Állatbarátok ne engedjük.......

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Állatbarátok ne engedjük....... petíció automatikusan generált fórumtémája

Fekete Mária

#1 Felgyújtja a házakat is...

2013-01-01 13:05

A felesleges pénzkidobáson kívül ez a sok barom rakétázás több házat is felgyújtott szilveszter éjszaka. Tűzveszélyes is, nem kellett volna sosem engedélyezni, hogy avatatlan kézbe kerüljenek.
Radulovic Zsuzsanna

#2 Az áldozatok

2013-01-01 19:55

A petárdák, rakéták miatt elfutott állatok 60-70%-a soha többé nem kerül elő.
Hantosi lászlóné
Vendég

#3 Saját bőrömön tapasztaltam

2013-01-02 00:30

Valóban szégyen gyalázat, hogy csak így tud szórakozni az "ember". hangosan, zajosan, szemétdombot hagyva maga után.Milliókat költ az ország minden évben ezekre a felesleges, dolgokra, ami tényleg veszélyes, emberre állatra egyaránt. Nekem személyes tapasztalatom volt vele, 15 éve. Rádobták a lábamra a petárdát, és ott robbant szét.Az új évet akkor a sebészeten töltöttem. teljes mértékben elítélem, és szánalmasnak tartom azokat az embereket akik csak így tudnak szórakozni. Szánalmas!!

Radulovic Zsuzsanna

#4

2013-01-02 11:10

Párizsban már betiltották.
Kerry

#5

2013-01-02 18:34

Tulajdonképpen van ilyen törvény már,csak az a baj,ami az állatvédelmi törvénnyel is.....nincs betartatva....Itt Füreden is egész nap ment a petárdázás,és egy rendőrrel sem találkoztam,aki erre esetleg ügyelt volna....Persze,mert főként fiatal suhancok csinálják minusz 100 IQ-val,róluk meg nem feltételezi senki,hogy potenciális bevételi források lennének...
Lujó

#6

2013-01-02 21:46

Annak ellenére, hogy tilos volt petárdázni, sorozatvetőket megszégyenítő gyorsasággal követték egymást a robbanások. Mi lett volna, ha nem tiltják?
Kriwer

#7

2013-01-03 19:23

Teljes mértékben igazat adok,elég meg nézni mennyi állat (kutya,cica) tűnt el most is,és mennyit találtak meg akik félelmükben leléptek.A balesetekről nem beszélve,de láttam olyat is amikor kamaszok a kutya ételébe tették a petárdát,jó viccnek szánva,a durva a kutya túl élte,semmi nem maradt a szájából,pofijából,menthetetlen volt.Az embereket is zavarja,engem különösen.Talán korlátozni kellene adott helyekre,ahol nem igazán zavar senkit.
Cat

#8 Több száz halálra rémült kutyát fogtak be

2013-01-04 16:17

SMargit

#9 A rettegés és a világháborús hanghatások ellen

2013-01-04 19:59

Tapasztalatból írom, hogy idős emberekben, betegekben és bizony apróságokban valamint növekvő gyermekekben is rettegést okozhat - okoz is - a tüzijátékok, petárdák robbanó, világháborus hangokat gerjesztő hanghatásai. Sajnos eddig senki sem hallgatta meg többünk hangját, pedig kértük már sokszor. Sajnos az általa képződő haszon többet ér egyeseknek mint az emberek nyugalma és egészsége. Reméljük most lesz visszhangja és eredménye e peticiónak.
SMargit

#10 Re:

2013-01-04 22:37

#7: Kriwer -

Ha tudod kik voltak azok a "kamaszok" akkor épp ideje, hogy állatkínzásért elitéljék őket. Nem kell őket sajnálni, az a baj, hogy mivel ők embernek számítanak - bár nem azok valójában- a többi ember védelmezi... Ezért is teszik, hiszen nincs következménye számukra. Ha egy-két ilyen kamaszt elitélnének majd a többi gondolkodna.

Bori

#11

2013-01-07 13:05

Egy volt tanítványom szilveszter éjszaka vesztette el három ujját. Műszerésznek készült..........
Rita

#12 Rita

2013-01-07 14:30

Remélem sikerül.....saját magunk és az állatok érdekében, akiket (és ezt vállalom) néha többre tartok mint kedves embertársaimat.
Egy kétgyermekes anyuka
spániel

#13

2013-01-08 15:58

Mint kutyatartó ezt a felvetést is fontosnak tartom, bár tapasztaltabb és jó idegrendszerű kutyák megszokják, éppen úgy mint a villámlást és mennydörgést.
Ennél viszont lényegesen fontosabbnak tartanám határozottabban kiállni a vidéken még sajnos tapasztalható, méteres dróton tartott kutyák érdekében. Tudok olyat, egyébként normális családnál hogy tűző napon, hordóban, 1-2 méteres láncon élnek kutyák, kapnak néha vízben áztatott kenyeret.

Ez szerintem már állatkínzás, sokkal több állatot érint és keserves életük végéig naponta, mint egy-egy tüzijáték.
Vannak az országban sok ezerszámra olyan emberek, családok, akik az állatokat, főleg a kutyákat csak pondrószámba veszik.

Ha lesz az állatok mindennapos és általános jólétéért és annak elfogadható és átlátható ellenőrzéséért petíció, azt is szívesen aláírom.
Tódika

#14

2013-01-09 10:34

A probléma az, hogy a sok agyatlan fel sem fogja, hogy kárt okoz másnak a durrogtatásával. Az összeset kiküldeném egy háborús övezetbe 1 évre, hátha akkor elgondolkodna a vadbarom.

