Ne hagyjuk! / Don't Let it happen!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Ne hagyjuk! / Don't Let it happen! petíció automatikusan generált fórumtémája

rabagyorgy01

#1

2012-09-28 16:01

Fontos, szükséges, elengedhetetlen!
Az értelmiség nem fog verekedni, de szólnia KELL!
törzsökerika

#2 Apátia ellen

2012-09-28 17:09

Herakleitos még azt hitte " nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba". A mai Magyarországon azt tapasztaljuk, hogy ez az állitás sajnos nem áll.
Szüleink, nagyszüleink feltehetőleg ugyan ilyen tehetetlenséget éreztek a XX. sz. harmincas, negyvenes éveiben, mint mi 2012 Magyarországában. "Ne hagyjuk!", hogy úgy folytatódjanak az események, mint akkor.
Gpanna

#3 bizony tévedett

2012-09-28 18:20

1938-ban 6 éves voltam. Már évek óta láttam, hogy közelít a folyó, amibe másodszor léptetnek be.
vadtigris

#4 vadtigris

2012-09-28 18:36

A 12. oldal utolsó aláírását törölni kéne...

Vendég

#5

2012-09-28 19:07

Európa és benne Magyarország nagy szégyene, hogy emberek millióit hajtották vágóhídra. Nem lehet hagyni, hogy még egyszer megtörténhessen!
Szociáldemokrata

#6 Le a nemzetárulóval!

2012-09-28 19:08

Egy olyan személy, aki több, mint 600000 honfitársunkat küldte a halálba, országunkra szabadította a szovjet megszállást, felség- és nemzetáruló, csak a nemzet és az utókor megvetésére számíthat!
FML

#7 Re: Le a nemzetárulóval!

2012-09-28 21:51

#6: Szociáldemokrata - Le a nemzetárulóval!

Nagyapám testvére Farkas István, az ellenzék, a  Szociáldemokrata Párt vezérszónoka volt 1939-ben a II. zsidótörvény ellen. Nem volt zsidó származású, de a Gestapo letartóztatta M.o. megszállása után, Dachauban halt meg. Fiát Rákosiék a Recski munkatáborba zárták. És még folytathatnám ...Farkas Mihály, budapesti nyugdíjas

Eszter

#8 Sajnálatos

2012-09-28 22:00

Sajnos itt is megfigyelhető az ahogy a félelem a fenyegetettség érzése eluralkodik rajtunk. Megfigyelhető, hogy hányan nem merik vállalni a nevüket, városukat valami ki nem mondott de mégis valós félelem miatt. Féltik a munkájukat, egzisztenciájukat esetleg a nyugalmukat és még ki tudná számba venni a sok-sok hátrányt ami érheti/éri egy ilyen nyílt kiállás miatt!
yeteee

#9

2012-09-28 22:01

Ideje lenne a kibontakozó fasizmust megállítani, mert tudjuk, hogy egyre nagyobb és súlyosabb áldozatokkal jár minden nap, hét, hónap késlekedés.
FML

#10 Re: Sajnálatos

2012-09-28 22:05

#8: Eszter - Sajnálatos

#8 Én nevemet aláírtam ld #7, véleményemet, álláspontomat nem szeretem anonimusként közzétenni. Farkas Mihály nyugdíjas

Dylami

#11

2012-09-28 22:25

A 120. nevet jó lenne törölni.
Anyu

#12 A jővőért -

2012-09-28 22:42

A Gyermekeink miatt is.
Dzsida

#13

2012-09-28 23:15

Ne hagyjuk, hogy gyermekeinket, unokáinkat butitsák, félrevezessék. Ne hagyjuk, hogy egy eltorzított történelmet tanítsanak az iskolákban, hogy aztán tehetetlenűl hagyják magukat a vágóhídra hajtani!
vadlibsi

#14 Re: vadtigris

2012-09-29 00:30

#4: vadtigris - vadtigris

Többen is utalnak oldalra/sorszámra - nem tudom, ugyanarra gondolunk-e, nem jegyeztem meg a pozíciót: szóval el azzal az állattal, aki Adolf Hitler aláírással....provokál? jópofizik? Hé, admin, ne köszöngesd a javaslatot, hanem uccu, töröld! Köszönjük!

realista

#15

2012-09-29 01:05

Sztálinnak, Leninnek, Rettegett Ivánnak emlékművei vannak Oroszországban. Akkor miért ne lehetne Horthy-nak Magyarországon? Magyarok vagyunk, a múltunk is a miénk. Aki nem vállalja népünk múltját, az nem magyar. Az aláírók tehát nem magyarok!

