Ne tegyék kötelezővé a kutyatartók számára a chip beültetését

Igaz állatbarát

#51 NAGYON FONTOS KÉRDÉS!

2013-02-04 23:43

Megszűnt a tv ügyvédje műsor vagy
másik e-mailcíme van?
Visszadobja a posfiókom:
szerkesztoseg@atvugyvedje.hu
Google-val találtam rá.

írni akartam a chipkárról.
Sz. Anikó

#52 Re: NAGYON FONTOS KÉRDÉS!

2013-02-07 12:32

#51: Igaz állatbarát - NAGYON FONTOS KÉRDÉS!

Ez nagyon jó ötlet, jó lenne, ha sikerülne.

Utána néztem, az ATV-nek van egy e-mail címe, ott háthta tudnak segíteni: info@atv.hu

kutyabarát

#53 Állatszerető

2013-02-09 23:35

Az én kutyám egy méteres körzetemben van. Biztonságban. Chipezzék be a kóborkutyákat, de ne az enyémet. Egyértelműen ellene vagyok.

Vendég

#54 Re: Re: NAGYON FONTOS KÉRDÉS!

2013-02-12 22:10

#52: Sz. Anikó - Re: NAGYON FONTOS KÉRDÉS! 

 

Köszönöm Anikó! Majd visszaírok,mi újság.
Csilla

#55 papír alapú petíció

2013-02-15 20:20

Papír alapú petíció is van, ha valaki alá tudná írattatni másokkal, szívesen elküldöm emailben (e-mail címem: magyarcsillag1004@mailbox.hu)
G. J.

#56

2013-02-15 23:36

Nem vagyok facebookrajongó,de megkérdeztem azon keresztül,
egy TV-ÜGYVÉDES OLDALON.
Változott az elérhetőség:
pertarskereso.hu/kapcsolat
íma hajnalban rtam Hegyi Gábornak,
remélem intézkedik.
Galgóczi Judit

#57

2013-02-23 11:19

Ez nagyon hosszú,
ezért nem írom,
de érdemes elolvasni,
a magyarok többsége tagadja,
de külföldön őszinték,
nem titkolják
milyen káros következményei vannak a chipnek.
http://www.felsofokon.hu/kutyak-es-emberek/2013/02/06/mikrochip-es-felelos-allattartas

Vendég

#58

2013-02-24 17:56

Elég a nyakörvbe.
ub

#59 Re:

2013-02-26 15:12

#29: G. J. -  

 http://www.facebook.com/pages/Aggaszt%C3%B3-Kutyachip/391065230988477

Sziasztok! Kérlek nézzétek meg és olvassátok el a fenti linken leírtakat. Nemsokára felrakunk újabb tartalmakat is. Ne zavarjon senkit az, hogy egyéb karitatív témákról is van szó az oldalon. Kérlek Benneteket, hogy amennyiben nem ütközik meggyőződésetekkel (és ez nem valószínű), lájkoljátok, szóljatok hozzá az oldalhoz a chippel kapcsolatban, de hívjátok fel az ismerősök figyelmét is a létezésére. Mindenkit várunk, aki aggódik a chip beültetése miatt. Itt a petíciót már 41-en írtuk alá, de sokan nem tudnak még róla azok közül, akik szintén féltik a kutyájukat a következményektől. Szóljatok mindenkinek, akit érinthet. üdvözlettel: Bea


Vendég

#60 Re:

2013-02-26 15:37

#57: Galgóczi Judit -  

 Nem: nem őszinték. Egyszerűen nem érdekli a szakembereket "egy kutya" egészsége. 10-15 év és kész! A MÁOK elnökének válaszát egyik levelünkre feltettem az aggasztó kutyachipre a facebookon.

http://www.urbanlegends.hu/2013/02/ujra-itt-a-csip/comment-page-1/#comment-273346

Ezt is nézzétek meg, érdekes. És a reakciók is azok.