Nekem van egy 14 éves kutyám, és kb. 7 éves kora óta fél dörgéstől, petárdázástól. Nem tudom, hogy miért. Szobakutya, gyerekünkként tartjuk számon, soha felesleges stressznek nem tettük ki.

Igazából a másik probléma az, hogy akkor amikor tudom, hogy retteg a kutyám, akkor nem fogom kint hagyni az udvaron. Sajnos sok embernek akinek Szilveszter éjjelén elveszik a kutyája, az nem gondoskodik róla eléggé (megfelelő kerítés, zárt hely).

A másik gond az, hogy már 2-3 nappal szilveszter előtt, és 2-3 nappal szilveszter után is durrogtatnak, és azért egy teljes hétig nem ülhet otthon a gazda a kutya mellett, jó esetben dolgoznia kell.
beusduc

#15 Szilveszter

2013-01-21 10:15

Két kutyánk közül az egyik befogadott kutyus.Rettenetesen fél a durrogástól. Így hát minden szilvesztert otthon töltünk, mivel be kell engedünk őket a lakásba. Szegények még enni sem mernek.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-01-21 20:32


megatron

#17

2013-01-21 20:35

spániel hozzászolásával egyet értek
megatron

#18

2013-01-21 21:01

ganéság ez az egész mindenkitől ezt olvasom hogy milyen káros hülyeség a tüzijáték és be kell tiltani az egészet nomeg a petárdát is tisztelet a kivételnek arra meg senki nem gondol hogy a kutyák egészévben ugathatnak teleszarhatják parkjainkat homokozokat érdekes itt hogy hogy nemgondolnak a picigyerekek egésségére vagy hogy amikor örjöngve nekiront a kutya a keritésnek és elüteti a pici gyerekben a félelmet vagy hogy hány kutya tép szét valakit lehet az kisgyerek vagy idősebb korosztályu ma is pl egy kutya tépte szét a gazdáját .én meg azt utálom hogyha hajnal fél 5 kor kelek mert ugat a szomszéd kutyája vagy félébreszt hajnal egykor az ugatásával és higgyétek el ezek majdhogy nem mindenapos események nekem is jogom van a békességhez de szilveszter az más emberek az csak egy nap erről szól és kész .tüzijáték petárda mellesleg petárda is volt már a 70 es években is noha akkor is tilos volt nem értem mi cirkusz egy vacak kis zöld rudacska miatt média felfulja az egészet nekem is durrant el a kezemben csak egy picit csipett és kész nem nagy cucc a tüzijáték az már egy más kérdés az veszélyesebb nem is volt idén baleset belőle csak az zavar titeket hogy hangos .képzeljétek a villám is hangos fúró duda stb .és ha az normális hogy szilveszterkor éjfélkor lehoznak 6 kutyát amikor a dunaparton is löttek szerencsére mind a 6 sikeresen elszökött mellesleg ez idén volt hát igen akkor ki is a felelőtlen gazdi sokan vannak ha ennyi kutya szökött el.zsuzsannával pedig közölném elmehet a majdnem mondom hová a szaros peticiójával .én is indithatnék egy peticiót :KORLÁTOZZUK A KUTYATARTÁST PANELHÁZAKBAN A NYUGALOM BÉKESSÉG ÉS CSÖND ÉRDEKÉBEN NOMEG TISZTASÁG SZEMPONTJÁBOL SE LENNE ROSSZ .hisz az éremnek 2 oldala van .ELSŐNEK JÖHETNE AZ EBADÓ IS. szerintem mi többen lennénk. és a lakotömb ahol lakom a többi ember és szomszéd is pokolba kivánja a kutyásokat néha

Vendég

#19 Re:

2014-03-27 18:30

#18: megatron -

Felteszem a kutyaugatás ugyan akkora trauma neked, mintha váratlanul ágyúkat kezdenének elsütni közvetlen melletted, és folytatnák órákon - napokon - át. Csak mert egy kutya a maga kifinomult hallásával kb. így érzékeli a tűzijátékot. Azt megkérdezhetem, hogy a gyerekek és az idősek, akikre szintén káros a zaj, mit ártottak neked? Egyébként az ember többnyire megszokja azokat a zajokat, amiket naponta hall és ezek már nem fogják zavarni az alvásban sem, általában fel sem tűnnek. Ilyen a szél, a tenger (aki ott él), a háztartási gépek zúgása, az óraketyegés és a kutyaugatás is. Ha több év után még mindig felébreszt, akkor tippem szerint amúgy sem aludhatsz túl mélyen, szerintem keress fel egy szakembert. A kutyagumit a gazda hagyja ott, arról a kutya nem tehet - mit csináljon vele, adja póstára? Az agresszív kutyák viselkedése is visszavezethető többnyire a nem megfelelő bánásmódra, mégis az állatot ölik meg, ha emberre támad. Erről ennyit.


#20 Aki normálisan használja az nem gyújt fel semmit.EZT a vak is látja és a süket is hallja.

2023-02-07 14:56


#21 Legközelebb ne írjon légbőlkapott hülyeségeket.

2023-02-07 14:56


#22 Ítélkezés ezerrel.Ne keverje a szezont a fazonnal.A petárda tiltott és aki a másikra lő az magára ..

2023-02-07 14:57


#23 Re:

2023-02-07 14:58


#24 Re:

2023-02-07 14:58

#5: Kerry -  

 te se vagy valami túl nagy szám...

 


#25 Re: Re:

2023-02-07 15:00

#19: - Re:  

 Amiket ír az hülyeség, meggondolatlanság, az öregek emberek nem beteg fogyatékosok akik élettelenek.A kutyák pedig túlélik