GYES Emeléséért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) GYES Emeléséért! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2012-09-18 11:29

nem kérnénk miniszteri vagy képviselői fizetést, de az egy napjukra eső jövedelmet elcserélnénk a gyes összegére.

Vendég

#2

2012-09-18 12:19

több éve 1 ftal se emelték gyest se családit árak ,egyre emlkednek ,Sok családnak ez az 1 bevétele,hogyan éljenek meg?????????
ikres.

#3 A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csak magunknak

2012-09-18 12:32

igen vicc az egész ,ha azt nézem az ikreimnek a havi pelenka és egyéb dolgok megvétele mennyi kicsit szomorú ,hogy a 2x 28.500 forintos gyest kellet választanom mert a gyedet nem adták duplán pedig dolgoztam előtte jó pár évet és azt csak 1 gyerekre számolnák és kevesebb lett volna mint a 2x 28.500 ft .megnézném ha egyedül nevelném őket mi maradna a rezsire és az egyéb alapvető kiadásra.szégyen és vicc ,hogy mennyiből kell egy gyereket felnevelni. mennyibe kerül 1 pár normális cipő és 1 normális ruha és még sorolhatnám..................................
3 Gyerekes

#4 Emelhetnének.

2012-09-18 12:55

Azért igaz ami igaz megemelhetnék már a családi pótlékot,már így is alig tudunk megélni.
Húst is csak havi 3X eszünk és neveljünk gyerekeket??könyörgöm miből??éljenek meg a parlamenti képviselők havi 47.000 ft ból.
Jó lenne ha végre a mi bérünket is megemelnék, és ne csak a gazdagokra gondoljanak..
twinmom

#5 Re: A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csak magunk

2012-09-18 13:12

#3: ikres. - A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csak magunknak

Nekem is ikreim vannak, bölcsire készülünk...apuka kicsit kiakadt, mikor mondtam neki, hogy venni kéne 1-1 pár sport cipőt, 1-1 esőnadrágot+kabátot, 1-1 gumicsizmát, ami összesen alsóhangon 15ezer, úgy hogy nem márkás cuccokat veszek, hanem kínaiból.

Szerencsére nekem normális bejelentett bérem volt, így a gyed több volt mint a 2*28500 és szerencsére vissza is vesznek, akkor elviselhető ez az összeg.

Nem tudom mit gondolnak, hogy mire vállaljon az ember gyereket? és nekem ne jöjjenek azzal, hogy előtte kell rákészülni, spórolni, mert az amúgy sem sok fizetésből szinte lehetetlen félretenni.
Jó lenne ha ezen elgondolkoznának T. képviselő urak, nem a saját fizujukat kellene emelni, hanem ha tényleg azt akarják hogy szaporodjon a MAGYAR nép akkor őket kéne támogatni!

Makki

#6

2012-09-18 13:15

Hát igen 5 éve vagyok a fiammal gyesen mert tartósan beteg és az emelt családi nem sokra elég :((
minden felfelé megy emberek fizetése meg az élelmiszer egyéb és se a gyes se a családi pótlék meg sem mozdult így hogy vállaljon bárki több gyereket ??? nevetséges ez az összeg

Vendég

#7 Re: Re: A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csak ma

2012-09-18 13:31

#5: twinmom - Re: A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csak magunk

nem irigyelek ,és a bőlcsi mennyibe fog kerülni amúgy mert nem ingyenes az sem..  a másik elég volt sporolni a saját lakásra a gyerekek előtt és a szocpolt sem tudtuk felvenni mert az előző kormánynál nem volt megszüntették most meg már mit kezdjek vele nem tudom mire felvenni és még segélyt sem kértünk pedig 3 gyerek van,sőt a nagycsaládosok közé tatozünk de panekben ,hogy vegyem igénybe a gáz támogatást stb...    kész röhej lassan a gyümölcs árak a tejtermékek és a húsok ára sem semmi és éljünk egészségesen úgye...XD

twinmom

#8 Re: Re: Re: A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csa

2012-09-18 16:33

#7: - Re: Re: A minimálbér összege nekünk miért nem jár mi is egész nap hasznos munkát végzünk nem csak ma

