A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

Elkeseredett

#627 Nemzeti Pedagógus Kar

2013-05-15 12:52

Látom, kihalt a fórum is. Azért kíváncsi lennék azok véleményére, akik még ide-idenéznek!
Mit szóltok a Nemzeti Pedagógus Karhoz? Micsoda megtiszteltetés.....
Ami engem illet, én NEM AKAROK tagja lenni. Miért nem tehetem meg??? Úgy érzem magam, mint egy marionettbábu a bábszínházban.
Úgy gondolom, a jövő évet még kivárom, aztán elmegyek, keresek valami fizetős munkát. És nálunk sokan gondolkodnak így...

Vendég

#628 És még mindig hallgatunk...

2013-05-15 16:20

Pedagógus etikai kódex szövegrészlet:
"...teljes erőnkkel és legjobb tudásunk szerint törekszünk a jogszabályok alapján megválasztott vagy kinevezett vezetőink által kitűzött célok megvalósítására, az általuk kiadott utasításoknak megfelelően."
EZ MOST KOMOLY????
Én már nem akarok ennek a karnak a tagja lenni, ez a kar már túl messzire ér! Imádom a munkám a gyerekekkel, de félek, fel kell adnom, mert nem akarok kiszolgáltatott és rettegő báb lenni.
csakazértis

#629 Re: És még mindig hallgatunk...

2013-05-15 17:49

#628: - És még mindig hallgatunk...

Komoly. Sajnos sokan nem ismerik fel, hogy mivé fajulhat az egész.

Elkeseredett

#630 Re: És még mindig hallgatunk...

2013-05-15 18:15

#628: - És még mindig hallgatunk...

Honnan van az idézet? Kerestem az Etikai Kódex tervezetét, de nem találtam. Szívesen elolvasnám...:)


Vendég

#631 Re: Re: És még mindig hallgatunk...

2013-05-15 18:29

#630: Elkeseredett - Re: És még mindig hallgatunk...

Itt olvashatod a társadalmi véleményezésre készült előzetesüket (azaz, amit keresztülnyomnak majd rajtink, ez az egyeztetés)

http://www.kormany.hu/download/4/d5/c0000/Etikai_kovetelmenyekrol_Zold_Konyv_%20tarsadalmi_egyeztetesre.pdf

Elkeseredett

#633 Szájkosár

2013-05-15 20:01

Elolvastam mindkettőt. :(
A legnagyobb baj, hogy nincs, aki megszervezné a tiltakozásunkat. Nincs a pedagógusoknak érdekképviseleti szerve, mert most már Mendrey is csak a száját jártatja. Reménytelen.

Vendég

#634 Re: Szájkosár

2013-05-16 16:16

#633: Elkeseredett - Szájkosár

Ugyan kit szervezne meg? Mindenki hallgat, vagy csendben morog. Még odáig sem jutnek el a tanárok, hogy felfogják: szolgasorba süllyesztik őket, játékszerei a vezetésnek, és mindenki bármikor áldozata lehet ennek az egésznek. Lapítanak és tűrnek. Szégyellem magam, az összes hitem elveszett a pedagógustársadalomban. Megérdemeljük. Tudják, hogy tehetnek bármit velünk, és meg is teszik. Ha fizetéset sem adnak, akkor is bemegyünk dolgozni.

Elkeseredett

#635 Vicc

2013-05-16 20:58

Hát igen. Eszembe jutott a régi vicc, amikor két gyárigazgató beszélget:
-Te tudsz fizetni a munkásaidnak?
- Ááá, már fél éve nem.
- Én sem. És neked bejárnak dolgozni?
- Be, azért jönnek.
- Nálam is. .... Te, ne szedjünk ezektől belépti díjat?...

De nem akarok ötleteket adni a kormányzatnak:)

Független Tanerők Hangja

#636 FTH

2013-05-18 08:56


Vendég

#637

2013-05-18 09:00

Az Orbán Viktor vezette Fidesz-kormány intézkedéseivel az elmúlt három évben a magyar társadalom széles rétegeit hozta hátrányos helyzetbe, miközben változatos eszközökkel építi ki saját klientúráját. Ennek egyik, valószínűleg nem utolsó állomása a trafikpályázatokon a kormányzatnak kedves pályázók helyzetbe hozása, amelyet sajtóértesülések szerint a szekszárdi polgármester esetén hangfelvétel is bizonyít. A trafikmutyi, illetve a kormány elmúlt három évi tevékenysége által hátrányos helyzetbe kerültek érdekében a Demokratikus Koalíció demonstrációt szervez 2013. május 18-án, szombaton 15 órától a Fidesz Lendvay utcai székháza elé, amelyre várunk Titeket, minden demokratikus ellenzéki pártot és szimpatizánsaikat is.

