A Schmitt Pál doktori címét illető plágiumgyanú kivizsgálásáért

Stephane Forgach

#401 Re: Re:

2012-01-19 10:08

#395: - Re:

Azért mert hangosan és lassan beszélsz, nem leszel magyarabb a magyarnál. Fogd fel, hogy "Vezéred" itt nem téma, ez itt más játéktér.


Vendég

#402 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-19 10:09

#398: Iván Gábor IGe valláskritikus - Re: Re: Re: Re: Re:

a Magyar Wikipédia tele van judeo-keresztény ZombiJézus imádó hitkomisszárokkal és én ezért oda semmit sem írhatok, még olyat sem, amely egyértelmű tény, és személyem és pozicióm a legfőbb forrás. De ... Valamelyik szerencsétlen ott szégyellje már el magát, és a Hadkötelezettséget Ellenzők Ligája szócikket aktualizálja. Mert a szervezet újra indul és ez tény. A hel.hu -n is olvasható. Üdv: IGe

Gabi, eredetileg marxista tanszéken dolgoztál?  ti ott tényleg volt anno ilyen "tudomány", (próbálkozzál É. Koreában is :-)

 


Vendég

#403 Ha a kisdoktori ennyire nem jelent semmit....

2012-01-19 10:11

...eldöntöttem, ha a "kisdoktori" címet ennyire lenézi az MTA elnöke, mert hiszen nem tudományos fokozat meg hasonló, akkor megyek én is megcsinálom. Mert akkor ezzel az erővel, ha a nevem elé írhatom hogy dr., akkor én lehet a nagy ász mindenhol....nem????

Vendég

#404 Re: Re: Re:

2012-01-19 10:20

#401: Stephane Forgach - Re: Re:

És hol van a Te vezércsillagod kedves Stefánia?


Vendég

#405 Re: Ha a kisdoktori ennyire nem jelent semmit....

2012-01-19 10:27

#403: - Ha a kisdoktori ennyire nem jelent semmit....

Elmondanám, hogy amikor az orosz mintájú minősítési rendszer végnapjai elérkeztek, egész roham volt

az egyetemeken last minute kisdoktori címekért. Volt tanácsi káderek, igényes tanáremberek egyaránt

tülekedtek. Ezért én nem szólom le őket- így gondolták. Végül is a gyógyszerész is doktor, a doktor is doktor,

a jogász is doktor. Miért ne, ha nekik lehet? Arra is volt példa, hogy megfelelő színvonal és tudományos elismertség alapján

az egyetemek PhD fokozatra minősítették át a kisdoktorit.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a régi kandidátusi (nagydoktor jelölt) fokozat a mai PhD-nál értékesebb volt.

Huzamosabb idejű kutatást és több eredmény feltételezett


Vendég

#406 Re: Re: Re:

2012-01-19 11:16

#401: Stephane Forgach - Re: Re:

Ez a kisugárzás, ez a humor, ez az intelligencia, ez kedvesség, ez a bájos stílus! De ennyi elég is rólam...

De bizony az, tündérbögyörőm. Ha Pali bá egy régivágású tsz elnök (ma ezerholdas zöldbáró) lenne, a kutyámat sem érdekelné mi van a kisdokijában.


Vendég

#407

2012-01-19 11:31

Azokat is vizsgálják meg akik summa cum laudet adtak neki!!!

Vendég

#408

2012-01-19 14:52

A HVG szerint a Schmitt-disszertacioban a kovetkeztetesek sem onallo munka, hanem reszben az is forditas, szinten a Georgiev-mubol:
http://hvg.hu/itthon/20120119_Schmitt_radio_interju_csusztatasok

Eszem megall... :(

Roviden osszefoglalva: nagyjabol 90%-ban leforditott valamit, beadta a mint disszertaciot (!!!), megpedig a sajat alarendeljteibol allo biralobizottsagnak, es csodak csodaja, summa cum laude megvedte - es most o az elnok, es nem erti, mi ezzel az egesszel a problema, lasd a tegnapi radiointerju.

Vendég

#409

2012-01-19 15:10

Gyerekek, ennyi eleg egy fizikai Nobel dijhoz:

Makoto Kobayashi & Toshihide Maskawa: CP-violation in the renormalizable theory of weak interaction.
Progress of Theoretical Physics, Vol. 49 No. 2 (1973) pp. 652-657

6 oldal tarsszerzosen. 5 forrasbol, nem 21-bol. A torzsanyag meg sehol! Ezt is tessek
kivizsgaltatni!

Vendég

#410 Re:

2012-01-19 15:19

#409: -

NEM azért kapták!!!


Vendég

#411 Re:

2012-01-19 15:24

#409: -

Ugye azert valahol erzed, hogy:

 

1. a fizika teljesen mas tudomanyag

2. plagiumrol (reszletes hivatkozas nelkuli, szo szerinti atvetel) az altalad emlitett munka kapcsan szo sincs

3.  a Nobel-dij egeszen masrol szol, mint a kisdoktori - de ha ez szamodra tenyleg nem evidens, akkor kar is folytatni a beszelgetest.

4.  nem a japan csaszar a szerzo, aki plagium-gyanuba keveredett

5. a szerzok egy pillanatig nem hazudtak a munkajuk eredeterol.

6. a szerzoknek a Nobel-dijat megitelo bizottsag nem a szerzok alarendeltjeibol allt.

