A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

budapesti

#501 budapesti

2013-03-19 20:57

Egy friss történet: egy Budapest melletti kisvárosban tanítok, Budapesten lakom. Eddig kifizette az iskola a BKV bérletem árának 86%-át (kormányrendelet írja elő, vonattal vagy távolsági busszal nem lehet eljutni az iskolába). Az új tankerületi valaki úgy döntött, hogy ezentúl nem fizetnek ki semmit, ha lesz cafeteria, kérjük annak terhére a bérletet. Ha lesz... Jogászhoz fordultunk, nekünk adott igazat, a pénz jár. Most várjuk a tankerület reagálását. (Csak egy adalék: ez a valaki azt mondta, hogy azért nem fizetik ki a bérletet, mert azzal a pedagógusok "utazgatnak". Persze, mást sem csinálunk, csak utazgatunk, utazgatunk...) Ilyen hozzáállás után mit várjunk a későbbiekben a tankerülettől?

Vendég

#502 tk.

2013-03-20 00:05

http://tankonyvrendeles.kello.hu/media/wysiwyg/pdf-tkrendeles/fontos_tudnivalok_v3.pdf

"Hétfőn kapta az iskola a szerződést, aláírva visszaküldte. (Postán!!!) Ha majd elküldik a jelszót a tankönyvfelelősnek, akkor elkezdheti kitölteni. (Ha minden jól megy, talán pénteken visszakapja - 22.) A diákok adatait ellenőrzi, majd minden gyerekhez egyenként a rendelést felviszi a rendelést. Aztán kinyomtatja, a diák hazaviszi, aláíratja, visszahozza, aztán véglegesíti. 700 fő esetén nem 2 perces munka tanítás mellett. 26-án oda kell adni és reménykedni, hogy másnap visszahozza, mert aztán szünet. 29. a végső határidő...
Ja, diákonként bruttó 100Ft+áfát kap érte.
Aztán megkapja a diákokra kicsomagolt könyveket, amelyet rejtély, hogy hogyan vesz át, mert le lesz fóliázva. Ki lesz a felelős, ha nincs benne valami? Átszámolni befóliázva? Nem kis meló..."
Elkeseredett

#503 Re: tk.

2013-03-20 08:26

#502: - tk.

Micsoda információözön! Kösz a linket! (Bár a szöveg nem szól az előzetes felmérésről, mikor is meg kell érdeklődni a szülőktől, mely könyveket kérik és melyeket nem. Ez is sok idő!!) Én már jeleztem, hogy jövőre nem csinálom. Nem vagyok mártír. És nem hiszem, hogy idén  határidőre elkészülök vele. És akkor mi lesz? Kirúgnak?


Vendég

#504 Re: Re: tk.

2013-03-20 19:04

#503: Elkeseredett - Re: tk.

Ezt mi most mérjük fel, péntek délig adják le, hétvégén összesítünk. Tudsz-e fórumot a neten, ahol ezt a témát folytathatnánk? ... mert tényleg nem ide való, bár ez is a KÁOSZ 2013 része

Elkeseredett

#505 Re: Re: Re: tk.

2013-03-20 20:14

#504: - Re: Re: tk.

Nem, nem tudok. És szerintem az információim is meglehetősen hiányosak. De talán nem az én hibám. Itt csak szivárogtatják az infót. De szerintem ez a fórum is jó. Ahogy nézem, mostanában nemigen használják, ráadásul ez is a közoktatás része :)


Vendég

#506 Re: Re: Re: tk.

2013-03-20 21:07

#504: - Re: Re: tk.

Pl. index.hu fórumok


Vendég

#507

2013-03-20 21:55

Egyetértek az Önök által megfogalmazott nagyszerű elvekkel, annál is inkább, mert a kormány által képviselt koncepciótlan és átgondolatlan oktatáspolitikának a tanárok és a diákok egyaránt áldozataivá váltak! PKM
kréta

#508 ÉBRESZTŐŐŐŐŐ

2013-03-20 22:05

!

#510 Le a fideSS-jobbikkal!!!

2013-03-21 09:59

Elkeseredett

#511 Re: Re:: tk.

2013-03-21 13:03

#509: kréta - Re:: tk.

Kösz, de ez az alap! Az örödg a részletekben rejlik! :)


Vendég

#512 Na, ezt nézzétek meg alaposan!

