A bírói függetlenségért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A bírói függetlenségért! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2012-07-25 11:23

ez a minimum egy jogállamban
supernem

#52 A 2/3-os többségű kormányváltásról

2012-07-25 11:36

Magyarországon az a tipikus jelenség, hogy a választásokat nem az ellenzék nyeri meg, hanem az aktuális kormányerő bukja el mérhetetlen impotenciája miatt. Ez a mostani kormányról is elmondható, az a fajta dilettantizmus, amit művelnek, lassan Gyurcsányékéhoz kezd hasonlítani. Van még majd két évük, hogy alulmúlják... akár 2/3-os fülkeforradalom árán.

Vendég

#53

2012-07-25 12:56

Szólj hozzá...
votipeti

#54

2012-07-25 12:58

Tiltakozásul mondjanak le a 62 év feletti alkotmánybírók.

Vendég

#55

2012-07-25 14:12

Maximálisan egyetértek Katalin

Vendég

#56

2012-07-25 17:08

a kormany ne szolhasson bele

Vendég

#57

2012-07-25 17:48

de nem tudom, hol kell megerőaíteni aláírásomat, pedig nagyon pártolom az üghyet

Vendég

#58

2012-07-25 17:50

Aljas banda mindent lerombol!

Vendég

#59

2012-07-25 18:09

Mindannyiunk érdkében, kívánom,hogy skerrel járjon a peticiózás!!!

Vendég

#60

2012-07-25 18:11

A bírói függetlenség a demokratikus államberendezkedés alapja. Ha ez megsérül, szabad út nyílik bármilyen önkény felé.

Vendég

#61

2012-07-25 18:42

Szégeny a Magyar népre hogy a Fidesz delegált AB tagok mind ellene szavaztak,sha már pozicióba kerülnek nemszámit a becsület , a szakmai tudás.Igy müködik ez a rendszer.....??????

Vendég

#62

2012-07-25 19:24

Helyeslem a petíciót. Fölhívom a bizottság figyelmét, hogy az Ügyészség eljárása is hagy némi kivetnivalót, mert az olyan ügyeket ahol Fidesz potentát is érintett, nem folytatja le kellő alapossággal és ezért a vádemelés elmarad. Tehát nem kerül a még oly független bíróság elé sem.

Vendég

#63

2012-07-25 20:07

A bírói függetlenség és az Alkotmánybíróság döntésének és jogértelmezésének kötelező volta a jogállamiság alapja. Ebből nem lehet engedni, még akkor sem, ha az elküldött bírók között akadnak olyanok is, akik nem érdemlik meg, hogy kiálljunk értük, mert hatalmuk teljében ők is a hatalmat pártolták alapvető emberi jogok ellenében. Itt azonban nem erről a 2-3 bíróról van szó, hanem a demokrácia alapelveiről, amiből nem lehet engedni, mert, ha ma az egyik alapjogból engedünk, holnap következik a másik .

Vendég

#64 Támogatom

2012-07-25 23:35

a 62 évnél idősebb bírók azonnali nyugdíjazását és helyükre fiatal, nem kommunistaszimpatizáns bírók kinevezését.

Vendég

#65

2012-07-26 02:10

EZ EGY FÖRTELEM, EZ EGY ERKÖLCSI MORÁL INSZANITI.
Emlékezetem szerint Balsai István Mameluk volt a kilencvenes évek elején, egy koncepciós ügy elindítója, amiért soha nem kért bocsánatot, de azt elérte, hogy az MTV akkori vezetőit felmentették. Én magam, aki főproducere volt a pápalátogatásnak- és ez volt a koncepciós ügy tárgya - 4x4 órát töltöttem tanúkihallgatáson, a gyorskocsi utcában. A vizsgálat folyamán 1500 embert hallgattak ki, és ez által a nyomozás többe került, mint az egész pápalátogatás költségvetése. Természetesen semmi szabálytalan dolgot nem találtak, de nem is ez volt a cél, csak Hankiss Elemért és vezetőtársait akarták eltávolítani és megalázni. Ez sikerült neki. Hát, Ő volt akkor az igazságügyi miniszter. Ma, ez az ember, alkotmánybíró. Ez a Magyar Nemzet szégyene. Balsai már akkor, Tartuffe szerepét játszotta.
Balsai István Mameluknak, a semmisségi törvény beterjesztésével is elévülhetettlen "érdemei" vannak, így még törvényhozást sehol a világon nem aláztak meg, a rendőrségről nem is beszélve. Remélem ezt még a fejére fogják olvasni. Úgy tudom 2012.április 5.-én betöltötte a 65. életévét. Az alkotmánybíró, az nem bíró? Ő már az új nyugdijtörvény szerint is betöltötte a felső határt. Ő még részese lehet a közéletnek? Ez nem diszkrimináció a többi közszolgával szemben. Lassan mondom, de,de,de,de,deeeeeeeeeeeee! Az, hogy Balsai István Mameluk alkotmánybíróként részt vehetett ezen a szavazáson, amit végül is az elnök szavazata döntött el, az a jogállam morális felrúgása. Balsai, korábbi saját törvényjavaslatát bírálhatta felül, amit végül az alkotmánybíróság szoros szavazással elkaszált. Jó lenne, ha Balsai ezek után lemondana és zugügyvédként folytatná pályafutását, mert erre a posztra alkalmatlan. Ez nonszensz.
szolnoki29

