A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

Elkeseredett

#577 Re:

2013-04-02 20:11

#576: -

Ez az üzenet is nagyon tetszik! Kösz, hogy feltetted!

Itt tényleg pangás van egy ideje. Szerintem, meguntuk, hogy egymásnak érvelünk és magyarázunk és nem történik semmi! Olvasom, a sztrájk ügye is egyre vontatottabb! Nemigen van már miről beszélni. Tenni meg nem tudunk most semmit, a csendes kesergésen kívül...

társadalmimunkás

#578

2013-04-04 18:38

Csatlakozom "pedagógushoz"!!!!!!!
Minden úgy van, ahogy írja! Egy másik "pedagógus", vagy inkább egy bolond, aki azt hitte jól is mehet ez majd...
Tévedni emberi dolog. Jövőre meg majd nem leszünk tankönyvfelelősök...szabad ország, választhatunk. Vagy még sem? :-)

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-04 18:39


Haha

#580

2013-04-04 21:22

Hahó! Van még itt valaki, aki tankönyvrendeléssel küzd????
Haha

#581 Re: tankönyvrendelés?

2013-04-04 21:24

#565: - tankönyvrendelés?

Nálam ma se lehet....

liongate

#582 Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-04-05 05:42

#581: Haha - Re: tankönyvrendelés?

Én már nem küzdök, 2 hét után  feladtam...  A Kellonál nem veszik fel a telefont, az e-mailekre 1 hét alatt sem jött válasz. Három különböző böngészővel próbáltam  a rendszert (reggel, délben, éjszaka), igazán kíváncsi vagyok, melyikre optimalizálták, mert egyikkel sem működik rendesen. Nagyon lassú, összekeveri az adatokat, a számláló a bal oldalon nem működik, nehézkes és lassú, az egyes modulok között alig van kapcsolat. Az új rendszer nem lett sem jobb, sem könnyebben kezelhető, csak a bosszúság van vele. Az egyik kiadó terjesztője volt nálunk tegnap, ő mondta, hogy kitolják a határidőt. Ha valakinek van jó ötlete, szívesen veszem!


Vendég

#583 Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-04-05 08:15

#582: liongate - Re: Re: tankönyvrendelés?

Én ma adtam fel. több email, több száz telefon. Arra se méltatnak, hogy regáljanak. Szánalmas. Szinte nem is érzem magam embernek, csak egy gépnek, akinek ki kell szolgálnia a RENDSZERT, ami ugye nem működik. Ja és ráment a tavaszi szünetem is.TEgnap egész este, sőt éjjel ébren voltam, óránként ptóbáltam belépni. Sikertelenül.

Haha

#584 Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-04-05 08:17

#582: liongate - Re: Re: tankönyvrendelés?

Én ma írtam egy 2 oldalas levelet, amelyben leírtam a véleményemet,  elfaxoltam nekik, és feladtam ajánlottan. CSak hogy védve legyek :)

liongate

#585 Re: Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-04-05 08:32

#584: Haha - Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

Jó ötlet :) Ugye nem a mi nyakunkba varrják majd, ha nem lesz kész a rendelés este 6-ig? Most pl. nem lehet szerkeszteni a tanulók adatait... Jön  a hibaüzenet, bezárás, újra hibaüzenet... Remek!

Haha

#586 Re: Re: Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-04-05 08:42

#585: liongate - Re: Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

Én bebiztosítottam magam. Nem aludtam az éjjel, embertelen a hozzáállásuk. Ma 15 prce tudtam belépni egy gyeeket se tudtam végignézni, kiírja error.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-05 10:41


Elkeseredett

#588 tankönyvbotrány

2013-04-05 10:43

Én felvittem a könyveket,és most mit csináljak? Nincs olyen gomb, h. véglegesítés vagy megrendelés. És még itt-ott módosítanom kellene. Most mi lesz?
Haha

#589 Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 11:23

#588: Elkeseredett - tankönyvbotrány

A gyerekek rendelőlapja alatt van egy kis négyzet, jóváhagy felirattal. Az a véglegesítés

 

Haha

#590 Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 11:25

#589: Haha - Re: tankönyvbotrány

Te tudsz benne dolgozni?

Elkeseredett

#591 Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 12:37

#589: Haha - Re: tankönyvbotrány

Igen, csakhogy ha újra megnyitom, újra jóvá kell hagyni. Nem menti el.  Csöpögtetik az infókat. Most kaptam egy "üzenetet" az oldalon, hogy majd, valamikor lesz egy felület, ahol majd, valamikor véglegesíthetjük a rendelést. Akkor most mi van? Ilyen munkaszervezést a világ nem látott. Vagy az EMMIben ez a szokásos munkamenet? Onnan vették a mintát?

Haha

#592 Re: Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 12:44

#591: Elkeseredett - Re: Re: tankö,nyvbotrány

Én még ott nem tartok. 5 napig egy fél percet sem tudtam dolgozni. Ilyet még ne láttam én sem. Azt hittem, a mentő visz el infarktussal a méregtől. Igazgatóhelyettesként még ezen kívül 3 határidős munkám van. És az volt a legfelháborítóbb, hogy még a telefont sem vették fel. Ma délután kaptam egy emailt, hogy a határidő lejárta után is lehet dolgozni. De ilyen körülmények között? Azt hiszik, csak ennyi dolgunk van.

