Védjük meg a Római-partot!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Védjük meg a Római-partot! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2013-02-18 18:36

Gyermekkorom legszebb és legjobb élményei fűződnek a Római parthoz nagyon jó hely volt

Vendég

#52

2013-02-18 18:37

Hírdetni nem akarok.

Vendég

#53

2013-02-18 18:56

Ismét az egyéni befektetői érdekek kerülnek a közösség és az élő környezet hosszú távú érdekei elé?! Gátra szükség van, de nem a tervezett helyen, hanem a régi nyomvonalon.
knor1982

#54 Dokumentumfilm a Római-parti életről

2013-02-18 19:03

nagyszerű dokumentumfilm, az urbanista blogon találtam rá: http://vimeo.com/40282567

Vendég

#55

2013-02-18 19:31

Nagyon kellemes hely.

Vendég

#56

2013-02-18 19:42

Fiatal koromban sokszor evezgettünk arrafele, nagyon romantikus volt.

Vendég

#57

2013-02-18 20:19

1962 óta ismerem a helyet a nagyszüleim a Pünkösdfürdő közelében laktak ott nőttem fel s tanultam meg úszni. Az 1965-66 os ( ha jól emlékszem a dátumra ) nagy árvíz idején a Királyok útja nyúl gátja fogta meg a vizet. A gát és a Duna között minden építkezés tilos volt. Azóta felhúztak egy sor lakóparkot épületet s villát kizárólag ezeket akarja tarlós megóvni, a nagy műszaki ember nimbuszával. Ellenzem a fák kivágását s a part megváltoztatását.
Panyóka

#58

2013-02-18 20:44

VALAKI!!! Figyelmeztesse már, az okosokat, akik a döntést hozzák, hogy árvíz esetén a Római-parton nem a Duna felől jön a víz!!!A kertek alatt a Pünkösdfürdő irányából!! Hiába a mobilgát, ha mögötte víz fog állni!! Telkenként kell a védelmet megoldani, 75' óta gyakoroltuk egy párszor! A vizet a szomszéd felől kell gáttal /homokzsákkal/ megfogni, éjjel, nappal szivattyúzni, mivel a csatornákon, derítőkön, wc-ken jön fel a víz, magas vízállásnál ! 820cm-ig sikeresen lehet védekezni, de minden telektulajdonosnak együtt kell! Mobilgátat a tulajdonosok építsenek, ne a parton legyen mert az műszakilag eszetlenség! Környezetvédők, mondjátok meg az okosoknak, hogy ez a terv butaság!!!A partszakaszt inkább tisztítsák meg a szennytől! Tüntessék el az álló hajókat!!!
Bölömbika

#59 Re:

2013-02-18 21:56

#30: - Az Önhöz hasonló gondolkodású embereknek megfelel egy beton bunker is. Eléggé aggasztó, hogy a XXI. században illegálisan, (trükkök százaival) felhúzott lakokparkok ilyen úton való értéknövelését egyesek fejlôdésként értékelik.


Vendég

#60

2013-02-18 22:11

Amíg nem késő!
Vendeg

#61

2013-02-18 22:19

Gyermekkorom legszebb nyarai fuzodnek a Romai-parthoz. Itt szulettem, itt elek 60 éve. Szeretnem, ha minden a regi lenne, ami mar nem lesz, tudom. Nem lett volna szabad engedelyezni a lakoparkok epiteset. Oldjak meg a vedelmet, akik engedelyeztek es epitettek, de ne ilyen modon. Igen, vedjuk meg a Romai partot!!!

Vendég

#62

2013-02-18 22:21

Tanulás,majd később munka után nagyon sok időt töltöttünk ott! Nagy baj lenne,he elpusztítanák!

Vendég

#63

2013-02-18 23:36

A pofatlansag teteje, hogy az osfakat ki akarjak irtani az illegalisan arterre epitett epulateket meg a mi penzunkbol vedeni.

Vendég

#64 Re:

2013-02-19 00:50

#28: -

Egy apró észrevétel: az építési szabályokat a III. kerületi Tarlós hozta nagyrészt... pl. 2001-ben, mikor megemelte 4,5-ről 11 méterre a maximális építménymagasságot...

Évus
Vendég

#65 Re:

2013-02-19 01:20

#1: -

Kedves Gergely, Gábor!

Nagyon örülök, hogy végre meghallottátok a segélykiáltásunkat, itt Rómain lakókét. Sokat küzdöttünk a lakóparkok ellen, de nem Mi győztünk. Én 1960 óta élek itt, de ez már nem a RÓMAI!!! Már nem az a pihenő és sproltolási, együttélési lehetőség, mint azelőtt volt. A csónakházakat lerombolták, a partot beépítették, a gyönyörű ősparkokat kiírtották, büntetlenül!!!!!! Még mit tudunk megmenteni, kérdezem én? Talán a mobilgátat le tudjuk vetetni a napirendről, de már ebben is csak nagyon halványan merek hinni. Azt kívánom, hogy ne nekem legyen igazam, mert nagyon boldog lennék, ha legalább a halvány mását láthatnám újra RÓMAI-nak!!!)))