ub

#61

2013-03-02 20:16

Sziasztok! Mindenki gyűjtse papíron az aláírásokat a környezetében is, minél többet, mert felsőbb levelezésnél tartunk és csak a valóságosan aláírt levéllel tudunk lépni. Kérek javaslatokat, valahol találkoznunk kellene a közeljövőben Budapesten!
G. Judit

#62

2013-03-03 00:57

Biztos magyarcsillag1004@mailbox.hu címről kérhető papír alapú peticíó?
Nem Csilla,hanem csillag?
Nehogy másnak írjak e-mail-t.
Azért kérdem,mert még nem kaptam.
GALGÓCZI JUDIT

#63 A CHIP RÁKOT OKOZ

2013-03-03 18:58

BIZONYÍTOTT ÖSSZEFÜGGÉS
A HÁZIÁLLATOKBA ÜLTETETT MIKROCHIPEK
ÉS A RÁKOS MEGBETEGEDÉSEK KÖZÖTT
címszó alatt olvasható,
több kísérlet kimutatta,
a chip körül
rossz indulatú daganat alakult ki.

http://idokjelei.hu/2011/10/elektromos-tetovalas-es-rakkelto-chipek/



FELHÁBORÍTÓ,
A CHIPPÁRTIAK FIGYELMEN KÍVÜL HAGYJÁK
A KÁROS HATÁSÓKAT!
A CHIPPÁRTIAKNAK ÉS A CHIPKÖVETELŐINEK
AGYKONTROLLVIZSGÁLATOT AJÁNLOK!
Suuu

#64

2013-03-12 03:29

Hello

őszintén megmondom ez csak 1 médiafogás és káros és nevetséges és pénznyelő és még jogellenes is talán de maradjunk az egészségre gyakorolt hatásainál a chip mágneses hullámot bocsát ki ami mint bizonyítot ha JÓ helyen van alkalmazva pozitív hatást mutat pl:(térdre erősíthető mágnes szalag ) de ha ez a mágnes folyamatosan fenn van és ráadásul belsőleg és nem is nagyon lett kalibrálva bizony lehetnek káros mellékhatásai arrol nem is beszélve h. mi van akkor ha ez a chip el kezd vándorolni. Ezen kívül azt mondja ki a magyar jogszabály h. h. a kutyáért teljes mértékben ÉN (az az a gazdi) a felelős. Az egészségi állapotára ez nem érvényes? Mert ha ezekben van ráció akkor a chip beadatásával beleegyezem abba h. saját kutyámat felesleges veszélynek tegyem ki mert ennek semmi pozitivuma nincs a kutya visszaszerzésén kívül. a több 10-ből 1-1 kutya átlagára pedig megszeretném kérdezni mennyire is vannak kivizsgálva az elpusztulás kiváltó okai kutyáknál?
Galgóczi Judit

#65

2013-03-14 20:48

Suuu-nak:
A kormány a felelős állattartóból is
felelőtlent csinál,
csak azért,hogy pénzhez jusson.

Vendég

#66

2013-03-22 17:38

Mindent el kell követnünk, hogy töröljék az erről szóló törvényt! Nem csak azért, mert sérti az emberek önrendelkezési jogát, károsítja az állatok egészségét, hanem főleg azért, mert ez csak a bevezetője az emberekbe ültetendő chipeknek! Ez pedig az egyik lépése kíván lenni a George Orwell által "megjósolt" világuralmi törekvéseknek!!!

Suuu

#67 Suuu

2013-03-25 01:43

A probléma az hogy az emberek nem jönnek rá hogy egy az ügyünk. az állattartóé a deviza hitelesé a dohányosé az egyetemistáé az egészség ügyben dolgozóké és tb és stb az a baj h. mi itt tiltakozhatunk kormány hozta rendeletek ellen de 2/3 os többségnél olyan hatalmuk van h. átnevezhetik anyánkat is ha az az alap törvény. Erre csak egy megoldás van ha mindenki kimegy mert jogilag itt nem nyerhetünk. sajnos pedig jobb lenne! am ha jol emlékszem mintha a jelenések könyvébe lenne arrol szo h. 1 rizsszem nyagyságu szerkezettel irányítanak embereket. Mekkora is ez a chip?
verita

#68 KUTYÁK CHIPEZÉSE UTÁN A LOVAK, SZAMARAK ÖSZVÉREK JÖNNEK !!