2013-03-21 17:15

"...Csak hogy értsük: kirúgják a pedagógus kar 15-20%-át, akiknek a felszabaduló bértömegéből (mert idéntől bértömeg gazdálkodás van ám) az idén még pályán maradók megkapják az emelésüket (Pedagógus I.-re. Vagyis egy 5 éve tanító pedagógus br. 211.680 Ft-ot fog kapni, ami nettó 138.650 Ft.). Aki esetleg kategóriát ugrana a szolgálati évei miatt szeptembertől (kevés olyan pedagógus van, aki nem szeptemberben kezdett tanítani) annak úgyis csak a következő év januárjától jár az emelés, tehát az már a 2014-es költségvetés. Feltéve, hogy 2014-ben elkezdik a minősítő eljárásokat, akár már 2015-től is találkozhatunk olyan pedagógussal, aki elérte a Pedagógus II. kategóriát. (Sőt kategóriaugrás is lehet, ha a minősítő eljárás eredménye azt indokolja, de a nyakam rá, hogy az nem lesz tömeges.)Mi történik? Újabb 4-5000 munkanélkülivel több lesz, ahogy nem lesz kevesebb a túlterhelt, ideges, még mindig messze a nemzetgazdasági átlag alatt kereső pedagógus sem, az oktatás színvonala a pénzkivonás, a tantervi és létszámbeli, intézményfenntartó-váltó kavarások miatt tovább zuhan, de a kormányzati sikerpropaganda csúcsra járhat.
Nem mellékesen kampányolni is lehet vele 2014-ben, hiszen amikorra a rendszer bejáratódik vagy ők kormányoznak, vagy nem. Meg lehet ellenérzéseket ébreszteni a társadalomban, hogy lám-lám, a pedagógusok milyen jól jártak. Pedig nem. Nagyon nem.És a legborzasztóbb, hogy ezt 5 szakszervezet lepacsizta! Csak a PDSZ maradt a gáton.De mint azt az elején is írtam, ne legyen igazam."http://egeszuton.blog.hu/2013/03/20/a_nagy_pedagogus-atveres
Elkeseredett

#513 tankönyv

2013-03-21 18:46

Segítség! Van itt egy tankönyvfelelős? Nem boldogulok a Kellóval!! Vagy nem működik vagy rosszul működik. És rendkívül zavarosak és hiányosak az instrukciók!

Vendég

#514 Re: tankönyv

2013-03-21 21:04

#513: Elkeseredett - tankönyv

Végre ma én is megkaptam a jelszót, de nem tudtam belépni. Így nem tudom elképzelni, hogy határidőt tartani tudom...


Vendég

#515 Re: tankönyv

2013-03-21 21:17

#513: Elkeseredett - tankönyv

Persze, hogy van, most is benn vagyok a felületen. Tetű lassú, nyugi, 20 perc, míg beérsz. Aztán "Betöltés folyamatban..." és csak forog, forog. Közben netezek, kártyázok egy kicsit. A belső felület lassú, fapados, bonyolult. 730 tanulóra ez lehetetlen határidőig. Délután látta a vezetőm is, levelet írt a tanker.-nek. Még a múlt hetire sem válaszoltak. Úgy látom, nem tudjuk tartani a határidőt.

A biztonság kedvéért felvettem videora, hogy 10-15 percig csak forog egy kattintás után. Kiírom CD-re, saját védelmemben. (a reflexek működnek)

Közben minden intézményvezető az adatszolgáltatással van elfoglalva: kollégák végzettségei (középiskolai is), tanfolyamai, kiskorú gyermekek száma, várható végkielégítés összege... Ha szerencsések vagyunk, már ápr. végén kiderül: ki megy, ki marad. Ha nem, akkor csak augusztusban.

No, ez itt a lényeg, nem a tankönyvek grammja.

Elkeseredett

#516 Re: Re: tankönyv

2013-03-21 21:27

#515: - Re: tankönyv

Hát pontosan ez a gondom nekem is. De a szövegükből úgy tűnik, jövő pénteken bezárják a kaput. És én se fogok végezni időre. Tuti. Eddig (du. 4 óta!!) egyetlen osztályt sikerült létrehoznom, ott is csak egyenként tudtam felvenni a tanulókat, pedig szerintük van lehetőség csoportos felvételre is. De hiába követem a hülye instrukcióikat, nem jön össze! És most még csak  a gyerekekkel bajlódom.Hol van még   a tankönyvrendelés...