Vendég

#638

2013-05-20 09:45

Fogjunk már össze, és legalább ennyit tegyünk magunkért:
http://www.peticiok.com/forum/51562#22
kréta

#639 trafikos

2013-05-22 08:47


Lehet, hogy trafikosnak kellett volna mennem? :(

Ehhez mit szóltok?
http://444.hu/2013/05/21/ha-kozalkalmazott-vagy-folyamatosan-megfigyelhetnek/


Vendég

#640

2013-05-23 16:28

40 év után selejteznek a tanári pályáról. Nem számít a szakmai tudás, az emberi hozzáállás, a tehetség, menni kell, ha a minisztérium mondja. Érdemes megnézni a Házon kívül riportját! http://www.rtlklub.hu/most/40681_hazon_kivul_stabunk_a_viii_kerulet_hirhedt_utcajat_jarta_veg

Vendég

#641 kihalunk????

2013-05-27 08:53

"A pedagógusok, iskolaigazgatók és szülők belekényszerítése egy állam által létrehozott korporációba teljesen értelmetlen vállalkozás, ami a jelen körülmények között nem szolgál semmi mást, mint a kölcsönös feljelenthetőség alapjának és csatornáinak létrehozását, a bizalmatlanság, megfélemlíthetőség és közöny kultúrájának megerősítését." Milyen igaz!

Vendég

#642 Pedagógusnapra

2013-05-27 20:11


http://index.hu/belfold/2013/05/27/keszpenzben_kapjak_meg_a_pedagogusok_az_elmaradt_beren_kivuli_juttatast/

És így az egyenlőbbek az egyenlőknél már X-elnek jövőre. Piti játék ez. :( Sajnos a bőrünkre megy. Hányingerem van...
kréta

#643 Ped.napi "jutalom" ???

2013-05-30 14:18


http://nol.hu/belfold/pedagogusnapi_jutalom__brutto_3333_forint

Ez is csúztatás, mert aki eddig nem kapott semmit, az most sem kap. A többieket is megvezetik: amit az önkormányzat adott cafeteria keretében az netto, adóalapba nem számító juttatás volt. Most azt mondják jutalmat adnak, s ez ettől már adóköteles jövedelemmé válik.

Nagyon gáz ez az egész.
Mi 3 éve nem kaptunk egy fillért se, utalványt se, semmit. Akkor a mi cafetériánk megint 0.

Vendég

#645

2013-06-02 07:30

Harmincnégy éve tanítok-nem ezt a jövőt képzeltem el-még pár óra megyek tüntetni ismét...

Vendég

#646

2013-06-02 16:54

H.R. az esti híradóban nemes egyszerűséggel hazugnak minősítette a demonstráló pedagógusokat. Köszönjük pedagógus nap alkalmából! (és azok mik, akik azt mondják lesz életpálya modell, és van pénz, aztán nincs pénz, nem lesz tanárelbocsátás, aztán lesz, adnak kafetériát, aztán nem stb.?) "MINEK NEVEZZELEK?"

Vendég

#647

2013-06-03 10:21

Független Tanerők Hangja

#648 szünet, amit gyakran emlegetnek

2013-06-05 17:54

Amit a szünetről tudni érdemes, és amit az emberek gondolnak, mert az a kettő néha köszönőviszonyban sincs egymással:

http://emberszol.blog.hu/2013/06/01/tanarember_558

Vendég

#649

2013-06-06 16:28

Hajdan Galambos Márta, talán még van aki emlékszik rá, azt mondta, hogy azért ne hagyja magát megalázni a pedagógus, mert megalázott ember megalázott embert nevel.

Vendég

#650 Daloljunk együtt! :D

2013-06-07 11:41

Ha én rózsa volnék, állandóan nyílnék,
minden alkalommal tök mást nyilatkoznék,
akkor lennék boldog,
ha 5 tesi lenne,
s relaxáció is
megjelenne benne…

Tanárnak mentem én, ez nem túl nagy pálya,
mert befogják annak, kinek szól a szája,
klik(k)esedni hívnak,
de mi nem szeretnénk,
mert a tanszabadság
rég a közös eszménk.

Ha én rózsa volnék, iskolákba mennék,
az oktatás szintjét nem messziről mérnénk,
nem hirdetném egyre:
életpálya-modell,
mert ettől már minket
a nagy kétség fog el…

Tanárnak mentem én, és kar tagja lettem,
kötelező lecke, ezt már nem felejtem,
krétára is költök,
de nem a szigetre,
mert én a munkában
ki vagyok…pihenve.

Ha én rózsa volnék, viccesen tárgyalnék:
megígérném sorra, hogy majd meghallgatnék
minden fontos érvet,
szakmai meglátást,
aztán eloltanék
minden nemzetlámpást.

Tanárnak mentem én, de nem soká bírom,
gondjaimat most itt e dalban megírom:
szeretném, ha szavam
komolyabban vennék,
és a fizetésem
végre rendbe tennék.