 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-05 12:56


Elkeseredett

#594 Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 13:20

#592: Haha - Re: Re: Re: tankönyvbotrány

Tudom, mit érzel! :(
Én lassan kezdek immunis lenni. Azt veszem észre, kezdik kiölni belőlem a feladattudatot, meg a felelős munkavégzés igényét. El is határoztam, hogy jövőre ezt (sem) vállalom.Tevékenységemet az iskolában a minimumra szorítom. Nem lesz se kirándulás, se verseny, se semmi. Az sem érdekel már, hogy ennek a gyerekek isszák meg a levét. Ez lesz az én egyszemélyes  passzív ellenállásom.
A pofátlanság netovábbja, amit az oktatásban művelnek. Most hallottam Hoffman Rózsát, ahogy sorolja, hogy a pedagógusokat 3 szinten is ellenőrizni fogják: szaktanácsadók, tanfelügyelők, meg a minősítő bizottság. Ettől fogunk majd jobban dolgozni, ugye?

Haha

#595 Re: Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 13:41

#594: Elkeseredett - Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

Ettől senki sem fog jobban dolgozni. Csak az idegesség, az irigység meg az ellenségeskedés fog nőni.

elkeseredett2.

#596 Re: Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 14:05

#594: Elkeseredett - Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

Teljesen igazad van! Annyira elfásul az ember a meg nem becsültségben, a napi harcokban, a felesleges feladatokban, teljesen leszívja az energiáinkat. De ez rajtunk kívül senkit nem érdekel.  ellenőrzési szint kell, hogy az ő embereiknek legyen jól fizető állásuk! Mi meg majd naprakész portfóliót gyártunk a tanítás, adminisztráció, kérelmezgetés, versenyek stb. mellett. Az eddigi végzettségünk mit sem ér! Majd jön a nagyokos bizottság, és minősít valaminek. Ha tetszik a fejem, pedagógus 2-be sorol, ha nem, 1-be, vagy elbocsátanak. Ez az élepálya? Nekem nem tűnik se életnek, se pályának! Olyan szinten vagyok elkeseredve, hogy...

Azt nem látja senki, hogy a gyerekeknek kiscsoportos oktatás kellene, fejlesztés, kiegyensúlyozott tanárszemélyiségek, akik tudják, mikor kell tanítani, és mikor nevelni? A lényeget senki nem akarja látni, hogy kitermel ez a rendszer egy csomó lemaradó, magatartászavaros gyereket? Akik utálnak tanulni az iskolában, és ez a későbbi fejlődésükre, de még a gyerekeik beállítódására is rányomja a bélyegét? Hát, tényleg a pedagógus skatulyázása a fontos, a kirakatmunka??? Legszívesebben megírnám H. R.-nak, de úgysem értené...

Elkeseredett

#597 Re: Re: Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

2013-04-05 17:11

#596: elkeseredett2. - Re: Re: Re: Re: Re: tankönyvbotrány

Egyetértünk. Ma valaki, akinek meséltem a gondjainkról, azt kérdezte: Hát senki sincs odafönt, aki értene az oktatáshoz?

Úgy tűnik, nincs. A baj csak az, hogy én szeretek - vagy szerettem? - tanítani. Megszakad a szívem, ha más állást kell keresnem. Nyelvtanár vagyok, talán nem jelentene  gondot, de nem akarom. De lehet, hogy kénytelen leszek, ha ilyen szinten lehetetlenné válik a munka.

Még egy adalék: Az osztályommal Pestre készültünk egy áprilisi szombaton, és mivel a Nemzeti Múzeumba is mentünk volna, járt volna a csoportos  ingyenes vasúti utazás. A hölgy a vasúton közölte, hogy március végén kaptak egy emailt, hogy ápr. 1-től ilyen kedvezményt csak hétköznapra adhatnak! Nem fognak minket és a kísérő tanárokat elengedni hétköznap, az tuti. Csak hogy tudjátok: az ilyen kirándulásoknak úgy tűnik annyi! (Hát, legalább szabad marad a szombatom! Úgyis egésznapos út lett volna!) Úgy tűnik, a passzív ellenállásomat már az idén megkezdhetem - állami támogatással! :):)


Vendég

#598 versem :(

2013-04-05 19:32

Tanár-talár
(József Attila evokáció)

Harmincon túl is élek én,
s nem lep már meg e költemény
panasz-
szava.


20 év a pályán elszelelt,
s még havi kétszáz sose telt:
bérem
mérem…


Lettem én kedvből oktató,
lelkesen tollat koptató
szegény-
legény.


Van sok szárnyaló ötletem
s bíztam: munkámba önthetem…
Bolond
dolog?


Kreatív voltam évekig,
de érzem, minden szétesik:
egyen
leszek?

Nem látják ott fönn, úgy hiszem,
batyumat csendben hogy viszem,
kinek
s minek?


Mostanság gyakran álmodom,
félelem súlya vállamon:
helyem
lelem?


Tanárnak lenni vállalás,
de fenyít folyton számadás,
nemzet-
helyzet?


Vannak új Horger Antalok,
ábránd-vágyat nem altatok:
remény-
merény!

Ha örül Hoffmann Rózsa még,
hogy bennem siker láza ég:
hamis…
ma is!

Hiába volt hát egyetem,
nem jutok át KLIK-hegyeken:
kérvény-
érvény?

Én egész népemet fogom…?
Lehet még erre alkalom?
Hitem
viszem…

Felveszem újra a vén talárt,
ki örök hivatást talált:
s hordom
sorsom…

Elkeseredett

#599 Re: versem :(

2013-04-06 15:35

#598: - versem :(

Szenzációs!!! Gratulálok!!!  Könyörgöm, postázzuk az EMMI-nek! (nem gondolnám, h. olvassa ezt az oldalt, különben már rég máshogy dolgozna...)

 

Én pedig egy kiváló összefoglalást találta, olvassátok el, mert érdemes!!!

http://morgasjoga.blog.hu/2013/04/06/a_jovoben_szakertok_mondjak_meg_ki_a_jo_tanar


Vendég

#600

2013-04-06 17:14

EMMI nem szereti a verseket, a kreativitást és a gondolkodást...