken éjjel-nappal, sokszor étel-ital nélkül, remélve haza viheti még gyermekét.Mi tudjuk mivel jár ez a betegség, aki pedig nem tudja kérem vegyen részt csak egy éjszakára egy gyermek kórház pulmonológiai osztályán, hogy megtudja miért járna egy ilyen rossz döntésért életfogytig tartó börtön büntetés.