A napidíj 514 ft/fő, kb. 22ezer havonta. ez az egyik gyes lesz, de szerencsére a fizetésem elég jónak számít itt keleten, így "megéri" visszamenni, mert azért 2gyes 2családiból hogy tartsak el 2 gyereket? úgy hogy azért legyen normális kaja előttük, normális holmijuk, ne vigye el a fejünk felől a bank a szintén panel, 49 nm lakást?
ÁH, ebbe bele sem gondolnak.
De szüljön az ember gyereket.
persze van aki bevállalja a 3-4-5 gyereket úgy hogy sokszor hetekig nem lát gyümölcsöt, joghurtot, vagy esetleg húst, nincs már lassan víz, villany, gáz...nah ezt már elítélem.
Olyan körülmények közé kell vállalni gyereket, hogy szegényke normálisan éljen.

Heroes

#9

2012-09-18 16:54

A napokban hallottam a tévében,hogy azt szeretnék,ha az anyukák több időt töltenének a gyermekükkel születés után.Abszolút szorgalmazom az ötletet,csak egy a baj vele,hogy az az összeg amit egy család gyes címén kap havonta szinte semmire nem elég!Csak maga a pelenka egy csecsemőnek havonta sok ezret emészt fel,és akkor még nem etettük a gyereket,nem ruháztattuk meg stb.Ugye nem kell mondanom,hogy mennyire nehezebb lett az élet itt Magyarországon manapság,nem is megyek bele,hisz mindenki tudja.A havi szintű lakáskölcsönök törlesztése,a lakások fenntartása,a gyerekek ellátása,iskoláztatása nem csak iszonyú stresszel,hanem súlyos ezrek kidobásával jár!Ami persze nem fölösleges kidobás,hisz minden szülő csak a jót akarja a gyermekének!De mit tegyen az akinek nincs miből?Teszem fel a kérdést:Hogy várhatja azt az állam,hogy gyermeket vállaljanak a szülők,ha nem kapnak megfelelő támogatást hozzá?A nyugdíjat éves szinten legalább kétszer emelik,amit persze nem sajnálok senkitől,de kérdem én miért azt emelik?Mi anyukák nem érdemlünk annyit az államtól,ha már azt várják tőlünk,hogy szüljünk akkor támogassanak ebben?Személy szerint én úgy vagyok vele,hogy valamit-valamiért!Harmincnyolc éves vagyok és szívem szerint bevállalnék még egy gyereket,de nem merek,mert komoly anyagi nehézségek elé néznénk.Szerintem nemcsak a szeretet kell egy család boldogságához,hanem az anyagi biztonság is elengedhetetlen!Három gyermekem van,de én is úgy jártam mint az előttem szóló,hogy nem tudtam kihasználni,mert megszüntették.Most meg már kicsúsztunk a korhatárból,vagyis csak a párom,de úgy hallottam ez már elég ahhoz,hogy ne tudjuk igénybe venni!Jelenleg kilencen lakunk az anyósomnál,sokszor szinte elviselhetetlen a nyomorgás,de még mindig inkább így élek sem mint albérletbe.Hogy mikor lesz saját lakásunk?Hát ez nagyon jó kérdés.Sokszor feltettem már magamnak,de még nem találtam rá választ.

Vendég

#10 Re:

2012-09-18 17:16

#9: Heroes -

hát ez az..nem elég ,hogy az átlag ember csak kölcsönből tud csak lakást venni de a rezsi is ott van még. és akinek nem annyi a fízetése,hogy bátran merjen kölcsönt felvenni annak marad a az,hogy szülökkel maradva alig elférve éljen..és még válaljanak is több gyereket ,itt valami nem jó az bíztos .  én is 37 évesen válaltam de a 2.terhességet amikor a nagy fiam 15 múlt és ikrek lettek és megint kicsi a lakás pedig 15 évig sporoltunk sem nyaralás sem semmi luxus ennyi év kellet ,hogy összeszedjünk annyit ,hogy egy szobával nagyobb lakásba költözünk ,ja és apám is velünk lakik azt kihagytam..ez a szép magyar valoság és a nagy fiam a Bokros csomag idejében született most meg a válság.. TÖBBET NEM IS MERNÉK VÁLALNI HA MÉG FIATALABB LENNÉK AKKOR SEM MERT MINDIG AKKOR VAN 1 NAGY KRAKK ÉPPEN..

ocsike

#11

2012-09-18 22:04

Hát igen...A legidősebb gyermekem 1992-ben született, a 3. 2012-ben. Nemhogy a szocpolt, de még a 3 gyerekre járó kedvezményeket sem tudtuk igazán kihasználni (Kellett nekünk késői babó!((Persze, hogy kellett!))) A legidősebbre már családi pótlék sem jár, s ő egyetemista. Ez (is) kemény dió!!!
timi213

#12

2012-09-19 15:50

Most akarják csökkenteni a csp-ot.... Gondoljátok ezek mellett emelni fogják a gyes-t????