#66 Re:

2012-07-26 02:29

#65: -

Csak az előző beírásomat folytatom.

Természetesen nem számít, milyen döntést hozott az alkotmánybíróság, mi majd egy másik kétharmados törvénnyel átírjuk. Az emberektől erre kaptunk felhatalmazást, nem? nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Marad a bírák nyugdíjazásának új rendszere - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, reagálva az Alkotmánybíróság (Ab) döntésére, amely szerint alkotmányellenes a bírák nyugdíjazásának szabályozása, ezért azt a hatálybalépés napjára visszaható hatállyal megsemmisítette a testület."

Vendég

#67

2012-07-26 02:36

A rendszerváltáskor ölünkbe hullott a szabadság. Csaló kezek most elragadták tőlünk, s mi hagytuk. A talált holmit nem becsüljük sokra. Majd a negyedik köztársaságban kell megtanulnunk, hogy megbecsüljük, s áldozatot is hozzunk érte.

Vendég

#68

2012-07-26 04:52

Őszintén szólva, nem hiszem, hogy a mai Magyarország kormányára bármiféle népakarat, vagy az Európai Unio illetékesei nyomást gyakorolhat. Azt sem tartom ma Magyarországon jelenleg realitásnak, hogy a (nép)többség a demokrácia alapelvének rombolására tett Fidesz-KDNP gyakorlata ellen érezné, hogy tenni kellene valamit is. Orbán Viktor tanácsadóinak stratégiája, ami a felek megosztására, megfélemlítésére irányult, sikerrel járt. Mégis azt gondolom, hogy nekünk, akik látják, tudják, hogy többről van itt szó mint jólétről, ki kell állnunk azok mellett, akiket jogtalanság ér... Most és a jövőben is! Én ezért írtam alá ezt a petíciót (is).

Vendég

#69 Re:

2012-07-26 08:25

#67: -

Mivel ez az egész fórum komolytalan, szeretném "emelni"a színvonalat én is a következő mondatokkal.

Bazeg, miért gondolod, hogy ezeket a legyeket elhajtjuk az újak kevésbé szívják a vérünket?

Egy ilyen templom egere országban? Csak 242 milliárd dollárt vittek ki offshore-ba. Magyarország "komoly" jogállam

22 éve.


Vendég

#70 Re: Re:

2012-07-26 09:38

#69: - Re:

100 milliárd Euro felett az állam adóssága. A magyar nemzeti vagyon szinte teljesen eltünt. Az állam lehúz bennünket adókkal. Dolgozunk mint az állat, éjjel nappal. Mégsem megyünk semmire.


Vendég

#71

2012-07-26 10:43

A tőke szabad áramlása csak humbug. Mi szolgáltatásainkat szeretnénk eladni Ausztriában és Németországban az autószerelés szakmában. A német és az osztrák állam hivatalnokai tűzzel-vassal védik a piacukat. Olyan mondvacsinált előírásokat érvényesítenek, hogy a Magyarországon elvégzett munkát ne lehessen hivatalosítani náluk.

Vendég

#72

2012-07-26 10:51

TILTAKOZOM AZ ÖNKÉNY URALOM ELLEN !!!! MENJENEK ők, AKIK MINDENT TÖNKRETETTEK !!!!

Vendég

#73

2012-07-26 11:43

Sokan úgy gondoltuk, hogy ezt már nem merik megtenni, nem akarnak szembe menni mindennel és közvetlenül beavatkozni a független bíróság működésébe. MERTÉK! Ez ellen már nem csak megszólalni, hanem hangosan üvölteni kell.

Vendég

#74

2012-07-26 12:06

A jogászkodás a szegény ember számára csak úri huncutság.
Az alkotmány bíróság a múltban is csak abban döntött, ( a szoci, szdsz éra alatt) amiben úri kedve tellett. Ezt saját magam tapasztaltam.

Vendég

#75

2012-07-26 12:23

A DEMOKRATIKUS MAGYARORSZÁGÉRT!