Teljes szívemből drukkolok és szívesen részt is veszek, ha szükséges RÓMAI megmentéséhez és az ahhoz szükséges tennivalókban.

 

 

Kakukk

#66 Cím

2013-02-19 09:47

A Római part évek óta csak romlik, hiába a fejlesztéseknek...A régi jó csónakházak nagy része már lebontásra ítéltetett...Ne hagyjuk, hogy egy oda nem illő mobilgáttal teljesen eltüntessék gyermekkori emlékeinket, a Római part varázsát!

Vendég

#67

2013-02-19 11:10

El a kezekkel a Rómaitól!!!

Vendég

#68

2013-02-19 12:34

Jean Luc Godard: "Az ember kétségbeesett erőszakot tesz a természeten, hogy elültesse benne képzelete magvait." Addig őrjöng a "CSUPASZ MAJOM", amíg még egy csepp ÉLŐ TERMÉSZET van még a Földön???
MÉDIA!

#69 MÉDIA!

2013-02-19 13:12

Sziasztok!
Próbáljátok megkeresni a TV2 NAPLÓ című műsornak a szerkesztőit, hogy csináljanak egy műsort róla valamint az RTL KLUB HÁZON KÍVÜL című műsorát is meglehet keresni a témával.
Ezenkívül koncerteket is lehetne szervezni ahol népszerű együttesek hívnák fel a figyelmet a római part problémájára

Vendég

#70 Re:

2013-02-19 13:44

B

#71 Re:

2013-02-19 16:14

#1: -

Én is...meg azokat is, amik elmaradnak emiatt.

B

#72 Re: Re: Re:

2013-02-19 16:24

#37: - Re: Re:

Látogasson el egy nyári estén/délutánon akkor a saját szemével láthatja.


Vendég

#73

2013-02-19 16:41

Az évszázados Római part területe evezős paradicsom volt már a háború előtt is. Sajnos e terület az evezősök óriási tiltakozása ellenére 2001 végén és 2002-ben korrupció áldozata lett. 7 db csónakházat romboltak el és árvízi területen lakóparkot építettek a milliomosok részére. A lakópark mivel ez árvízi terület, nem kapott végleges lakhatási engedélyt és a területen lévő lakásokat 371 000 forint /m2-ért árulták és árulják. Ide hiába építenek akármilyen gátat, a Duna magas vízállása esetén a talajvíz alulról beszivárog, mert ez egy sóderes-homokos terület. Hiába tiltakoztunk éveken keresztül, ennek ellenére semmibe vették az evezősök tiltakozását és a csónakházak lerombolását folytatták tovább. Büntetést érdemelne az egész társaság, aki ezt a gaztettet végrehajtotta. Sajnos ez egy következmények nélküli ország. A két védett ( Bibic I. és Vöcsök II.) csónakházakat 2002-ben nyilváníttattam védetté, mindkettőt elbontották, a Bibic I.-et visszaépítették, de nem a védettségnek előirt állapotába (1927) és a Vöcsök II. - öt 2008 óta nem építették vissza. A védetté nyilvánítás ténye bekerült a 2002. október 7-i Magyar Közlönybe. A műemlék felügyeletnek a mai napig nem hiányzik a védett épület. 2002-ben óriási mennyiségben fenyőket, fákat és díszbokrokat vágtak ki.
Verő Krisztina 67 éves környezet,- városvédő és evezős

Vendég

#74

2013-02-19 16:46

Romain laktam tobb mint 10 evig. Fiam ott nott fel es csodalatos volt setalni a Romai parton.
ne dőljetek be az altatásnak és olvassatok a sorok között!

#75 ne dőljetek be az altatásnak és olvassatok a sorok között!

2013-02-19 18:50

"A partért lelkesedőket lehűtheti ugyanakkor, hogy a Dinpi levele megemlíti, hogy a helyi jelentőségű területté nyilvánítás szakmai előkészítéséért a Fővárosi önkormányzat főjegyzője a felelős. Miközben a mobilgátépítés ötlete és előkészítése éppen a fővárostól származik, így kicsi az esélye, hogy a minisztérium javaslatára váratlanul elállnának tervüktől."

"A mobilgátnak vannak támogatói is: ezt a civilszerveződést az egyik parti hotel tulajdonosa vezeti.!!!!!!!!!!!!!!!"