 

De egyebkent stimmel az analogia. :)


Vendég

#412

2012-01-19 15:49

Ugyan baráti felkérésére közvetve részt veszek egy afrikai állam egyik minisztere doktori értekezésének megírásában, mégse szeretném, ha ez a színvonal jellemezné a magyar tudományos életet is. Márpedig ha nem tesznek semmit az ügy kivizsgálására sürgősen, akkor nemcsak gazdasági, de tudományos téren is bóvli kategóriába kerül az ország. Majd 1 éve volt a német védelmi miniszter hasonlóan súlyos plágiumügye, ő egy hónap után mondott le...

Vendég

#413 Re:

2012-01-19 15:51

#409: -  

 

Ugyan már, a Nobel díj (főként az irodalmi) évtizedek óta vicc kategória, komoly tudós már át sem veszi. Tudjuk kik és kiknek osztják...

Vendég

#414 Re:

2012-01-19 16:20

#412: -

Erdekes dolog ez a plagium-kerdes egyebkent, ha foldrajzi osszefuggesben vizsgaljuk, lasd meg "komporszag kelet es nyugiat kozott", stb.

- Egyik oldalrol ugye ott van Nemetorszag es zu Guttenberg ugye, aki egy honapnyi hiabavalo kuzdelem (tagadas, elbagatellizalasi kiserletek, stb.) utan lemondott.

- A masik oldalon ott van Ukrajna, ahol Janukovics elnok tavaly megjelent konyvet igen sokan vadoljak azzal, hogy plagiumra alapul. Az elnok meg mindig elnok, es az is marad.

 

A Schmitt-ugy vegeredmenye szepen fogja mutatni, hogy Magyarorszag - pontosabban (es ez fontos distinkcio!) a magyar tudomanyos elit donteshozoi es a politikai elit erintett tagjai - hova is tartoznak valojaban.

 


Vendég

#415 Re: Re:

2012-01-19 16:31

#414: - Re:

Az MTA nagyfonok mar nyilatkozott hehe... Merugye ennek semmikozeatudomanyoselethez


Vendég

#416 Re: Re:

2012-01-19 17:28

#414: - Re:

Háát ugyi akik ezt a peticiót indították, azok persze a fejlett nyugathoz tartoznak (tudnak, mernek és tesznek), a többi meg mucsaji meg ázsiai, ezek az orákulumok merhetnek kódolt beszéddel lefasisztázni:  nos ez a vita már régen tart és kissé unalmas, mindenki tudja mi van mögötte :-(

 

414-es voltam

#417 Re: Re: Re:

2012-01-19 17:34

#416: - Re: Re:  

-  Akkor fejtsd ki, kerlek, mert en nem tudom. Tenyleg nem ertem, mirol beszelsz, es ennek mi koze ahhoz, amire reagalni probalsz. (Fasisztazasrol egy arva szot nem szolt itt senki rajtad kivul. Azsiarol sem, Mucsarol sem.)

- De csak azutan, kerlek, hogy erdemben reagaltal az elozo felvetesemre.


Vendég

#419 Re:

2012-01-19 18:28

#418: -  

Megneztem. Szep munka, ez ugyes volt.


Vendég

#420

2012-01-19 18:29

Schmitt Pál arcátlanul hazudott a rádióban és mástól is lopott 17 oldalt:
http://hvg.hu/itthon/20120119_Schmitt_Heinemann_doktori_masolas
or_B

#421 Pálgium Heinemanntól is

2012-01-19 18:52

Aki megnézi - legyen az kisdoktor, nagydoktor, vagy egy laikus, jó eszű esztergályos - a korábbi HVG-s összevetést Georgiev munkáival, illetve a most megjelent INDEX-es összehasonlítást Heinemann művével, és még mindig azt mondja, hogy nincs ezzel a dolgozattal semmi gond, és Schmitt Pál etikus és alkalmas személy a köztársasági elnöki posztra, annak "gratulálok".
Viszont ha elnök úr a helyén marad, akkor én - a szakdolgozataim alapján melyekbe jó néhány hónap utazást, adatgyűjtést és tisztességes munkát fektettem - kérvényezném a (kis)doktorrá történő azonnali minősítésemet :-)
or_B

#422 Pálgium Heinemanntól is

2012-01-19 18:58

Ja, és még egy mai hír:
"A megújuló Magyarországon nem az összeköttetések és az ügyeskedés, hanem csak az igazi teljesítmény számít – hangsúlyozta Orbán Viktor csütörtökön, amikor Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszterrel közösen a Parlamentben elismeréseket adott át nemzetközi tanulmányi versenyen eredményt elért diákolimpikonoknak."
Szerintem mi is - akik ezt a petíciót aláírtuk - pontosan így gondoljuk, s ezért tettük, amit tettünk. Kérem tisztelettel Orbán Viktor miniszterelnök urat, csatlakozzon hozzánk!
Barankai Norbert

#423 Re:

2012-01-19 19:01

#409: -

Hol van a kapcsolat?

Barankai Norbert

#424 Re: Re:

2012-01-19 19:03

#413: - Re:

Ön pedig bizonyára évtizedek óta be van tépve.

Barankai Norbert

#425 Re: Re: Re:

2012-01-19 19:07

#415: - Re: Re:

A kisdoktori címet nem az Akadémia, hanem az egyetemek adták ki. Az Akadémia, ha ismereteim nem csalnak, el sem ismerte ezt a címet. Pálinkásnak, mint MTA elnöknek semmi köze nincs egy egyetemi cím odaítéléséhez. Kutatóként és magánemberként valószínűleg határozott véleménye van.