Vendég

#13 ?

2012-09-19 18:55

Milyen petíció ez? A GYES--> az Gyermekgondozási segély, a TGYÁS--> a Terhes gyermekágyi segély!!

Vendég

#14

2012-09-21 15:35

Jó lenne ha emelnék de nem hiszem hogy belemennek az emelésbe
nagycsalád

#15

2012-09-30 23:51

Lemondok a gyesről, ha a férjem keres annyit, hogy eltartsa a családot. Számoljanak úgy odafönt, hogy egy fizetést vegyenek alapul a család eltartásánál, nem kettőt. Ja, és legyen hol dolgozni.
Alekkó Imre

#16 Re: Há' maga normális?

2012-10-01 10:14

#9: Heroes -

"szívem szerint bevállalnék még egy gyereket"

"Három gyermekem van"

"Jelenleg kilencen lakunk az anyósomnál"

 

S mégis, hová tennéd? A polcra?

éva

#17

2012-10-01 15:39

sziasztok ez nem volt rósz ötlet de én is 2003 -óta vagyok itthon és azóta 3 gyerekem is van de én soha dupla családit és azóta se emeltek semmit se csak az árakat lassan nem telik még cipőre se a gyerekeimnek meg tőlem el vették a gyermek védelmi segélyt mert a férjemnek jó fizetése és hiába jó a fizetés ha nem tudom ki fizetni az iskolába és oviban az ebédet csak enyit szeretem volna
18

#18

2012-10-30 22:33

Bár Én is Gyesen vagyok, örülnék is egy minimálbér összegű Gyesnek, na de akik eddig is megélhetésért szültek, még ilyen kevés Gyesért is, akkor mi lenne ezután? Miből fizetnék ki a még jobban szaporodó kissebbség Gyesét? Még több adót vonnának le a fizetésekből? Köszönöm inkább nem...
Aranka Sárközy
A petíció szerzője

#19 Kéremszépen!

2012-11-06 11:24

Minél többször OSSZÁTOK meg!
A vélemény nyilvánítások mellett
Orsi

#20

2013-01-18 13:00

Lesz ebből bár mi ??? Vagy ez hogy működik hány aláírás kell hozzá hogy kezdjenek vele valamit ?

Vendég

#21 ildikó.

2013-01-22 20:44

sziasztok.szerintem a családipótlékon is emelhetnének.az is pár éve már stagnál.
adalen

#22

2013-01-23 14:01

6 éve már lassan,hogy nem emelték egyik összegét sem!Ennyi idő alatt a pelenka,gyógyszer,ruházat,élelmiszer,és közüzemi díjjak hányszor,és mennyivel emelkedtek? Ez tarthatatlan!
ancsa78

#23 racznecsikaniko@gmail.com

2013-01-23 14:21

nagyon örülök,hogy vannak még ilyen emberek,akik foglalkoznak ilyen dolgokkal.teljesen egyet értek veled!nekem is két gyerekem van,és igen kevés az a :25000ft gyes!!!sok sikert!!!
ary27

#24

2013-01-25 15:22

A gyes az állandó hiába van az embernek kettő illetve három gyereke.Sajnos a mai világban nem számít a magyar dolgozó ember aki sajnos é bérért dolgozik a lényeg az nekik meglegyen mindenük!Az hogy miből neveljük fel a gyerekeinket az őket sajnos egyáltalán nem érdekli.Munkalehetőségeket ígérnek de teremteni nem teremtenek egyet se!HA az néznénk hányszor ígértek és mit teljesítettek az szégyen az országra nézve!

Vendég

#25 PILISVÖRÖSVÁR

2013-01-26 15:16

..