Vendég

#517

2013-03-21 21:44

Ezt az üzenetet kaptam a felületen:
"Maximális felhasználószám!
Elnézést kérünk, a váratlan terhelést nem tudja jelenleg szerverkapacitásunk kiszolgálni. Az oldal legfeljebb 1000 felhasználót tud egyszerre fogadni. Pillanatnyilag a várakozó felhasználók száma: 112 Kérjük látogasson vissza később! Várhatón hétfő reggelre megszűnik a létszámkorlát! Megértésüket köszönjük!"

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-03-21 21:46


kréta

#519 Re: Re: tankönyv

2013-03-21 21:48

#518: kréta - Re: tankönyv

Megértjük, mert mi vagyunk a nagy megértők.... :-(

Elkeseredett

#520 Re: Re: tankönyv

2013-03-21 21:53

#518: kréta - Re: tankönyv

Én is ilyen üzenetet kaptam. Max. 1000 felhasználó használhatja egyszerre. Hány iskola van hazánkban? 3000-nél biztos több. És az összes iskola megrendelést ebbe a pár napba sürítették.... Borítékolható volt az eredmény.

Péntekig (nálunk szerdáig, mert csütörtökön már kezdődik a tavaszi szünet!)  még haza kellene küldeni a megrendelőlapokat a gyerekekkel, aláíratni, meg vissza. Ha csak hétfőn kezdhetem a munkát, az egésznek annyi. Vagy az aláíratás-mizériát nem kell komolyan venni? Mit kezdjek az aláírt megrendelőkkel? Kell az egyáltalán a megrendeléshez?

kréta

#521 Re: tankönyv

2013-03-21 22:08

#520: Elkeseredett - Re: Re: tankönyv

Persze hogy kell!!! Addig nem zárhatod le a rendelést, hiába kész.

 

Elkeseredett

#522 Re: Re: tankönyv

2013-03-21 23:12

#521: kréta - Re: tankönyv

De az csak papír! Mi köze annak a gépes lezáráshoz? Úgy értem, ki tudja meg, ha nem várom meg a papírt? (Rajtatok kívül persze :):)

pedagógus

#523 Tankönyvi összefoglaló

2013-03-22 00:01

Kedves EMMI!

Bocsásd meg nekem, hogy csak ilyen bizalmasan, a keresztneveden szólítlak, de úgy érzem, hosszú és konfliktusokkal teli közös múltunk alapján nyugodtan megtehetem ezt. A fentiekből biztosan rájöttél már: pedagógus vagyok. Igen, egyike azoknak (és hidd el: nem vagyunk kevesek) akik lemaradtunk arról a bizonyos hajóról. Hát, ha a magán-közvéleménykutatásomat vesszük alapul, sok lehet az üres kabin nálatok….
Szóval, ami miatt elszántam magam a levélírásra, az a tankönyvellátás sanyarú helyzete. Merthogy eddig én végeztem iskolánkban ezt a feladatot. Ez évi tapasztalataim azonban meggyőztek róla, hogy ez többet ne tegyem. Tudod, nem vagyok egy mártír-típus. Nem vállalok olyan feladatot, ami teljesíthetetlen – mégpedig rajtam kívülálló okok miatt. Látván ténykedéseteket, sokszor fohászkodom mostanában az Úrhoz: „Bocsáss meg nekik, Uram. Nem tudják, mit cselekszenek.”
Komolyan szeretném hinni, hogy nem tudjátok. Mert akkor csak a rövidlátás a bűnötök. Ha tisztában vagytok vele, akkor nagyobb a baj. Akkor bizony szándékos károkozásért fogtok bűnhődni.
Na, mivel én csak a jót tételezem fel rólatok, szeretném most megvilágítani nektek, mit cselekedtetek. Biztos ismeritek a netről azokat a vicces képeket: Régen és Most. Ezen rendszert felhasználva tájékoztatnálak benneteket tetteitek következményeiről. Hátha belátjátok alkalmatlanságotokat a pályára. (Kár, hogy a politikusoknak nincs minősítő rendszere. Valami olyan, ami nem csak 4 évente működik. )
Tehát:

A tankönyvellátás RÉGEN és MOST

RÉGEN kiadók és iskolák között a terjesztők közvetítettek.
MOST a kiadók és terjesztők között, egy nevenincs cég áll, akit ti bíztatok meg a tankönyvellátással, hogy a központosítás leszorítsa a tankönyvek árait.

 

RÉGEN a tankönyvek ára évről-évre emelkedett.
MOST a  tankönyvek ára – a központosítás ellenére kb. ugyanannyit emelkedett.

