PETÍCIÓ a 2012 áprilisától hatályos inzulinrendelet ellen!

Justicia

#51 Re:

2012-07-20 17:18

#50: -

Ez nem hivatalos aláírás gyűjtő ív.Ezzel nem lehet elérni semmit hivatalos helyeken.

Megvannak a jogi és formai követelmények egy ilyen beadvány érvényességéhez.

Ezzel csak annyit lehet elérni, hogy nagyjából tudjuk a támogatók számát.

Nem vetted észre semmi személyes adatot nem kérnek ezen az íven?Hogy is kérhetnének...

Teljesen mindegy hány aláírás gyűlik itt össze, ezzel nem lehet jogi lépést tenni.

Jogász vagyok tudom..aki nem hisz a szavamnak kérdezzen meg  más illetékest.De azért drukkolok és én is támogatom a kezdeményezést.


Vendég

#53 Re: Re:

2012-07-20 18:05

#51: Justicia - Re:

Akkor miért itt kezdték el gyűjteni az aláírásokat? Nem értem?? Ha tényleg el szeretnénk érni, hogy változás történjen, nem kellene a jogi követelményeknek megfelelően cselekedni? Engem az is zavar, hogy rengeteg ismerősnek elküldi az ember és utána derül ki, hogy ez csak egy szimpátia felmérés. Igazad van lehettem volna körültekintőbb is, de fel sem merült bennem!


Vendég

#54 Re: Re: Re:

2012-07-20 19:18

#53: - Re: Re:

Nem tudom miért így történt.Lehet nem is gondolták a szervezők.

Mindenesetre mielőtt belevág az ember egy ilyen horderejű vállalkozásba nemártana szakemberek segítségét igénybe venni.A peticiók hitelesítésénél   az egyik kritérium, hogy szúróbróba szerűen ellenőrzik az aláíró személyének hitelességét.

És ez a forma erre nem alkalmas.


Vendég

#55

2012-07-21 15:04

Az a baj, hogy már megint nem érdekel senkit döntéshozóink közül, hogy az érintett ágazat egy adott döntést szakmailag jogosnak tart-e vagy megalapozottnak..csak mennek a maguk által jónak tartott úton... Sőt már ott tart a dolog,hogy csak azokat hallgatják meg, akik azt a nótát fújják, amit ők hallani szeretnének... Azokról pedig ne is beszéljünk akik az adott problémában érintettek..mert úgyis minek senkit sem érdekel.. egyéni szocprobléma!!

Vendég

#56 Re: Re:

2012-07-23 18:25

#51: Justicia - Re:

Igen, ezt mi is tudjuk, (de fontos hogy lássuk mennyien vagyunk akik egyetértenek ezzel)  beszéltünk egy jogásszal már, de fontos, hogy legyen mögöttünk háttér. Az Alkotmánybirósághoz egyenként fogjuk beadni, (hiszen csak az egyén érvényesitheti az akaratát)  csak úgy érhetjük el a céljainkat! Több létszám határ van, egy peticiónál! Köszönjük az észrevételt!  :)))


Vendég

#57 Re: Re: Re:

2012-07-23 18:33

#53: - Re: Re:

Tényleges változásra törekedünk! Nem szimpátia felmérésnek indult. Megkérdeztük a jogászt, (elmondta a menetét a dolognak) szeretnénk akkor is tudni, hányan vagyunk érintettek. És valóban szurópróba szerüen is lefogják ellenőrizni, tehát kell a tömeg. De az Alkotmánybirósághoz egyenként nyújthatjuk be a beadványunkat.  A cél továbbra is az, hogy ez a törvény diszkrimináció, és nem fogadható el!


Vendég

#58

2012-07-25 21:01

Ez az aljas kormány ezekkel a rendeleteivel nem más mint nép irtó, népnyúzó mocskok hordája a gombnyomogató 2/3-al együtt! Verje meg az Isten őket, hogy az egész családjukkal együtt életük végéig inzulinra, rákgyógyszerre és nyomorékon minden segédeszközre legyenek szorulva!

Vendég

#59

2012-07-26 11:28

Nagyon nagy szükség lenne az eltörlésére... Nem azon múlik, hogy mennyire szigorúan tartjuk a diétát, és a kezelést...

Vendég

#60

2012-07-27 12:25

Kisfiam 11 éve cukorbeteg, én magam egészségügyet is végeztem. Felháborítónak és egyben eszetlennek tartom ezt a rendeletet. A kiindulási alapot értem. De ebben az országban megint valami, ami közben más irányban ment el. Egyébként is egy vicc amit az inzulin kiadással művelnek. Aki vissza akar élni vele, az nem egy cukorbeteg lesz. Hanem aki ezzel sportol. Az meg a hozzájutást úgyis megoldja. Üdv: Tóth Tilda 06705621032

Vendég

#61 Re: Re:

2012-07-27 12:43

#51: Justicia - Re:

Kedves Justicia!

köszönjük az észrevételt! Igen tudjuk hogy nem hivatalos a Petició, igen mi is beszéltünk Jogásszal,de tudnunk kell mennyien vagyunk, akik egyetérenek a célunkkal.  Ebből a tömegből kell kiválasztanunk azokat az embereket, akik egyénként felvállalják az AlkotmányBirósághoz a beadványt. Az a helyzet, hogy a diabéteszesek csak most értik meg a törvényt, mikor már a börőkön tapasztalják. Most jönnek a telefonok, a felháborodások, hogy elvették tőlük a korszerű inzulint, és sez csak a kezdet. De ha valakinek rendszeresen lesz és sok hypója és a munkájában korlátozza majd akkor akad csak ki igazán. Az állam meg kb. 3-4 év múlva, döbben majd rá mi kerül sokba, az aktiv munkaerő (kórházi kezelés drága költsége), vagy a drágább inzulin ( viszont megelőzés) És még sok mást is irhatnék.

emacska

#62 Budakeszi

2012-07-27 17:14

Ez is része a módszeres népírtásnak...