Vendég

#16

2012-09-29 01:38

Gemeinsam für eine neue Republik!
gyöngyvirág57

#17 gyongy575@freemail.hu

2012-09-29 08:11

Össze kell fognunk és meg akadályozni,hogy még egyszer ilyen embertelen zsarnokság és népirtás bekövetkezzen Magyarországon.
komar

#18 Gyöngyös

2012-09-29 08:45

Nyergelj fordulj, sürgetőbb nincs az összefogásnál
bartospeeter

#19 Horthy politikai bűnei elévülhetetlenek

2012-09-29 08:59

realista írja ezt 15-mél:
"Sztálinnak, Leninnek, Rettegett Ivánnak emlékművei vannak Oroszországban. Akkor miért ne lehetne Horthy-nak Magyarországon? Magyarok vagyunk, a múltunk is a miénk. Aki nem vállalja népünk múltját, az nem magyar. Az aláírók tehát nem magyarok! "

Ez egyszer butaság, mert nem Te döntöd el ki a magyar, én viszont jelezem, benned nincs annyi bátroság, hogy a nevedet leírd.
Másodszor igazad, van sok helyen működik akként a történelmi múlt, hogy elviselik az össze nem illő politikusok szobrait. Ez feltételez egyfajta inteligenciát, ami bennünk lehet meglenne, a Horthy szoborra vonatkozóan, ha nem azt látnánk, hogy magát a rendszert akarják restaurálni, egyfajta kádári fillinggel füszerezve.
Más!
Horthy nem csak a zsidótörvények miatt, nem csak a Cigányaink, Zsidóink deportálása miatt bűnös politikai értelembe, hanem a Don-kanayrnál ott maradt katonáink, munkaszolgálatosaink miatt is.
Agresszorként támadóként vettünk részt Horthy alatt a SZU elleni háborúban.
Az kétségtelen, Trianon mocska nehéz környező körülményeket teremtett az oszrág és vezetői számára, de ezek egyike sem lehet ok, és magyarázat arra amit Horthy tett, vagy nem tett meg.

Horthy csak akkor kaphat szobrot egy történelmi emlékparkba, ha egyetértés van abban, hogy a maga módján egy gazember volt, és soha senki nem akarja azt a szobrot megkoszorúzni.
Márkus Piroska

#20

2012-09-29 10:21

Aláirtam és tovább küldtem az összes magyar származásu ismerösömnek, bárhol is éljenek, és bármilyen politikai nézeteik is vannak. Különösen tetszik, hogy a négy ember, aki irta és kezdeményezte ezt a peticiót, ők különböző politikai nézeteket vallanak. Ez a tény számomra fontossabb mint a petició önmagában, mert az összefogás lehetőségét mutatja egy erősen polarizált országban. Remélem, hogy az aláirás tényén kivül is lesz összefogás - mert szerintem kizárólag ez vezethet pozitiv változáshoz. Márkus Piroska
Márkus Piroska

#21

2012-09-29 10:50

Az előző hozzászólásomhoz még hozzáteszem, hogy sajnálom, hogy a petició meg se emliti a fasiszta nép-irtásban a cigányokat. Szerintem jobb lett volna ha a mai kormány cigány-ellenes magatartása ellen is tiltakozik egyben a petició. Márkus Piroska
gedeon

#22

2012-09-29 13:40

nagyon szomorú vagyok: igaz, hogy nem régen van fent e petíció a neten, de ezernél kevesebben írták alá. vettem a fáradtságot, és végignéztem a neveket. a következőket szűrtem le: nagyon kevés politikusi nevet láttam. nem találkoztam sem az egyházi, sem a világi zsidó ( vagy más vallások) szervezetei képviselőinek az aláírásával (bár szombat lévén a zsidó szervezeteknél talán ez érthető). nagyon kevés véleményformáló (közszereplő, híres ember) nevét láttam, volt, aki viccet csinált belőle és joszif sztálin néven regisztrált. és végezetül azért vagyok a legszomorúbb, mert számosan úgy írták alá, hogy nevük nem publikus. mit is jelet ez? hogy ők maguk egyetértenek a petíció tartalmával, de nem akarják, hogy a környezetük ezt megtudja, vagy egyszerűen félnek. mindkét opció szörnyű.
hollo

#23

2012-09-29 14:46

Egy mondat kivetelevel egyetertek.

A mondat:
We must not allow Hungary to be degraded, on the model of kingdom without a king, to a democracy without a republic!
Ne hagyjuk, hogy a király nélküli királyság mintájára Magyarországot köztársaság nélküli demokráciává züllesszék!

Orban nem fogja barmilyen demokraciava zulleszteni Mo-t, hiszen mar NINCS demokracia.

Az ugyeszseg, a felsobb birok, a rendorseg, a szamvevoszek, a valasztasi bizottsag, a mediatanacs tagjait es vezetoit 9-12 evre kineveztek. 2013 marciusaban a Nemzeti Bank vezetoje is Orban valasztottja lesz. Fel fogjak elni a bank tartalekainak egy reszet, hogy megtartsak a hatalmat 2014-ben.
Pocakos

#24

2012-09-29 15:01

Nem tudom, ki írta a szöveget, de fenntartásaim vannak. pl. mi a fenét jelent "a magyar zsidó állampolgár" meghatározás? Angolul még nagyobb marhaság: "the country’s Jewish citizens".
FML

#25 Re:

2012-09-29 15:20

#15: realista -

Üdvözlöm honfitársam! Nem vagyunk magyarok?

És Ön mitől az? talán attól hogy kirekeszt?

Az, hogy Horthyt Kenderesen fél állami tisztességgel eltemették, az rendben van, az hogy kiadták az emlékiratait, az is - megvettem és elolvastam-, de az hogy a mai Magyarország által követendő példa legyen az nem fogadható el.

Farkas Mihály nyugdíjas