RÉGEN a terjesztők munkájukért 13-14 % jutalékot kaptak a kiadókért, amit megosztottak a tankönyvfelelősökkel (ők pedagógusok), akik 6-7 %-ot kaptak munkájukért.
MOST a ti cégetek 20 % hasznot kér a kiadóktól. A törvény úgy rendelkezik: (1) A Könyvtárellátót a tankönyvterjesztési közfeladata ellátása ellenértékeként a tankönyv kiadójától a közfeladata ellátásának költségeit fedező díjazás illeti meg, amelynek mértéke az adott kiadótól terjesztésre átvett tankönyvek iskolai terjesztési árának 20%-a.
(2) A Könyvtárellátó által a tankönyvterjesztésért felszámított jutalékból a közfeladat ellátásának költségei levonását követően megmaradó összeg
(a) 80%-át a Könyvtárellátó a tankönyvellátási szerződésben meghatározott feltételekkel a
részben természetbeni juttatás, részben az iskolai tankönyvellátás megszervezését és lebonyolítását támogató jutalék formájában a fenntartónak (aki a KLIK) juttat, valamint
(b) 20%-át a Könyvtárellátó az iskolai nevelés-oktatás céljait szolgáló, egyéb közhasznú
célokra köteles fordítani.
Tehát a tankönyvfelelős pedagógus pénzt nem lát, a ti hasznotok persze nagyobb lesz.

RÉGEN az iskolák már januárban szerződést kötöttek a terjesztőkkel, megkezdték a tankönyvrendelést és február végére (kb. 1 hónapot igénylő munka) végeztek is.
MOST a tankönyvlista (egy ideiglenes) márciusban jelent meg. Két és fél hónapos késéssel. Az érdemi munka elvégzésére 8 azaz nyolc (!) napunk maradt! Ti annyit késtetek tehát, amennyi jól esett. A pedagógus, nahát, az végezze el a munkát töredékidő alatt!

RÉGEN a terjesztők eddig egy jól használható adatbázis-kezelő szoftvert bocsátottak az iskolák rendelkezésére, amivel pikk-pakk elintéztük a rendelést.
MOST egy központi (Mert most ez a menő!) internetes felületen rendel az ország összes közoktatási intézménye, mely rendszer már az első nap összeomlott. Nem is csoda: a felület 1000 ügyfelet bír el. Mennyi iskola van az országban? És mind egyszerre akar rendelni, mert hát a 8 nap, az nyolc nap…

RÉGEN a pedagógus nyugodt volt és jókedvű, tudatában annak, hogy munkáját időre és pontosan elvégezheti.
MOST a pedagógus ideges és őrjöng a számítógép előtt, látván a fapados, dilettáns rendszert, amin a tankönyvrendelést kénytelen intézni. Az oktatás és nevelés mellékes tevékenységgé válik….

RÉGEN az iskolák szeptemberre rendben megkapták a könyveket.
MOST? Hát ez még a jövő zenéje. Lesznek vajon könyvek szeptemberre? Találnak az iskolák jövőre olyan pedagógust aki elvállalja ez a sziszifuszi munkát a semmiért?

RÉGEN volt egy jól működő rendszer.
MOST nincsen működő rendszer.

Tudom, kedves EMMI, hogy te mindig egyeztetsz a pedagógusokkal. Egyszer én is megpróbáltalak már jobb belátásra bírni. Tudod, amikor a véleményemet kérdezted a kerettantervek ügyében. De hát, ha jól hallottam, se az enyémet, sem pedig másokét nem vetted figyelembe.
De most talán hallgathatnál ránk, pedagógusokra. Tudod, nem sokáig bírjuk már. Akkor sem, ha a hozzád eljuttatott „hangulatjelentések” az ellenkezőjét állítják.
Akkor pedig nem várunk majd semmilyen sztrájkengedélyre, csak tesszük majd a dolgunkat. És az akkor –kivételesen – nem a tanítás lesz!

Üdvözlettel régi ismerősöd: A PEDAGÓGUS


csakazértis

#524 Re: Re: Re: tankönyv

2013-03-22 00:02

#522: Elkeseredett - Re: Re: tankönyv

Ha a szülő mégsem írja alá, akkor kifizeted?

Elkeseredett

#525 Re: Re: Re: Re: tankönyv

2013-03-22 00:06

#524: csakazértis - Re: Re: Re: tankönyv

Ok, ez igaz. De előtte lesz még egy köröm, mikor megkérdezem, mi kell neki? És azt aláírja. Persze, tudom, hogy az nem elegendő. Kevés lesz az idő, hogy mindezt levezényeljem.