Vendég

#63

2012-07-30 19:58

Egyetértek a petícióban foglaltakkal, támogatom!

Vendég

#64

2012-07-30 20:44

Szemétség,hogy a kiszolgáltatott embereken akar spórolni ez a kormány.A haveroknak,rokonoknak semmi sem drága.

Vendég

#65

2012-07-31 23:28

15 évig alacsony volt a Ha1C érték. Amióta mérhető 6-7 között mozgott. Súlyos betegség óta azonban , az inzulinra beállításnál, a kórházi diétával sem tudták beállítani 8 alá. Nem mindegy, hogy a cukor betegség mellett még milyen nyavalyái vannak az embernek, és milyen gyógyszert szedd. Pl. az inzulin, és az antidepik hizlalnak!
marta

#66 vendég

2012-08-01 18:49

Segítsünk a diabetesben szenvedő betegeknek!!!

Vendég

#67

2012-08-02 14:12

Ha elveszi az inzulint, a kórházi költségek fognak emelkedni! Inkább adja oda egészséges élelmiszer vásárlása, és majd akkor nem kell annyi inzulin és jobbak lesznek az eredmények! Támogatás hiánya miatt csak egészségtelen ételeket tudnak fogyasztani. Saját véleményem: FELHÁBORÍTÓ EZ AZ ELJÁRÁS!

Vendég

#68

2012-08-04 13:54

Mivel 1 diabéteszes vagyok..jó mostani mérésem is jó volt de ha elakarom érni akkor hyppozom..vagy ha nagyon felidegesítenek megy fel a cukrom ha előtte a határon belűl is volt.
csigusz

#69

2012-08-22 22:57

Remélem lesz fül ami meghallja és lesz szem ami meglátja ezt a problémát!

Vendég

#70 Cím

2012-10-23 22:03

Nagyon szeretném, ha eltörölnék ezt a súlyosan diszkriminatív szabályozást. Nekem életbevágóan fontos. Remélem elég lesz az aláírások száma, annak ellenére, hogy sajnos én már nem tudtam aláírni.
Töröljék el az egészet!!
Azért, mert a politikusok szétsikkasztották magukat az elmúlt 20 évbe, most mi fizetjük meg az árát, akiknek nincsen érdek érvényesítő képessége abba rúgnak bele először!
Sajnos mi nem vagyunk egy lobbicsoport!
Zoli
Pokesz

#71 Kutatás az új inzulinrendelettel kapcsolatban

2013-03-04 21:19

Tisztelt Hozzászólók!

A skóciai St Andrews Egyetem kulturális antropológia szakán tanulok, ahol a második évben egy szabadon választott project keretében a diákoknak önállóan kell kutatást végezniük.

Úgy döntöttem a magyarországi cukorbetegek lehetséges kriminalizálásáról végezném a kutatást, nyilvánvalóan a közelmúltbeli döntések fényében. (A törvény, mely alapján a HbA1c érték dönt a 100 %-osan támogatott analóg inzulinról, stb.)

A kutatás nem nagy terjedelmű, csupán 3000 szó körüli, így azt hiszem, körülbelül 10-15 fővel lenne ideális röviden elbeszélgetnem. Egy találkozó alkalmával 10-15 perc alatt azt próbálnám felderíteni, hogy az érintettek (nem támogatott személyek) hogyan élik meg az új szabályozást. A fő hangsúly azon a képen lenne, amit a törvény, vagyis az állam, ill. többségi társadalom, -esetlegesen- rájuk erőszakol (nem figyel oda; nem diétázik; az adófizetők pénzén lóg, stb.), illetve azon, hogyan élik meg érzelmileg, hogy egy biológia faktor meghatározhatja a megítélésüket és személyiségüket. Személyes élményeket és érzelmeket szeretnék megismerni, és kielemezni a társadalmi problémák szintjén.

A kutatást március 16. és 29. között végezném Budapesten, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy ekkor vagyok az országban. Természetesen teljesen anonim az egész project, és borzasztó hálás lennék minden érintettnek.

Azt hiszem, az érintettek szempontjából is nagyon fontos lenne, hogy akadémiai körökben is megjelenjen minél több kutatás a kialakult helyzetről.


Előre is köszönöm,

Gáspár Dávid (dg63@st-andrews.ac.uk)

Vendég

#72

2013-05-25 17:37

2002-ben epeműtét után kioperálták a hasnyálmirigyemet is, így 2-es típusú, nem inzulinfüggő cukorbeteggé váltam, önhibábon kívül. Rokkantnyugdíjasként havi 25 eFt a gyógyszereim költsége (ebből 15 eFt az inzulin.)mert 50 %-ot fizetni kell ha, a HbA1C 8-as értéknél magasabb.Én ezt 11 év óta eddig még soha nem tudtam elérni, pedig szigorú diétát tartok, nagyon sok ételt nem ehetek és vigyázok az egészségemre. Ezzel a rendelettel csak megnehezítették az életemet. Nagy érvágás számomra, és sajnos közgyógy hozzájárulást sem kapok az Önkormányzattól. Sajnálatos, hogy mindenkit egy kalap alá vesznek az elbíráláskor.