2013-03-28 18:20

Mikrochipet kapnak a lovak is

Index   index.hu/gazdasag/2013/03/28/mikrochipet_kapnak_a_lovak_is/
2013. március 28., csütörtök 16:47

Új azonosítási rendszert vezet be a Vidékfejlesztési Minisztérium a lófélék – ló, szamár, öszvér – azonosítására, nyilvántartására.

A rendelet az eddig alkalmazott alternatív jelölési módok mellett – bélyegzés, sütés – a lófélék többsége esetében bevezeti az elsődlegesen elektronikus azonosítóval történő jelölést. "A tarkószalagba beültetett transzponderrel lehetővé válik a lovak kíméletes, állatvédelmi szempontból aggálymentes jelölése. A magyar lótenyésztési hagyományokra tekintettel azonban a törzskönyvezett lófélék esetében az alternatív jelölési módszerek kizárólagos jelölésként továbbra is alkalmazhatók" - áll a VM közleményében.

Az általános és egységes azonosítási rendszer kiépítése érdekében a ló tulajdonosa köteles az állat jelölését elvégeztetni annak hat hónapos koráig, vagy az elválasztásáig. A beültetett transzponderrel a ló jelölését és azonosítását igazoló lóútlevelet is kap a tulajdonos. A törzskönyvezett lófélék lóútlevelét a törzskönyvet vezető tenyésztő szervezet, míg a nem törzskönyvezett lófélék lóútlevelét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal adja ki. A hatósági bizonyítvány egész életre szólóan kíséri a lovat, és annak elhullása esetén azt vissza kell juttatni a lóútlevelet kibocsátó szervnek.

A transzponderrel történő jelölést a szolgáltató állatorvos vagy az állatorvosi asszisztens, az alternatív jelölést a lóútlevelet kibocsátó szervezet más megbízottja is végezheti. Az állatok nyomon követése érdekében az azonosító okmánnyal és az állattal kapcsolatos változásokat – az elhullást, a tulajdonosváltozást, az okmány elvesztését, az új tartási helyet – kötelező bejelenteni.

Suuu

#69 hi

2013-03-29 02:56

ezt most képzeljük el. nyomon követik az elhullásig
- 2014 jan. 07. A LÓ becenevén Bözsi kiszökött és elfogyasztott 1kg szalmát aztán visszaterelték a karámba!
na no comment...
ezeket a chipes állatokat mi régen tetrisnek hívtuk. sajnálom őket és már nincs értelme mit mondani
sikkasztás lvl 10k
G. J.

#70

2013-04-01 23:19

A törvényhozók azt mondták:

1)
az emberek kidobják a Kutyákat az utcára,ezért chipezik.megtalálják a gazdát.

2)
A Kutyák elszökhetnek,
ha rossz a kerítés.

Véleményem:
A Lovakat nem dobják az utcára.
Olyanról lehetett olvasni,hallani,
agyonütötte/megkínozta a Lovat,de
ekkor se dobták az utcára!
A Lovak nem szöknek el,
Ők istállóban vannak.
Itt látszik meg,
a miniszterek semmibe nézik az Állatokat,
a halálba kergetik a Drágákat,
mert a chip káros!
Itt látszik meg,
pénzlenyúlás az egész,
csak keresik a kifogásokat!

SAJNOS MAGYARORSZÁGON
NINCS ÁLLATVÉDELEM,
MÉG A POLITIKUSOK IS
AZ ÁLLATOK ELLEN FORDULNAK!
AGYVIZSGÁLATRA KELLENE MENNIÜK!
TELJESEN MEGBOLONDULTAK!

A Kutyák chipezését is tiltom,
én egy életre választom Őket,
kerítés is jó,
nem csavarognak!
Mégis büntessem meg a Drágáimat
egy fájdalmas és veszélyes szarral,
ami megbetegíti a Kedveseimet,
ezáltal rövidebb ideig élnek,
hamarabb elveszítem a rohadt törvényhozók miatt!
Kutyusaink sose ártanának nekem.
A TÖRVÉNNYEL FELELŐTLEN ÁLLATTARTÓT CSINÁLNAK
ABBÓL A KEVÉS ÁLLATBARÁTBÓL IS,
AKI VAN.
A minisztériumban nem tudják,
mit jelent valakit igazán szeretni,
nem ismerik az emberséges bánásmódot,
csak a kegyetlenkedéshez és
haszonszerzéshez értenek!
Le kell váltani őket,
és chipelleneseknek kell bekerülniük oda,
nem ilyen csesznye semmirevalóknak!

Ismerek olyat,ahol a Ló sose megy utcára,
kedve szerint mozog az udvaron,
Gazdái Családtagként tekintenek Rá,
választási korban vették,
azóta 15éve együttvannak,
sose válnak meg egymástól!
Az ilyen miért chippelje az Állatait?
Ez az igaz hűség és szeretet,
amit ez a Lovas csinál,
egy életre választja az Állatait,
és nem rövid időre!
Az ilyeneket büntetik,mert
a felelőtlenek mindent megtesznek
az állatgyilkosságért és
a bűnjelek eltüntetéséért!
Sz. Anikó

#71 G. J.-nak

2013-04-06 08:25

Teljesen egyetértek ezzel. De talán a lovak kötelező chippeltetésével észreveszik az emberek, hogy a chip bevezetése nem az elkóborolt kutyákról szólt eddig sem, csak ezzel a szöveggel próbálják az embereket beetetni.
Karcsika

#72 Chip nélküli oltás..?

2013-04-08 10:42

#14: Galgóczi J. -

szia,,Nekem is minden olom meg van arra hogy chippeltessem a kutyám,viszont így megtagadják az oltást és  minden nemű ellátást,.nekünk most lesz aktuális a veszettség elleni.,hogyan tudom ezt megoldani????Tud valaki segíteni?????

G. Judit

#73 Re: Chip nélküli oltás..?

2013-04-08 15:12

#72: Karcsika - Chip nélküli oltás..?

Sajnos ebben én se tudok segíteni.

Ha tudnám a megoldást,

nagyon szívesen segítenék.

Ha szeretne tiltakozni a chip ellen,

küldök egy papír alapú petíciót

e-mail-ben,

ha elküldi az e-mailcímét:

Allatszeretet@postafiok.hu -ra .

Egy szervezet gyűjti,

akinek az elérhetőségét e-mail-ben megadom,

majd nekik kell kitöltve,nyomtatványként visszaküldeni.


Vendég

#74

2013-04-18 08:11

Csippet a dögökbe, akik sátán dögjei, de a kutyusokba ne!

Vendég

#75

2013-04-19 10:31

A mi települéünkön már meg volt az első kutyaoltás, ahová csak elvétve vittek kutyát. Az állatorvosunk kijelentette, hogy amelyik kutyában nincs chip és ezért beoltva sincs azt el fogja altatni. Nagyon szomorúan gondolok az elkövetkező tömegmészárlásra amit ez a rendelet von maga után. Nem tudom, hogy az állatvédők ilyenkor mért nem fognak össze, sőt dicsőitik a rendeletet. Nekem is több kutyám van mind útszéléről összeszedett kóbor kutya de még egy sem szökött el tőlem, aki meg fél az elkóborlástól az tetesse bele a chipet saját akaratábol.
Zsuzsa